X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Kawa, herbata - wiadomo. A co z resztą?
Odpowiedz

Kawa, herbata - wiadomo. A co z resztą?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Dziewczyny, mam pytanie. Wiemy, że kofeina zawarta w kawie i herbacie niekoniecznie pozytywnie wpływa na perspektywy poczęcia. A jak jest z innymi napojami? Kawę i herbatę pijam rzadko, ale codziennie piję rumianek, bratek (fiołek trójbarwny) oraz sok z maliny lub aronii. Czy słyszałyście może o tym, aby te zioła i soki gorzej wpływały na płodność lub zagnieżdżenie się zarodka oraz potem na rozwój ciąży? Będę wdzięczna za informację!

  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Drogie Dziewczyny, mam pytanie. Wiemy, że kofeina zawarta w kawie i herbacie niekoniecznie pozytywnie wpływa na perspektywy poczęcia. A jak jest z innymi napojami? Kawę i herbatę pijam rzadko, ale codziennie piję rumianek, bratek (fiołek trójbarwny) oraz sok z maliny lub aronii. Czy słyszałyście może o tym, aby te zioła i soki gorzej wpływały na płodność lub zagnieżdżenie się zarodka oraz potem na rozwój ciąży? Będę wdzięczna za informację!
    Nie ma co popadać w obłęd. Nigdzie naukowo nie zostało wykazane, że spożywanie jakiegokolwiek napoju miało by wpływ na zagnieżdżenie - gdyby tak było to kobiety zamiast biec po tabletke ,,po" zaparzyły by sobie np. rumianku. :P Brzmi absurdalnie? :)

    Karolina90, kaha lubią tę wiadomość

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Nie ma co popadać w obłęd. Nigdzie naukowo nie zostało wykazane, że spożywanie jakiegokolwiek napoju miało by wpływ na zagnieżdżenie - gdyby tak było to kobiety zamiast biec po tabletke ,,po" zaparzyły by sobie np. rumianku. :P Brzmi absurdalnie? :)

    Nie ma potrzeby sprowadzać mojego pytania ad absurdum, bo nie napisałam, że rumianek ma działanie poronne, tylko pytałam, czy słyszałyście o jakimś wpływie na zagnieżdżenie/ zajście w ciążę. Akurat jest sporo badań naukowych o wpływie kofeiny na płodność i byłam ciekawa, czy np. coś wiecie o innych napojach, zwłaszcza ziołowych (bo trochę grzebię w bazach danych na własną rękę, ale nie mam wykształcenia medycznego i czytanie artykułów medycznych po angielsku trochę mnie męczy). Onegdaj pito np. napar z liści malin, wierząc, że ma on działanie poronne (co nie zostało potwierdzone naukowo, ale fakt faktem, że napar ów podobno może usprawnić poród). Jestem zatem po prostu ciekawa, co słyszałyście o innych napojach np. od swojego lekarza lub co przeczytałyście w literaturze.

  • mycha91 Autorytet
    Postów: 1137 1055

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz - ginekolog położnik - powiedział, że z kawy i herbaty to najbardziej szkodzi myślenie podczas picia czy szkodzą. Oczywiście mówimy tu o ludzkich dawkach a nie o 7 kawach dziennie, bo w nadmiarze to i woda szkodzi.

    Princesska, LilyEvans, Lunna lubią tę wiadomość

    p19udqk3k1omz18g.png

    25 tc 870 g Uleczki <3
    19tc 290g ! Kawał - no właśnie.Kogo?
    7tc, 0.62 cm kropka i bijace serduszko <3
    5CS 12dpo - beta 99.47! 15 dpo - 361.62!!
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mycha91 wrote:
    Mój lekarz - ginekolog położnik - powiedział, że z kawy i herbaty to najbardziej szkodzi myślenie podczas picia czy szkodzą. Oczywiście mówimy tu o ludzkich dawkach a nie o 7 kawach dziennie, bo w nadmiarze to i woda szkodzi.

    No ba:) Dobrze i przystępnie pisze o tym zresztą Regina Wierzejska (artykuł pt. Wpływ spożycia kofeiny na przebieg ciąży i rozwój płodu), czyli że wszystko z umiarem.

  • Emi82 Autorytet
    Postów: 606 162

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczęta, co do zasady jednak na zioła, przynajmniej niektóre też trzeba uwazać. Bratowa miała problemy z zołądkiem - zatruła sie czymś i strasznie wymiotowała. Na wymioty nic lepszego niż piołun, a on zakazany w ciazy...

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    Emi82
    1 mrozaczek 2.2.2;
    MTHFR_1298A-C Układ heterozygotyczny
    3 transfer z tevagrastimem :(
    2 transfer :(
    1 transfer :(.
    3 stymulacje: zebrane 4 zarodki 5 dniowe;
    2016: 1 pełen cykl in vitro z podaniami kolejno 3 zarodków 3 dniowych -:(
    endometrioza IV, biopsja endo - ok, uma 4 razy - ok
    3 laparoskopie,
    AMH około 1
    ANA pozytywny
    KIR brak 3DP1 haplo Bx.
    Maż OK
    Starania: 2014
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi82, no właśnie. Na opakowaniu rumianku jest napisane, że ze względu na brak badań nie zaleca się kobietom w ciąży, a tu na forum kilka dziewczyn mówiło, że lekarz im polecał. Jest też kontrowersja dotycząca lipy - mojej znajomej, która była przeziębiona w ciąży, lekarz zalecił, a innej odradził. Szukam ciągle jakichś danych na ten temat, ale faktycznie jest mało informacji, zwłaszcza na temat interesujących mnie ziół (zwłaszcza fiołka).

  • KaśkaKwa Autorytet
    Postów: 951 941

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na diecie wspomagającej zajecie ciążę i po badaniach dietetyk zalecił mi codziennie rano kawę rozpuszczalna ;)

    cd7c541a76.png
    35 lat / 9 lat starań / 3xIUI /
    3xICSI/1x(*)6tc
    ET-09.10 / 9dpt-II 10dpt-198,99 13dpt-1046,69 15dpt-3295,10 22 dpt - 2xz 2,4mm 35dpt-<3 <3 - PARKA !
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ