Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o
zniżkach, promocjach i najnowszych ciekawostkach ze świata! Jeśli interesują
Cię tematy związane z płodnością, ciążą, macierzyństwem - wysyłamy tylko
to, co sami chcielibyśmy otrzymać:)
Jutro będzie wywołany poród w szpitalu. Lekarz robiący usg co chwila mówił, że mu przykro. Mi ta empatia nie była potrzebna, ale to miłe z jego strony.
W szpitalu przed podaniem tabletek czy wykonaniem zabiegu 2 razy dwóch różnych lekarzy musi zrobić USG. Takie są procedury, zawsze. Jeśli nie miałaś USG w szpitalu lub masz jakiekolwiek wątpliwości powiedz o tym lekarzowi. Możesz prosić też od razu o zabieg. Czasem pomimo pobrania tabletek i tak idzie się za zabieg. Ja tak miałam dwa razy.
Możesz pochować zarodek. Będziesz wtedy mogła iść na urlop macierzyński. Możesz też np. podczas zabiegu poprosić o materiał poronny do badań genetycznych. To Twoje prawo. Badania genetyczne niestety wykonuje się prywatnie. Ale warto wiedzieć, jakie masz opcje.
Zawsze lekarz się mógł pomylić, ale jeśli beta przestała rosnąć to niestety taka opcja jest praktycznie niemożliwa 😔 bardzo mi przykro 💔 duzo sily życzę 💔
Rzeczywiście plod okazał się martwy. Lekarz powiedział że tkanka. Będzie beż pochówku. Poronienie odbyło się farmakologicznie za pomocą tabletki. Czy ktoś wie po jakim czasie mogę się starać o następne dziecko i jak szybko zregenerować macice?
Jeśli nie miałaś mechanicznego czyszczenia macicy, to niektórzy lekarze mówią, ze już w kolejnym cyklu. Inni lekarze mówią, że lepiej zaczekać 3 cykle. Wszystko zależy czy macica się ładnie oczyści. Powinnaś mieć na karcie wypisowej napisane, kiedy masz się zgłosić na kontrole do lekarza.
Wiem co czujesz , to samo przeżyłam w zeszłym roku , pomimo że to nawet nie przypominało dziecka i tak bol jest nie do opisania , życzę ci z całych sił żeby Ci się udało zajść w ciąże.
Każdemu po poronieniu zaleca się iść do psychologa, czy tego potrzebuje czy nie. Jak dla mnie to bez sensu. Po pierwsze powinien on być na miejscu w szpitalu, po drugie tylko dla tych co go naprawdę potrzebuja. Nie powinien to też być lekarz w hospicjum, które zgotowała nam współczesna władza, dla kobiet, które muszą rodzic dzieci z wadami letalnymi, tylko psycholog w jakiejś przychodni.
Przykro mi ogromnie:(
Poronienia niestety w naszym wieku są najczęsciej spowodowane wadami zarodka. Też szukałam przyczyny, ale wyniki były jednoznaczne,.nasz Synek był chory. To nie jest Twoja wina ani wina diety. Po prostu los jest niesprawiedliwy.
Ps. Owoce są zdrowe, ale jak masz problem z cukrem to trzeba z umiarem.
Nie ma możliwości, aby poronić przez dietę. Nie szukaj winy w sobie. Tak jak napisała dziewczyna powyżej. Najczęstszą przyczyną poronień w pierwszym trymestrze są wady genetyczne, które powstały na bardzo wczesnym etapie.
To zależy od schorzenia z którym się mierzysz. Jak endometrioza to Langner, jak potrzeba na Ciebie dobrego pomysłu to Lewandowski (tylko ten właściciel a nie syn), jak potrzebujesz doświadczonych lekarzy z dobrym fachem w ręku to Zamora albo Wojewódzki a jak do tego szukasz empatii to dr Ł albo Taszycka. I tak już tak tam nie ma że jeden lekarz prowadzi twój przypadek oni sie wymieniają i na pewno z wieloma będziesz miała do czynienie
Mam pytanie czy któryś z tych elementów może być przyczyną poronienia;
- jednorazowy krotki ale mocny stres,
- wpadniecie w wyrwę w chodniku nie duża bez upadku,
- lekkie krótkie podbiegnięcie.
Dziękuję za odpowiedź
Sama przeszłam poronienie dlatego w pełni rozumiem , że starasz się znaleźć przyczynę.
Niestety najczęściej przyczyną poronienia na tym etapie jest wada genetyczna zarodka.
Na stronie Mamaginekolog jest fajny artykuł na ten temat poronienia.
Zdrowej ciąży naprawdę mało rzeczy może zaszkodzić.
Najzdrowiej będzie wyszukać dobrego specjalistę ,robiłaś wcześniej jakieś badani typu kariotyp , trombofilia, amh?
To nie są przyczyny poronień. Jeśli by tak było, to mało która ciąża by się utrzymała. Samo bycie w ciąży jest stresujące. Nie szukaj winy w sobie, tylko idź do dobrego lekarza i ustalcie plan działania
Treści zawarte w serwisie OvuFriend mają charakter informacyjno - edukacyjny, nie stanowią porady lekarskiej, nie są diagnozą lekarską i nie mogą zastępować zasięgania konsultacji medycznych oraz poddawania się badaniom bądź terapii, stosownie do stanu zdrowia i potrzeb kobiety.
Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz swobodnie zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Dowiedz się więcej.