X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Mierzenie temp w upały
Odpowiedz

Mierzenie temp w upały

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ruthless Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co o tym sądzicie? Mam wrażenie, że takie upały, spanie przy otwartym oknie poWodują, że temp nie jest miarodajna. Czy jest to możliwe?

  • marzi Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze wątpię, aby miało to znaczenie. Przynajmniej u mnie nie wpływa.

    17cs
    07.18 endo na jajniku, czekam na laparo:(
    05.18 hsg- oba drozne,histeroskopia- wycięty polip endometrialny
    06.18 15cs Aniołek 5tc[*]
    04.18 12cs Aniołek 4tc[*]
    Mąż- nasienie dużo poniżej normy, brak przyczyny :(
  • Leniu Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po to mierzy się temperaturę tam, gdzie występuje śluzówka, żeby wahania temperatury zewnętrznej nie wpływały na temperaturę podstawową. A poza tym to chyba jesteśmy na tyle zwierzątkami stałocieplnymi i mamy jakąś tam swoją termoregulację ciała, żeby takie wahania temperatury jak upały na nas zbytnio nie wpływały. No chyba, że mamy jakąś ekstremalną sytuację pogodową ;)

    Ruthless lubi tę wiadomość

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi sie wydaje, ze mimo stałocieplności coś tam sie różnić może. Ja jak np nie zamknęłam okna a noc okazała się chłodniejszą od przypuszczalnej to nagle temperatura mi spadała o np 0.1-0.2 st. To sporo jednak jak na obserwację cyklu ;) mamy teraz taką zmienność temperatur dzień /noc ze można mieć wahania mimo że w śluzówce najmniejsze ale jednak.

    Ruthless lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 4 lipca 2017, 01:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja latem mam temp o ok 02 - 0.3 stopnia w obydwu fazach wyższa niż zimą.

    Tamalka lubi tę wiadomość

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 11 lipca 2017, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Mi sie wydaje, ze mimo stałocieplności coś tam sie różnić może. Ja jak np nie zamknęłam okna a noc okazała się chłodniejszą od przypuszczalnej to nagle temperatura mi spadała o np 0.1-0.2 st. To sporo jednak jak na obserwację cyklu ;) mamy teraz taką zmienność temperatur dzień /noc ze można mieć wahania mimo że w śluzówce najmniejsze ale jednak.

    Też mi się wydaje, że jakiś minimalny wpływ może być, bo ostatnio noce u nas bardzo ciepłe, śpimy przy otwartym oknie a i tak duszno, ale w zeszłym tyg. jedna była dość chłodna i wtedy rano miałam najniższą temp. w cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2017, 23:06

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • Tamalka Koleżanka
    Postów: 41 1

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha, właśnie chciałam zapytać o to samo. Czy upały mają jakiś wpływ na naszą temperaturę?
    Od niedzieli tropikalne upały :) Jestem aktualnie w fazie folikularnej (6dc) i od wczoraj mierzę temperaturę (zrobiłam przerwę na czas @). Wczorajszy i dzisiejszy pomiar wygląda jak temperatura w fazie lutealnej tydzień temu (czyli wysoko).
    Śpimy oczywiście przy otwartym oknie, temperaturę mierzę w ustach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2017, 09:02

    07.2015 - początek starań
    2017 - kiepska morfologia, ruchliwość, żywotność
    07.2017 - HSG (ok), fragmentacja DNA 36%
    03.2018 - laparoskopia: lewy jajowód niedrożny
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie temperatura nie wpływa. Potrafiłam mieć ostatnio 37.79 przy takim skwarze... ale jedynie co zauważyłam, to że po opalaniu- a się spiekłam, był na następny dzień mocniejszy skok. Potem było normalnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie owulacje wykrylo 8dc mimo,ze nic na nia nie wskazywalo,nie wiem czy skok temp byl spowodowany upalami,normalnie owu mam 12-14 dc,dzis bylam totalnie zaskoczona

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blue00 wrote:
    u mnie owulacje wykrylo 8dc mimo,ze nic na nia nie wskazywalo,nie wiem czy skok temp byl spowodowany upalami,normalnie owu mam 12-14 dc,dzis bylam totalnie zaskoczona

    Nie ma co wierzyć w 100%.
    Tylko i wyłącznie monitoringi z wynikami potwierdzą owulację.
    Wykres jest algorytmem. Do tego masz zaznaczone przerywaną linią, więc program nie jest do końca pewny. W każdej chwili może jeszcze zmienić dzień owulacji.
    Nie przestawaj się starać z <3 i nie patrz aż tak ślepo w wykres.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ