X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Temperatura po luteinie
Odpowiedz

Temperatura po luteinie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nixta Znajoma
    Postów: 29 8

    Wysłany: 12 kwietnia 2022, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. W 17 dc test owulacyjny był pozytywny, w 19 dc odnotowałam wzrost temperatury, powyżej średniej z pierwszej fazy, 20 dc temperatura jeszcze wzrosła o 0,02 stopnia. Wieczorem wzięłam luteinę, bo założyłam, że owulację miałam w 18 dc. Tylko, że dziś rano (21 dc) temperatura jest taka sama. Czy to możliwe by po luteinie temperatura nie wzrosła czy pośpieszyłam się z przyjęciem leku? I czy przy braniu luteiny któraś miała spadek implantacyjny?

    6 CS💕
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 13 kwietnia 2022, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nixta wrote:
    Witajcie. W 17 dc test owulacyjny był pozytywny, w 19 dc odnotowałam wzrost temperatury, powyżej średniej z pierwszej fazy, 20 dc temperatura jeszcze wzrosła o 0,02 stopnia. Wieczorem wzięłam luteinę, bo założyłam, że owulację miałam w 18 dc. Tylko, że dziś rano (21 dc) temperatura jest taka sama. Czy to możliwe by po luteinie temperatura nie wzrosła czy pośpieszyłam się z przyjęciem leku? I czy przy braniu luteiny któraś miała spadek implantacyjny?
    Aby zacząć brać luteinę należy potwierdzić na monitoringu owulacje. Badanie temperatury czy śluzu jest zgubne. Wiem, ze są kobiety, które maja perfekcyjne cykle i wiedza co do minuty kiedy była owu ale jeśli Ty zaczęłaś brak luteinę to należy mieć monitoring.

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1003 488

    Wysłany: 13 kwietnia 2022, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nixta wrote:
    Witajcie. W 17 dc test owulacyjny był pozytywny, w 19 dc odnotowałam wzrost temperatury, powyżej średniej z pierwszej fazy, 20 dc temperatura jeszcze wzrosła o 0,02 stopnia. Wieczorem wzięłam luteinę, bo założyłam, że owulację miałam w 18 dc. Tylko, że dziś rano (21 dc) temperatura jest taka sama. Czy to możliwe by po luteinie temperatura nie wzrosła czy pośpieszyłam się z przyjęciem leku? I czy przy braniu luteiny któraś miała spadek implantacyjny?
    Ja mam zalecenie brać luteinę dopiero po 3 wyższej temperaturze lub w 3ci dzień po płodnym śluzie, najlepiej oba na raz. Biorę pierwszą rano, jak zmierzę temp. i jest trzeci raz ta wyższa. U mnie nie wzrasta od razu, w trakcie przyjmowania zdarza się spadek delikatny, a po kilku dniach mam taki niewielki wzrost który się utrzymuje do okresu.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Nixta Znajoma
    Postów: 29 8

    Wysłany: 13 kwietnia 2022, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luteinę biorę z racji niedomogi lutealnej. 6 dni po potwierdzonej owulacji naturalnie progresteronu miałam tylko jakieś 5 jednostek. Dlatego mam brać luteinę od owulacji. U mnie owulacja występuje 18-20 dc na 28 dni cyklu.

    6 CS💕
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 16 kwietnia 2022, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nixta wrote:
    Luteinę biorę z racji niedomogi lutealnej. 6 dni po potwierdzonej owulacji naturalnie progresteronu miałam tylko jakieś 5 jednostek. Dlatego mam brać luteinę od owulacji. U mnie owulacja występuje 18-20 dc na 28 dni cyklu.
    Okej ale sama napisałaś, ze może pospieszylaś się z wzięciem leku? To na jakiej podstawie go bierzesz ? Ja również biorę luteinę 3 dni po potwierdzonej owulacji na monitoringu. Nie wybieram sobie dnia. Na podstawie badan krwi i usg wiem co do dnia kiedy była owu. I tak powinno to wyglądać. I tez sprawdzam proga 7 dni po.

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • kitku Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 7 lipca 2022, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Okej ale sama napisałaś, ze może pospieszylaś się z wzięciem leku? To na jakiej podstawie go bierzesz ? Ja również biorę luteinę 3 dni po potwierdzonej owulacji na monitoringu. Nie wybieram sobie dnia. Na podstawie badan krwi i usg wiem co do dnia kiedy była owu. I tak powinno to wyglądać. I tez sprawdzam proga 7 dni po.

    A ja chciałabym podpytać, czy wiesz czemu 3 dni po potwierdzonej owulacji?🤔 zauważyłam, że często jest takie zalecenie, że 3 dni po skoku lub owulacji. U mnie gin zaleciła brać już tego dnia, w którym była owulacja (potwierdzona monitoringiem) i zastanawiam się, z czego wynika taka rozbieżność zaleceń u różnych lekarzy.

  • Aypis Autorytet
    Postów: 786 913

    Wysłany: 11 lipca 2022, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kitku wrote:
    A ja chciałabym podpytać, czy wiesz czemu 3 dni po potwierdzonej owulacji?🤔 zauważyłam, że często jest takie zalecenie, że 3 dni po skoku lub owulacji. U mnie gin zaleciła brać już tego dnia, w którym była owulacja (potwierdzona monitoringiem) i zastanawiam się, z czego wynika taka rozbieżność zaleceń u różnych lekarzy.

    Mi doktor zalecał minimum dzień odczekać. Jak się weźmie za szybko to może zahamować lub opóźnić owulację :)

    💊 udało się w 1 cyklu stymulowanym clo

    ⏸ 8.06
    ❌ 23.08 - podejrzenie monosomii chromosomu X (nifty pro)
    💗 8.09 - amniopunkcja wykluczyła zespół Turnera - zdrowa Łucja! 👧🏼

    ☀️ 27.01.23 - Lusia już z nami! 37+2 / 2750g / 55cm
    age.png
  • kitku Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 11 lipca 2022, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym wrócić do pytania głównego w tym wątku, bo sama zastanawiam się, jak to jest z tą temperaturą po luteinie. Biorę od 14 dni (dzień po owu zaczęłam) i temperatura jak falowała, tak faluje dalej, nie jest jakoś szczególnie wyższa niż w cyklach bez luteiny, w dodatku mimo luteiny zaczęła spadać w ostatnie dni, tak samo jak w cyklach bez suplementacji. Czy to możliwe, że przy dawce 200 mg na noc nie ma odzwierciedlenia wyższego proga w temperaturze?

    d41632df0e0d73d69a5a9fd2f954a89c.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2022, 22:48

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ