X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Temperatura i testy owulacyjne wskazują inny termin owulacji
Odpowiedz

Temperatura i testy owulacyjne wskazują inny termin owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • OtoJa Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 31 stycznia 2015, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno bardziej wiarygodne jest mierzenie temperatury niż testy owulacyjne. Czemu wierzyć? Wykres po kliku dniach pokazał wstecz, że owulacja miała miejsce 27-1-01 choć robiony wówczas test owulacyjny był negatywny. Test owulacyjny pozytywny wyszedł dopiero:30-01-2015

    magg lubi tę wiadomość

  • NIEPOKORNA Autorytet
    Postów: 3559 1459

    Wysłany: 3 lutego 2015, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie w aktualnym cyklu pokazało, że owulacja wykryta 31 stycznia, a wszystkie testy LH negatywne...

    linia-podzialu-ruchomy-obrazek-0012.gif
    2nn3vfxm0x0qzs5t.png
  • OtoJa Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 4 lutego 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomieszanie z poplątaniem. Wczoraj rano po wprowadzeniu temperatury ovu zmieniło zdanie i wskazało, że owulacja była 31-01-2015 :/
    Jeszcze zmieni zdanie w tym cyklu? :(

  • magg Koleżanka
    Postów: 39 16

    Wysłany: 21 lutego 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja równie zwracam się z prośba o odpowiedź do bardziej doświadczonych. Sytuacja jak wyżej. Testy owu negatywne od 6 dc ( robiłam testy dwa razy dziennie ok. 12 i 20). Po wprowadzeniu dzisiejszej porannej temperatury Ovufriend pokazał ze owulacja była 18.02. I bądź tu mądra :) czemu wierzć ? testom czy wykresowi? Zaprzestać robienia testów czy porobić jeszcze przez kilka dni dla pewności ?

    hchyugpj7aywhof8.png
  • Beeblu Przyjaciółka
    Postów: 72 45

    Wysłany: 21 lutego 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, nie wiem jak długo staracie się o maluszka i czy macie z tym jakieś problemy ale ja generalnie polecam najpewniejszy monitoring jajników.. Jest to jakiś wydatek ale 1-2 razy usg w miesiącu to nie majątek a w moim przypadku to był strzał w dziesiątkę.

    Wcześniej starałam się ponad rok tylko na podstawie temperatur, dni itp ale jest tyle czynników które mogą na to wpłynąć że czasami niestety trudno określić ten moment.

    Powodzenia i trzymam kciuki za "owulkę" :)

    magg lubi tę wiadomość

    p19uvkcbq15t6635.png
  • Izabellaaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 1 marca 2015, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beeblu jeśli można zapytać jaki to wydatek ( ten monitoring jajników)?

    Izabellaaa
  • Beeblu Przyjaciółka
    Postów: 72 45

    Wysłany: 2 marca 2015, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pamiętam że na początku robiłam "wyrywkowo" w czasie okołoowulacyjnym prywatnie za ok 60 zł (tylko monitoring). Tutaj w Krakowie oferują to napewno kliniki leczenia niepłodności, chociaż inne prywatne gabinety pewnie też.

    A później to już chodziłam normalnie na wizyty do mojego lekarza, wizyta+monitoring 150 zł.

    magg lubi tę wiadomość

    p19uvkcbq15t6635.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ