X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Co myślicie o tym dziwnym wykresie??
Odpowiedz

Co myślicie o tym dziwnym wykresie??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kociaczek280 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 25 listopada 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem pierwszy cykl po poronieniu (16.10) Do tej pory nie dostałam jeszcze miesiączki, lekarz stwierdził, ze to może być cykl bezowulacyjny. Jednak zaobserwowałam już dwa podejścia do owulacji.. Świadczył o tym śluz, ból jajnika oraz pozytywne testy ovu.. Czy jeśli nie nastąpi owulacja, jest szansa ze w miarę szybko dostane okres??Mój lekarz jest przeciwny wywoływaniem luteina :(

    9f130614d84dca262c2cb8c40ac9e3ce.png

  • kociaczek280 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 25 listopada 2016, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i o czym może świadczyć wynik progesteronu w fazie folikularnej 0,05ng/ml gdzie norma jest w granicach 0,15-1,40?? czy w pierwszej fazie również może świadczyć o niedoborze?

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 25 listopada 2016, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli nastąpi owulacja, to dostaniesz okres na pewno - o ile nie zajdziesz w ciążę - od 10-16 dni, licząc od dnia owulacji. Po poronieniu na pewno lepiej poczekać, aż organizm sam się "zresetuje" i hormony się wyregulują, więc pewnie dlatego ginekolog nie chce wszystkie sztucznie przyspieszać. Co do pytania o progesteron nie jestem na nie w stanie odpowiedzieć. Najlepiej, jakbyś zrobiła po prostu badanie w 7 dniu po owulacji, to rozwieje wszelkie twoje wątpliwości.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2016, 16:26

    vivienne112233, kociaczek280 lubią tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2016, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czegoś nie rozumiem.jak jesteś pierwszy cykl po poronieniu? przecież nie dostałaś jeszcze pierwszej miesiączki! krwawienie po poronieniu to nie jest początek pierwszego cyklu. mógł tak powiedzieć Ci lekarz bo zdania na ten temat ss podzielone. wszyscy lekarze i profesorowie u których ja się liczyłam(moje miasto,Bydgoszcz i Gdańsk) mówili, że 1 cykl zaczyna się z dniem naturalnej miesiaczki po poronieniu, a nie od razu.po drugie nie powinnaś starać się od razu! jeżeli była to wczesna ciaza to najwcześniej po pierwszej miesiaczce ! możesz dostać zakazenia! gdybyś nawet od razu zaszła w ciaze to mogłoby nawet dojść do kolejnego poronienia bo macica jest w pewnien sposób ranna i nie gotowa na kolejny zarodek! rozumiem Cię ze masz ciśnienie na dziecko, też mam i też jestem po poronieniu bardzo zaawansowanej ciąży Ale trzeba odczekać żeby znowu nie spotkala Cię przykrość! nie mówił Ci o tym lekarz? jeżeli chodzi o Twój wykres to strasznie skacze Ci temperatura ale wydaje mi sie ze to normalne bo masz bałagan hormonalny po poronieniu.
    obyś "w Tym cyklu" jak Ty to nazywasz nie zaszła. bo może to się skończyć następna tragedia. odczekaj, chociaż jeden naturalny cykl.
    powodzenia !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2016, 23:25

  • kociaczek280 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 26 listopada 2016, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivienne, może faktycznie źle wyraziłam się mówiąc ''cykl'' lecz sam mój lekarz nawzwał ten czas po poronieniu cyklem. Jestem pod kontrolą lekarska, poroniłam w 5 tyg i na badaniu ginekolog stwierdził, że macica ładnie się sama oczyściła. O jakim zakażeniu mówisz? Mój lekarz uznał, że nie ma przeciwskazań abym odrazu zaczeła starania. Wspólczuję Ci straty.

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 26 listopada 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli to był 5. tydzień, to była to bardzo wczesna ciąża, mogłabyś nawet o niej nie wiedzieć, a poronienie wziąć za zwykłą, spóźnioną miesiączkę. Z wykresu widać, że właśnie prawdopodobnie była owulacja, więc nasze dywagacje już i tak nic nie dadzą. Teraz pozostaje czekać na @, lub... dwie kreski.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • kociaczek280 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 26 listopada 2016, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie :-) w ciagu tych dni temperatura skoczyła,doczekałam się owylacji i ciesze się, że mój organizm wraca do normy:-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2016, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gdy ja poronilam, moja kuzynka i moja bratowa to każdej z nas zupełnie inny lekarz mówił żeby od razu nawet po wczesnej ciąży nie wspolzyc. macica jest ranna, możesz bardzo szybko zosta jakiejś infekcji albo zakazenia. dlatego zaleca się starania przy wczesnej ciąży po pierwszej miesiaczce.widzicie same, co lekarz to inna opinia! ta sama specjalizacja a każdy mówi coś innego. :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2016, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tobie też współczuję. i oby nigdy więcej takich doświadczeń! pozdrawiam : *

  • cajafuerte1 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 28 listopada 2016, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czytałam w internecie, żeby 1 cykl liczyć od daty poronienia/zabiegu więć nie awanturujcie się proszę. Poza tym mi dwóch lekarzy mówiło, że można już po pierwszej miesiączce się starać, nie ważne czy był zabieg czy nie.

  • Eolinka Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 29 listopada 2016, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Eolinka
  • Eolinka Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 29 listopada 2016, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znowu nie widać mojej wiadomosci

    Eolinka
  • Eolinka Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 29 listopada 2016, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sie udostępnia wykres?chcialabym zebyscie zerknely

    Eolinka
  • kociaczek280 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 29 listopada 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pod kazdym wykresem jest udostepnij wykres i tam znajduje sie link do miniatury:-)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ