X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Co z tą owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aeniołek Przyjaciółka
    Postów: 95 20

    Wysłany: 3 marca 2021, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Czekam na owulacje i w sumie nie wiem czy była czy będzie czy w ogóle nie będzie. Ostatni cykl 27dni, owulacja 12-13dc potwierdzona badaniem progesteronu i pozytywnym testem. Zwykle miewam cykle 30-32dni. Ten wygląda jak moje normalne. Temperatura rośnie i opada, nie zauważyłam jakiegoś szczególnego wzrostu tempki...dziś 16dc. Testy clearblue wychodzą z migajaca buźka (dni płodne) już 8 dni...jest jeszcze szansa na owulacje? Chyba raczej jej nie było do tej pory?
    Mam nadzieję, że widać mój wykres bo go udostępnialam...

    👩 39 lat
    👨 37 lat
    2008- diagnoza: endometrioza II stopnia
    2011- 👦
    2013- 👦
    10.08.2020- 10tc 💔
    18.10.2020- 5tc 💔
    Wykryte mutacje PAI 4g hetero /MTHFR 1298c hetero
    AMH 3,85
    Homocysteina 6,6
    B12 601
    Kwas foliowy 30
    Wit.D 39
    Zespół antyfosfolipidowy - brak
    KIR BX
    05.2021 - histeroskopia /usunięcie polipa endometrialnego

    Walczymy dalej...
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 3 marca 2021, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się że jeszcze nie było musisz czekać pewnie nie długo będzie 😁 u mnie był powolny wzrost myślałam że nie mam bo musi niby być wyraźny skok ale progesteron mam wysoki więc już sama nie wiem jak to jest. Może zbadaj sobie też progesteron to coś się wyjaśni albo spokojnie 😉czekaj w końcu na pewno się pojawi 😘

    aeniołek lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Anna-mama3 Koleżanka
    Postów: 68 12

    Wysłany: 3 marca 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Mozna sprawdzic oprócz wizyta u gin czy byla owulacja tzn chodzi mi o badanie z krwi jakie musze zrobić

  • Mag91 Ekspertka
    Postów: 181 183

    Wysłany: 3 marca 2021, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna-mama3 wrote:
    Hej dziewczyny. Mozna sprawdzic oprócz wizyta u gin czy byla owulacja tzn chodzi mi o badanie z krwi jakie musze zrobić
    7-9 dni po przypuszczalnej owulacji progesteron. Wtedy ma największe stężenie, a wartości powyżej 1,5 ng/ml świadczą o owulacji (choć różne labolaria mają różne normy)

    zrz6i09kjbhnyse8.png
  • aeniołek Przyjaciółka
    Postów: 95 20

    Wysłany: 6 marca 2021, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No doczekalam się w końcu, testy pozytywne w 18dc tzn wczoraj. Potwierdzę na usg we wtorek czy była. Czekam na skok temperatury teraz...dziś tylko minimalnie w górę...ciekawe czy w ogóle skoczy 🙄

    👩 39 lat
    👨 37 lat
    2008- diagnoza: endometrioza II stopnia
    2011- 👦
    2013- 👦
    10.08.2020- 10tc 💔
    18.10.2020- 5tc 💔
    Wykryte mutacje PAI 4g hetero /MTHFR 1298c hetero
    AMH 3,85
    Homocysteina 6,6
    B12 601
    Kwas foliowy 30
    Wit.D 39
    Zespół antyfosfolipidowy - brak
    KIR BX
    05.2021 - histeroskopia /usunięcie polipa endometrialnego

    Walczymy dalej...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ