X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Badania hormonów - prośba o pomoc
Odpowiedz

Badania hormonów - prośba o pomoc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Jesica Znajoma
    Postów: 26 0

    Wysłany: 6 sierpnia 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, odebrałam dziś wyniki ( z 4 dc )
    TSH 0,975 µIU/ml
    FSH 7,45 mIU/ml
    LH 2,31 mIU/ml
    Prolaktyna 15,41 ng/ml
    Testosteron 34,83
    Estradiol 74,30 pg/ml
    DHEA-SO4 152,70 µg/dl
    Androstendion 2,55 ng/ml

    Z tego co się orientuję TSH, Prolaktyna oraz Testosteron są okej. FSH chyba też nie jest złe ? Ale to LH mnie niepokoi ( laboratotium podaje normę - faza folikularna 2,39 - 6,60 mIU/ml ) czyli wychodzi że mam LH poniżej normy, stosunek LH/FSH wynosi u mnie 0.31.
    Badania jakoś z przed pół roku miały bardzo podobne wartości FSH i LH ( FSH 7 z czymś, LH 3 z czymś ), wtedy stosunek wynosił 0.63. Co tu się podziało ?
    Czy jest się czym martwić ? Czy coś się da zrobić z tym niskim LH ? W między czasie zaszłam w ciążę, ale było puste jajo. Co z tym LH ?
    Dodatkowo rok temu miałam podwyższone DHEA ~2 jedn. ponad normę ( lekarz powiedział mi że samo DHEA jest niemiarodajne, dlatego teraz zrobiłam DHEA SO4 które według laboratorium jest w normie ), oraz podwyższone 17OH nieznacznie bo chyba jakoś o 0,17 ponad normę. Czy to 17OH powtórzyć czy jeśli DHEASO4 i Androstendiol są w porządku to już nie ma potrzeby sprawdzać 17OH ?
    I ostatnie pytanie, czy z tymi wynikami iść bezpośrednio do ginekologa ( chodzę do ginekologa który niestety przy okazji nie jest endokrynologiem ), czy wypada z nimi iść przy takim LH do endokrynologa najpierw ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2019, 13:21

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ