X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Cykl bezowulacyjny? Spóźniająca się miesiączka. Prośba o interpretację/poradę.
Odpowiedz

Cykl bezowulacyjny? Spóźniająca się miesiączka. Prośba o interpretację/poradę.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Leniu Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Dziewczyny, proszę o poradę. Do tej pory, czyli do poprzedniego miesiąca miałam regularne cykle 28-29 dniowe. Poprzedni był 34 dniowy, niestety nie mierzyłam temperatur przez cały cykl jedynie pod koniec, kiedy pomyślałam, że mogę być w ciąży zaczęłam monitoring. Oczywiście w związku z tym, że staraliśmy się o dziecko doszukiwałam się jakichkolwiek objawów ciąży. Testy były negatywne. Okres niestety nadszedł - nagły i bolesny. Moja lekarka powiedziała, że to nic dziwnego. Myślałam, że to jednorazowa sytuacja. Obecnie znów @ się spóźnia - 31 dzień cyklu. Ten cykl w sumie "spisałam na straty" bo nie było zbyt wiele serduszek, a i wykres "dziwny" (?) Dziwi mnie to, że to drugi miesiąc z rzędu. Czyżby działała psychika - staramy się od stycznia. Czy mogłybyście spojrzeć na wykres i poradzić co może być przyczyną. W tym miesiącu nie testowałam jeszcze. Cierpliwie czekam. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam :)

    bd117ccd569229e7e428bd007d7da22b.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 15:43

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ się spóźnia, bo wygląda na to, że cykl jest bezowulacyjny, w takim przypadku może się wydłużyć.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leniu, nie wiem na ile emocjonalnie podeszłaś do staranek, ale czasem jak mamy duże napięcie z tym związane to może to wpływać na cykle. Moje też się rozregulowały akurat wtedy jak zaczęliśmy starania, może to przypadek a może psychika robi swoje. Na Twoim wykresie nie widać owulacji, a swoją drogą masz bardzo wysokie temperatury przez cały cykl. Ja na Twoim miejscu spróbowałabym wyluzować na tyle na ile się da, choć wiem jakie to trudne, poobserwowała jeszcze parę cykli i jak sytuacja by się powtarzała to zrobiła sobie badania hormonalne. Powodzenia :)

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • Leniu Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odzew i rady :) Wiem, że na głębsze wnioski przyjdzie czas po dłuższej obserwacji. Obserwuje więc i staram się wyluzować ;) Czy na dzień dzisiejszy ktoś może ma pomysł co może być powodem podwyższonej temperatury przez cały cykl? Czy może taka moja uroda i zdarza się to również innym?

  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczerze mówiąc to ja nie kojarzę żebym widziała wykres ze średnią temp. przed owu na poziomie 37 stopni. To już raczej takie temperaturki ciażowe ;) ale być może faktycznie taka Twoja uroda, a być może kwestia termometru? Ale to musiałabyś pomierzyć innym żeby się przekonać

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • Leniu Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    36 dzień cyklu... Nigdy w życiu nie miałam takich długich. Jeśli @ nie nadejdzie (objawów na razie brak) to za kilka dni zatestuję znów. Czy przy tak dziwacznym wykresie jest szansa? ;-) Ciekawi mnie też czy ovu była faktycznie tak jak zaznaczył program... Czy w ogóle była.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2017, 09:10

  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąże bardzo często wychodzą z dziwnych, beznadziejnych i nietypowych wykresów więc szansa jest zawsze :) Owu masz niby wyznaczone ale ten wzrost temp jest taki minimalny że na pierwszy rzut oka go nie widać więc faktycznie można mieć wątpliwości czy do owu doszło. Jakbyś chciała się przekonać to mogłabyś sobie zbadać teraz progesteron, jesteś 7-8 dni po domniemanej owu więc to najlepszy moment na zbadanie :)

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    faktycznie temperatura cały czas w sumie wysoka. więc ciężko stwierdzić jakaś prawidłowość zatestuj za kilka dni będzie wiadomo :)

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wyczekuje miesiączki, bo chce zrobić badania hormonalne, ale cykl trwa już 46 dni i nie czuję nawet, że okres jest blisko:/ Czy jak wywołam okres luteiną (zapisaną przez poprzedniego ginekologa), to wpłynie to na wyniki badań hormonalnych w tym nowym cyklu?
    Nie zapytałam o to nowej ginekolożki, a na następną wizytę mam iść już z wynikami badań.
    Dodatkowo za tydzień mam umówione USG (niestety tylko USG, bez wizyty, u innego lekarza- głupota przychodni), ale nie wiem czy mam po co iść, bo ten cykl był najwyraźniej bezowulacyjny :(
    Czy któraś z Was ma podobne doświadczenia?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie chcesz zrobić badania? Luteina zaburza tylko wynik proga. Reszta raczej bez zmian.

    2dc: LH, FSH, Estradiol, Prolaktyna, ewentualnie Testosteron ja jeszcze robię.
    TSH, FT3 i FT4 robię co 4 tyg., więc jeśli dawno robiłaś, to też warto.

    kozalia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wreszcie dotarłam do tych badań, mam zlecone:
    3-5 dc:
    AMH
    FSH
    LH
    Testosteron
    DHEA-S
    Androstendion
    Wit. D
    glukoza na czczo
    insulina na czczo

    12-14 dc:
    Estriadol

    19-21 dc:
    Progesteron

    Te badania mam zrobić obojętnie w którym dniu cyklu:
    Prolaktyna (PRL) - może jednak lepiej zrobić tak jak sugerujesz, w 2 dc?
    TSH
    Wolna tyroksyna (FT4)

    Zaczęłam prać tą lutkę, bo chyba bez niej @ się nie doczekam :/ będzie się utrzymywać we krwi aż do 19 dc?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorzuciłabym;
    3-5 dc: estradiol, można zrobić prolaktynę TSH, FT4 (to masz), ale TSH bada się łącznie z FT3 i FT4 bo pokazują czy jest dobra dawka leków. I lepiej się po kłuć raz niż potem jeszcze raz na iść na samo TSH.
    Ja robię zawsze sobie 2dc. Jedni mówią robić 2-3dc, inni 5-7dc ale to akurat już uważam że za późno. Na pewno 2-5dc jak zrobisz to będzie ok. Będą się po prostu różniły wielkości LH i Estradiolu w tych dniach.

    12-14dc: dodatkowo LH

    19-21dc: Sam progesteron wystarczy, chyba że podejrzewasz ciążę, to badasz betę z progiem razem.

    Ja sobie trochę rozszerzam i robię 3 wyniki:
    7dc, 11dc, 14dc LH i Estradiol- widać wtedy ładny przyrost i kiedy będzie owulacja

    17dc, 19dc, 21dc: Progesteron, ale tutaj to zależy od dnia kiedy miałaś owulację- dlatego ja wolę sprawdzić 3x na pewno trzeba zbadać 7dpo i badam jeszcze 2 dni przed i po tym 7dpo. Dla sprawdzenia wzrostu.

    kozalia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z Luteiną to nie pomogę. Ja biorę Duphaston i jego we krwi się nie wykrywa. Mój progesteron wynosił 16,6 ostatnio i był potwierdzeniem owulacji- natomiast nie uwzględniał proga którego dostarcza Dupek.

    Z Luteiną jest inaczej, bo ona nie jest syntetyczna i jest wykrywana w krwi. Jedni ginekolodzy odradzają badanie wtedy proga, bo będzie zafałszowany, ale i tak ja uważam, że warto badać mimo jej wykrywalności.

    Ile się będzie utrzymywać- nie wiem. Ja po odstawieniu Dupka dostaję po 3 dniach @. Ale ja nie biorę go ze względu na nieregularne cykle, bo mam je jak w zegarku, tylko był na plamienia w II fazie.

    kozalia lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ