X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Co z tym termometrem - owulacyjny Geratherm
Odpowiedz

Co z tym termometrem - owulacyjny Geratherm

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 15 lipca 2015, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, o co chodzi.
    Do tej pory temperaturę mierzyłam zwykłym elektronicznym termometrem (jedno miejsce po przecinku). Ostatnio postanowiłam kupić bardziej profesjonalny sprzęt i padło na owulacyjny elektroniczny Geratherm. W tym cyklu mierzę temp. jeszcze starym termometrem, ale z ciekawości sprawdziłam jak działa nowy tzn czy temperatura w miarę pokrywa się. I tutaj mały szok, temperatury są bardzo różne, stary termometr 36,7, nowy pokazuje 36,42. Dodatkowo z ciekawości zmierzyłam zwykłym rtęciowym i temp. była 36,8 (po 3 minutach w ustach). Dodam, że temp. zawsze mierzę pod językiem.

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, dlaczego zakładasz nowy wątek by zadać jedno pytanie? Jeśli każdy będzie tak robił, nie odnajdziemy się tu.

    Wszystkie źródła mówiące o NPR i mierzeniu tempki mówią, by robić to jednym i tym samym termometrem cały cykl- można więc domyśleć się, że wyniki będą się od siebie w większym bądź mniejszym stopniu różnić. Temp. nie mierzymy w buzi- może nie udać się zmierzyć jej dokładnie- wybieramy mierzenie w pochwie lub rektalnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2015, 09:08

    Redhotka lubi tę wiadomość

  • Asmee Autorytet
    Postów: 815 367

    Wysłany: 15 lipca 2015, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmieniałam termometr w trakcie cyklu. Musisz wybrać ku temu odpowiedni moment, żeby nie zakłócić np. wykrywania owulacji. Wykres jest przede wszystkim dla Ciebie i interpretując go musisz uwzględnić, że ten czy tamten wynik to efekt zmiany termometru.

    Jak chodzi o miejsce mierzenia, to wszędzie piszą, ze pachwina to najgorsze możeliwe miejsce.. Nie wiem skąd sylwiaśta wynalazła takie informacje. Poleca się mierzenie pod językiem lub w pochwie.

    https://ovufriend.pl/baza-wiedzy/pytania-i-odpowiedzi/pomiar-temperatury/w-jaki-sposob-dokonywac-pomiaru-temperatury,24.html

    uwo9gov3ad3vq34d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie ja napisałam że pachwina to najlepsze miejsce??

    Asmee lubi tę wiadomość

  • Asmee Autorytet
    Postów: 815 367

    Wysłany: 15 lipca 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O mamo, przepraszam Cię! Moje problemy ze skupieniem już mi nawet na oczy padły ;d

    Tak czy inaczej pod językiem jest ok :)

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    uwo9gov3ad3vq34d.png
  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 15 lipca 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odzew :). Termometru na razie nie zamierzam zmieniać, poczekam do końca cyklu i od nowego nowy sprzęt.
    Dziwi mnie tylko jedno, że potrafi być aż taka różnica w termometrze, który jest uważany (z tego co czytałam również tutaj na forum)za jeden z lepszych.
    Chyba, że ja trafiłam na jakiegoś bubla.

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale dlaczego uważasz, że to ten nowy źle mierzy? Ja mam geratherm i jestem barzo zadowolona ;)

  • Asmee Autorytet
    Postów: 815 367

    Wysłany: 15 lipca 2015, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termometr z 2 miejscami po przecinku jest dokładniejszy. Ten z jednym miejscem 'zaokrągla' temperaturę, a tym samym jego dokładność jest niższa. To po pierwsze, a po 2 każdy termometr mierzy inaczej i trudno określić, który podaje tą prawdziwszą temperaturę.

    Ja bym obstawiała termometr owulacyjny, właśnie przez to że tworzy bardziej szczegółowy wykres. Nie ważne czy trafia w temperaturę, pokazuje tendencje i drobne skoki, która dla nas są najistotniejsze :)

    uwo9gov3ad3vq34d.png
  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 15 lipca 2015, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doszłam pewnie do takiego wniosku dlatego, iż dwa termometry pokazały zbliżoną temperaturę a Geratherm całkiem inną (bardzo niską jak na II faze cyklu).
    Kolejny cykl zacznę z Gerotherm i zobaczę jak będzie kształtować się temperatura.
    Dzięki dziewczyny :)

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ