X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Profilaktyka zdrowia hormonalnego

Czym jest “Skonsultuj z lekarzem” w aplikacji OvuFriend?


Jest to miejsce, w którym aplikacja poinformuje Cię jeśli wykryje w Twoich cyklach lub zdrowiu hormonalnym coś co według analizy wprowadzanych przez Ciebie danych, warto skonsultować z lekarzem. Algorytmy sztucznej inteligencji OvuFriend na bieżąco analizują wszystkie wprowadzane przez Ciebie objawy, aktywności, nastrój czy obserwacje cyklu miesiączkowego. System stale interpretuje Twoje dane i statystyki, wykrywa wiele zależności, a także co istotne porównuje je do setek tysięcy cykli miesiączkowych innych kobiet. Dzięki temu OvuFriend jest w stanie szybko wykryć różnego rodzaju problemy z płodnością, anomalie czy nieprawidłowości hormonalne. W  aplikacji w sekcji “Skonsultuj z lekarzem” dowiesz się czy jakieś parametry zdrowotne, bądź Twoje objawy warto omówić ze specjalistą.
 
Twoja uważność, obserwacja ciała i wsparcie zaawansowanych algorytmów aplikacji może przyczynić się do wykrycia chorób ze zdrowiem hormonalnym na wczesnym etapie i tym samym szybciej skonsultować je z odpowiednim specjalistą. Poprzez podjęcie ewentualnego leczenia możesz zapobiec rozwijaniu się choroby. Jest to niezwykle istotne w przypadku takich chorób jak endometrioza, choroby tarczycy czy problemy z płodnością, jeśli starasz się o dziecko. 
 
Pamiętaj jednak, że aplikacja nie może zastąpić badań profilaktycznych i standardowych konsultacji lekarskich. Jeśli jest coś co Cię niepokoi, a system nie wykrył tego jako wskazanie do konsultacji lekarskiej, nigdy nie ingoruj swoich obaw i zawsze konsultuj to ze specjalistą! Aplikacja nie jest urządzeniem medycznym, wykorzystuje jedynie naukę i analizę danych do wsparcia Cię w dbaniu o swoją płodność i zdrowie hormonalne w warunkach domowych. Im więcej danych i obserwacji wprowadzisz do aplikacji, tym lepiej i szybciej nauczymy się Twojej płodności, zdrowia hormonalnego i cykli miesiączkowych oraz tym lepiej system będzie w stanie rozpoznać potencjalne problemy. 
 

Jak interpretować informację w aplikacji dotyczącą możliwych zaburzeń hormonalnych w kierunku PCOS lub hiperprolaktynemii?

 

Aplikacja OvuFriend nie tylko analizuje Twoje cykle miesiączkowe i płodność, ale również pomaga wspierać Cię w profilaktyce zdrowia hormonalnego. Dlatego może się zdarzyć, że system po analizie wszystkich Twoich danych, obserwacji, objawów i historii cykli w sekcji "Skonsultuj z lekarzem" wyświetli Ci informację, że przy najbliższej wizycie u lekarza warto skonsultować swoje zdrowie w kierunku PCOS czyli Zespołu Policystycznych Jajników (czytaj więcej na temat PCOS) lub hiperprolaktynemii (czytaj więcej na temat hiperprolaktynemii).

Co to oznacza? Oznacza to, że system wykrył tzw. podatność na dane schorzenia, innymi słowy analiza wszystkich wprowadzonych przez Ciebie danych wskazuje, że należy się przyjrzeć Twojemu zdrowiu  ze swoim lekarzem w podanych obszarach.

Czy jest to diagnoza? Nie! Diagnozę może postawić wyłącznie lekarz specjalista po szczegółowym badaniu i wywiadzie. Celem OvuFriend jest jedynie pomoc w profilaktyce Twojego zdrowia w warunkach domowych, co może przyczynić się do wcześniejszego wykrycia najczęstszych schorzeń zdrowia hormonalnego. To, że system wykazał podatność na dane schorzenia, nie musi oznaczać, że je masz, ale że warto skonsultować to z lekarzem przy kolejnej wizycie.

Czy jest to wiarygodna analiza? Tak! Analiza podatności PCOS i hiperprolaktynemii jest wynikiem kilkuletniego projektu badawczo-naukowego realizowanego z zespołem uznanych naukowców, badaczy i specjalistów zdrowia hormonalnego w Polsce. Na podstawie analizy milionów danych o płodności kobiet, wielu tysięcy cykli i setek kobiet, zaprojektowano algorytm, który z wysoką skutecznością jest w stanie określić tzw. podatność na konkretne schorzenie lub grupę schorzeń. Czytaj więcej o projektach badawczo-naukowych OvuFriend tutaj.

Zastanawiasz się, dlaczego system wyświetlił Ci dwa schorzenia? Stało się tak, ponieważ objawy PCOS i hiperprolaktynemii często wykazują podobne charakterystyki cykli, owulacji i symptomów.

Informacja w aplikacji nie ma być diagnozą, a jedynie wskazówką dla Twojego lekarza, że warto przyjrzeć się wskazanym zagadnieniom, aby wykryć je na wczesnym etapie.

Uwaga - miej również świadomość,  że jeśli system NIE wykryje u Ciebie podatności na jakieś schorzenie, NIE oznacza to że jej nie posiadasz. Istnieje bowiem grupa kobiet, której objawy się maskują, a cykle nie wykazują schorzenia, mimo że ono istnieje.  
Masz więcej pytań? Napisz do nas: [email protected].

Jak interpretować informację w aplikacji dot. możliwych zaburzeń hormonalnych w kierunku chorób tarczycy?

 

Aplikacja OvuFriend nie tylko analizuje Twoje cykle miesiączkowe i płodność, ale również pomaga wspierać Cię w profilaktyce zdrowia hormonalnego. Dlatego może się zdarzyć, że system po analizie wszystkich Twoich danych, obserwacji, objawów i historii cykli w sekcji "Skonsultuj z lekarzem" wyświetli Ci informację, że przy najbliższej wizycie u lekarza warto skonsultować swoje zdrowie w kierunku chorób tarczycy (czytaj więcej na temat chorób tarczycy).

Co to oznacza? Oznacza to, że system wykrył tzw. podatność na dane schorzenia, innymi słowy analiza wszystkich wprowadzonych przez Ciebie danych wskazuje, że należy się przyjrzeć Twojemu zdrowiu ze swoim lekarzem w podanych obszarach, tutaj w kwestii ewentualnych chorób tarczycy. 

Czy jest to diagnoza? Nie! Diagnozę może postawić wyłącznie lekarz specjalista po szczegółowym badaniu i wywiadzie. Celem OvuFriend jest jedynie pomoc w profilaktyce Twojego zdrowia w warunkach domowych, co może przyczynić się do wcześniejszego wykrycia najczęstszych schorzeń zdrowia hormonalnego. To, że system wykazał podatność na dane schorzenia, nie musi oznaczać, że je masz, ale że warto skonsultować to z lekarzem przy kolejnej wizycie.

Czy jest to wiarygodna analiza? Tak! Analiza podatności chorób tarczycy jest wynikiem kilkuletniego projektu badawczo-naukowego realizowanego z zespołem uznanych naukowców, badaczy i specjalistów zdrowia hormonalnego w Polsce. Na podstawie analizy milionów danych o płodności kobiet, wielu tysięcy cykli i setek kobiet, zaprojektowano algorytm, który z wysoką skutecznością jest w stanie określić tzw. podatność na konkretne schorzenie lub grupę schorzeń. Czytaj więcej o projektach badawczo-naukowych OvuFriend tutaj.

Uwaga - miej również świadomość,  że jeśli system NIE wykryje u Ciebie podatności na jakieś schorzenie, NIE oznacza to że jej nie posiadasz. Istnieje bowiem grupa kobiet, której objawy się maskują, a cykle nie wykazują schorzenia, mimo że ono istnieje. Masz więcej pytań? Napisz do nas: [email protected].

Masz więcej pytań? Napisz do nas: [email protected].