X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie W oczekiwaniu... Psychiczny magiel
Odpowiedz

W oczekiwaniu... Psychiczny magiel

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Każda z nas, która w ten dział teraz zagląda oczekuje na wynik swoich starań. Doszukuje się choćby najmniejszego sygnały, że się "udało", bo... kłuje jajnik, wzdęło macicę, zaswędział sutek ;) Wiele z nas stara się od kilku, kilkunastu albo i kilkudziesięciu cykli. Jak sobie radzicie z myśleniem, albo raczej "niemyśleniem" na temat rezultatów? Nadzieja umiera ostatnia. Tylko co zrobić żeby nie ześwirować?
    Ja pomyślałam, że może pomoże mi to forum...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2017, 13:20

  • Hania003 Koleżanka
    Postów: 44 23

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam ten sam problem.. staram sie nie myslec ale nie daje rady. Maz kupil mi sztaluge zebym zajela sie malowaniem ktore kiedys bylo moja pasja. Ale niestety mam jeszcze do napisania prace mgr na temat...ciazy. wiec chcac nie chcac musze myslec o ciazy:/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej się NIEDOSZUKIWAĆ. Bo niejedna myśli tutaj, że katar nawet to jakiś objaw... a wiele siedzi w głowie.
    Mają być mdłości? Mam mdłości! Chyba jestem w ciąży. To tak nie zadziała.
    To właśnie jest najgorsze.

    Ja nie zaznaczam żadnych objawów oprócz owulacyjnych potrzebnych do lekarza. Miałam raz jeden jedyny wykres z całą listą i było strasznie. Do tego rosnące % na pozytywny test.

    Robić wyniki, najlepiej co cykl. Sprawdzać banalne przyczyny niepowodzeń a jednak pomijane kwestie przez ginów- np. homocysteina, prolaktyna, kwas foliowy.

    Hormony standardowo w odpowiednich dniach cyklu.

    Ja mając dopiero obraz tempki, wyników i usg, jestem spokojna. Potwierdza to owulację a reszta zapisana na górze.

  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety jest ciezko. Czasem jak ide ulica i mijam kobiety, eleganckie, zaniedbane, uśmiechnięte, smutne, mlodsze, troche starsza to zastanawiam sie ile z nich tez ma aktualnie "ciazowy" magiel w glowie. Ja mam... radze sobie tak, ze z nikim o tym nie rozmawiam. Jest mi latwiej wiedzac, ze ludzie nie wiedza, co czuje.

    Hedgehog lubi tę wiadomość

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakin ja przyjęłam podobną metodę. Czasami rozmawiam z moim M, ale staram się go nie stresować, wystarczy że ja o tym myślę bez przerwy. Ostatnio nie mogę się skupić nawet na pracy, bo czekam... czekam do 14 dpo żeby zatestować (chociaż do końca nie wiem czy miałam owulke) i biję się sama ze sobą, by nie zrobić tego szybciej. Jest wielka nadzieja, ale i przeogromny strach.

    Jeśli chodzi o obserwację otoczenia - największą niesprawiedliwością jest patologia alkoholowa, która o zdrowym trybie życia nawet nie słyszała, a dzieci mają na pęczki. Może też trzeba zacząć pić na umór? ;)

    Mnie osobiście najbardziej bolą "dobre wieści" przynoszone z otoczenia i pytania typu "Mimi a kiedy będzie braciszek dla krasnala?". Minę mam wtedy pokerzysty, ale wieczorem ryczę jak bóbr...

  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi, fajnie, ze masz juz jednego krasnoludka:) ciesz sie tym :)
    Oj tak, patola irytuje... i smuci...

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie krasnal daje mi siłę, bardzo się nim cieszę! :) Wiem, że nie możemy się poddawać, popadać w paranoję i histerię, bo to w niczym nie pomaga. Przemawia przeze mnie optymizm, mimo że równo w 14 dpo przyszła @. Ale lepsza @ niż oczekiwanie na nią. Wraz z nowym cyklem przychodzą nowe szanse, zwłaszcza jak się ma cykle do 40-45 dni...
    A może to ten ciążowy magiel sprawia, że zamiast skupić się na przyjemności jakie niesie ze sobą bzykanko, my myślimy o jajeczku, plemniczku i otwartej szyjce? ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dziewczyny, no właśnie to nakręcanie się jest najgorsze. Ale przyznam że jak tylko odstawiłam tabletki i podjęliśmy decyzję o dziecku to też mnie to spotkało. Ba! Spodziewałam się w ogóle że zajdę od razu przecież mam już dwoje dzieci a tu lekkie zaskoczenie że może nie być to takie hop siup.
    Myślę też jak tutaj tak skaczę i czytam tematy i wątki że się same wzajemnie nakręcamy na tym portalu. Owszem jest tu skarbnica wiedzy i super że taki portal istnieje i że gromadzi taką ogromną społeczność kobiet wokół jednego tematu, ALE te wszystkie testowania listy zapisy, kiedy @ a kiedy test, objawy bety a potem smutki bo jednak nic z tego... I to też trwa krótko bo zaraz znowu się napędzamy no bo przecież nowy cykl nowe nadziei wiec w kółko zaczyna się to samo. Jakby to jakiś konkurs był trochę która szybciej zajdzie... Fajnie że się wspieramy ale trochę, a czasami bardzo tracimy poczucie realizmu i zajście w ciąże staje się jedynym celem i sensem życia, i to zajście w TYM cyklu. Trzeba wyluzować. Ja też muszę wyluzować i przestać się nakręcać bo to i tak nic nie da. Tak jak pisze Ania1003 z dystansem, róbmy badania i opanujmy emocje i zapędy bo OSZALEJEMY:)

    Minie Black lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ