X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Ciałko żółte

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Olciax22 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 24 lipca 2022, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jeśli na usg jest widoczne ciałko żółte może jeszcze dojść do zapłodnienia?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2022, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie tak, praktycznie trochę gorzej. Cialko zolte widać po owulacji, czyli uwolnieniu komorki jajowej, różnie źródła podają. Jeden mówią że żyje 24h, drugie że 48 H, a mówi się też że zdolna jest tylko do zapłodnienia 8h. Chyba najlepiej wspolzyc przed owulacją i w dzień owulacji, bo plemniki też muszą się przygotować i przejść do jajowody. A zapłodnienie to połączenie komorki jajowej z plemnikiem, więc to musi być po owulacji, żeby była komorka. Ale plemniki musi też już czekać, najlepiej:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2022, 20:42

    Mała87 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ