X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Brak miesiączki po wywołaniu duphastonem
Odpowiedz

Brak miesiączki po wywołaniu duphastonem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Yass Koleżanka
    Postów: 51 1

    Wysłany: 9 lutego 2023, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę poradźcie coś.. Już ponad 50 dzień cyklu, brałam 10 dni duphaston 2x1, skończyłam w ostatni piątek. Nic na okres się nie zapowiada już 6 dzień.. nie jest to ciąża, beta z wtorku ujemna, na usg też nic mi doktor nie mówiła, że coś wyszło.. co ja mam robić? Czy komuś się też tak opóźniała pomimo duphastonu? Pierwszy raz mam taką sytuację.. po ilu dniach wy dostawałyście i czy czułyście, że dostaniecie? Jestem mega zestresowana tym od kilkunastu dobrych dni, może to mnie blokuje? Czy ktoś może mi cokolwiek poradzić? Proszę:(

  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1182 1391

    Wysłany: 10 lutego 2023, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yass wrote:
    Dziewczyny proszę poradźcie coś.. Już ponad 50 dzień cyklu, brałam 10 dni duphaston 2x1, skończyłam w ostatni piątek. Nic na okres się nie zapowiada już 6 dzień.. nie jest to ciąża, beta z wtorku ujemna, na usg też nic mi doktor nie mówiła, że coś wyszło.. co ja mam robić? Czy komuś się też tak opóźniała pomimo duphastonu? Pierwszy raz mam taką sytuację.. po ilu dniach wy dostawałyście i czy czułyście, że dostaniecie? Jestem mega zestresowana tym od kilkunastu dobrych dni, może to mnie blokuje? Czy ktoś może mi cokolwiek poradzić? Proszę:(

    Hej,po odstawieniu progesteronu (np. duphaston) miesiączka może wystąpić w ciąg 2 tygodni. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Każdy organizm jest inny i reaguje inaczej.

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
  • Yass Koleżanka
    Postów: 51 1

    Wysłany: 10 lutego 2023, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matleena89 wrote:
    Hej,po odstawieniu progesteronu (np. duphaston) miesiączka może wystąpić w ciąg 2 tygodni. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Każdy organizm jest inny i reaguje inaczej.

    Na wstepie dziekuje za odpowiedź pięknie. Boję się, że w ciągu tych 2 tygodni nie przyjdzie, nic nie czuję na okres zupełnie.. Już tydzień od odstawienia :( a tu 59 dzień cyklu, strasznie mnie to stresuje.. takie nagłe problemy :(

  • Yass Koleżanka
    Postów: 51 1

    Wysłany: 16 lutego 2023, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety. Jest 13 dni po odstawieniu, okres nie przyszedł.. za tydzień idę do ginekolog :(

  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1182 1391

    Wysłany: 28 lutego 2023, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yass, jak u Ciebie sytuacja?

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
  • Yass Koleżanka
    Postów: 51 1

    Wysłany: 28 lutego 2023, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za zainteresowanie Matleena, okres przyszedł równo po 3 tygodniach od odstawienia duphastonu w zeszły piątek w 73 dniu cyklu.. Byłam u ginekologa wczoraj, zrobiłam dziś część hormonów, robię w tym cyklu powtórkę od 16 dnia dupka i zobaczymy co to teraz wyjdzie.. Raczej z hormonami jest coś nie tak :( ale też ogrom stresu mnie to kosztowało..

  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1182 1391

    Wysłany: 2 marca 2023, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki, żebyś jak najszybciej wyszła na prostą i wszystko się unormowało.

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 10 kwietnia 2023, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakus wrote:
    Hej, polecam Ci sprawdzić poziom prolaktyny. Miałam tak samo - cykl ponad 70dni, dwa razy wywolywanie Duphastonem. Okazało się, że miałam dużo ponad normę prolaktynę. Zaczęłam brać Dostinex i teraz cykle nadal bezowulacyjne, ale już nie 70dni. Warto sprawdzić :)

    Ja też polecam. U mnie skok prolaktyny odrobinę ponad normę wstrzymywał okres. Od roku jest na Bromorconie i prawie jak w zegarku. A biorę tylko dwie połówki dziennie.

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Malinowa _Mamba Debiutantka
    Postów: 13 25

    Wysłany: 19 kwietnia 2023, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam przepisywany duphaston w ciemno na kilka miesięcy od 16dc. Na początku krwawienia z odstawienia pojawiały się po kilku dniach od odstawienia, a później potrafiło ich nawet nie być po 2 tygodniach.. powiedziałam dość dupkowi, w zamian dostałam propozycję tabletek antykoncepcyjnych też bez żadnych badań 🙈
    Nie zdecydowałam się ani na kontynuację duphastonu ani anty, więc dostałam skierowanie na badania. W oczekiwaniu na kolejną 🐒 podjęliśmy decyzję o staraniach i zmianie gin. Wyszła podwyższona prolaktyna i IO (wdrożony bromocorn 0.5 tabl i metformina XR 500). Przy okazji rozmowy z aktualnym gin odnośnie duphastonu, jak usłyszała, że miałam zawsze brać od 16dc.. kręcąc głową powiedziała, że przed wdrożeniem dupha powinno się sprawdzić grubość endometrium jak jest zbyt cienkie to nie ma sensu go włączać, bo nie będzie miało się co złuszczać i krwawienie z odstawienia się nie pojawi.

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    💊
    - letrox 100
    - kwas foliowy
    - Glupophage xr 1000
    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    26.04.24 🩺👩‍⚕️ pierwsza wizyta
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ