X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem obniżona rezerwa jajnikowa i niedoczynnoć przesadki mózgowej

obniżona rezerwa jajnikowa i niedoczynnoć przesadki mózgowej

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • dancerina Ekspertka
    Postów: 195 61

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 14:36

      /  Zgłoś
    Witam , staram się o dzidziusia już bardzo długo . Postanowiłam wykonać badania które nie są zbyt zachwycające .
    FSH 9.56 norma 3.03-8.08
    LH 5.83 norma 2.39-6.60 badania te zostały wykonane w 2 dc . LH:FSH - 0,60
    ESTRADIOL 60.00 norma 9.06-74.24
    PROLAKTYNA 25.50 norma 5.18-26.53 badanie wykonane w 13 dc ( dodam jeszcze że miesiąc temu prolaktyna 23.69 i po Bromcornie wzrosła a wykonana była w tym samym dc ) jeżeli chodzi niedoczynność to mam dużo objawów ...pytania moje to :
    1 .Jak mam to wszystko leczyć ?
    2 .Jak mogę poprawić szanse na zajście w ciąże ...proszę o porade

    Niuta, Blondik, pasia27, Elmirka, justa1234, Eniula, wisienka, kis lubią tę wiadomość

    2x1nxuun3b4lqpi4.png
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:36

      /  Zgłoś
    Pani wyniki nie są wystarczające, by określić przyczynę trudności z zajściem w ciążę. Aby odpowiedzieć na Pani pytanie, potrzebowałbym następujących informacji: Pani wiek, poziom AMH (poziom FSH, mimo że wykonany w 2 dniu cyklu może nie być miarodajny ze względu na poziom estradiolu sugerujący, że cykl Pani może być zaburzony; ocenę rezerwy jajnikowej oparłbym więc na AMH oraz na ultrasonograficznym pomiarze ilości pęcherzyków antralnych). Wskazane również jest zbadanie parametrów nasienia Pani partnera (metodą automatyczną), zbadanie drożności jajowodów, wykonanie testu po stosunku i dalsza diagnostyka w zależności od indywidulanych wskazań – po konsultacji z lekarzem.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ