X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem procedury in vitro rządowe

procedury in vitro rządowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • PaulinaK Przyjaciółka
    Postów: 61 44

    Wysłany: 22 lutego 2015, 22:39

      /  Zgłoś
    Witam,
    jestem w rządowym programie In vitro i przy drugiej próbie zapytaliśmy lekarza prowadzącego o nacięcie otoczki przejrzystej zarodka oraz o embrioglue. Otrzymaliśmy informację, że w rządowym programie nie ma tych procedur i nie możemy też do nich prywatnie dopłacić (a gdyby klinika nam je wykonała to musiałaby zapłacić za nie "z własnej kieszeni" bo NFZ nie zwróci jej kosztów). Osoba mi znajoma również w programie, ale w innej klinice miała te procedury. Gdzie leży prawda? Nigdzie nie ma wyszczególnionych konkretnych procedur wchodzących w skład IVF rządowego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 22:39

    urocza, freya, Anatolka, kaloryferka, monik, sedinum82, Maciejka, Agnieszka_A., Tosia 1981, Cigaretta, Agi83 lubią tę wiadomość

    10.2013 ciąża pozamaciczna i usunięcie jajowodu
    07.2014 prawdopodobne poronienie
    12.2014 protokół krótki i nieudane IVF
    21.02.2015 transfer zarodka 4BB
    07.03.2015 beta 1700, kropeczka ma 4mm
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:37

      /  Zgłoś
    Zarówno nacięcie otoczki jak i Embrioglue są stosowane u pacjentów uczestniczących w rządowym programie leczenia niepłodności w INVICTA. W obu przypadkach istotne jest jednak istnienie odpowiednich wskazań medycznych do zastosowania tych procedur. Trudno jest mi odnieść się do sytuacji w innych ośrodkach.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ