X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Rozkmina staraniowa😥
Odpowiedz

Rozkmina staraniowa😥

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Akte Koleżanka
  Postów: 49 5

  Wysłany: 15 listopada 2021, 18:14

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej, czytam Was od dłuższego czasu. Sporo wiedziałam o przygotowaniach do ciazy etc ale od Was codziennie łapie coraz nowsze informacje. Staramy się z mężem od czerwca, niestety na razie bez skutku. Pierwsze 3 miesiące brałam na lu, bo przygotowywaliśmy się do ślubu, więc wiedziałam, że w stresie może nic nie wyjść. Ale teraz byl już 3 cykl po i znów nic 😔 Niby wszystkie badania wg lekarzy mam ok, staramy się krótko więc slysze, że mamy jeszcze czas, ale im dłużej o tym myślę, tym coraz więcej czynników mi się nie spaja.
  Moja ginekolog wie, że mam insulinoopornosc i biorę metformine. Niby insulina powoli spada, przez ostatni rok spadła też waga o ok 10kg, ale jakoś bardzo zainteresowania z jej strony ta kwestia nie ma.
  Przeglądając forum, dowiedziałam się że ok 20dc progesteron powinien być powyżej 10 żeby mówić o prawidłowej owulacji, a mój ostatni wynik sprzed roku to 8.
  Dodatkowo zastanawia mnie grubość endometrium, która dla lekarzy jest ok, a mi się wydaje że mniej niż 7mm raczej nie sprzyja implantacji....
  Wiem, że pewnie wszystko jest do ogarnięcia, ale ciągle słuchanie że jest jeszcze czas i 35 lat na karku jakoś nie nastrajają pozytywnie.

 • Vaiana Autorytet
  Postów: 308 607

  Wysłany: 18 listopada 2021, 12:30

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej, jeśli masz 35 lat to dobrze byłoby sprawdzić jaką masz rezerwę jajnkową, czyli AMH. Dla wieku od 35 lat o niepłodności mówi się wtedy, jeśli przez 6 miesięcy starań nie ma efektu. Moim zdaniem warto wtedy wybrać się do kliniki niepłodności. Zwykli ginekolodzy często nie mają wiedzy na temat diagnostyki niepłodności, a na badania też niezbyt chętnie wysyłają.

  FQOpp2.png

  Starania o pierwsze 👶 od czerwca 2019
  3x IUI ❌
  Kwiecień - ivf
  30.04 - 1 transfer
  9dpt beta 127
  11dpt beta 343
  13dpt beta 741
  16dpt beta 2226
  27dpt usg - mamy ❤️
  🙏🍀
  05.07 - 1 prenatalne
  31.08 - połówkowe - dziewczynka💗
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ