X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Cykle 30-31 dniowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Roxanne20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są tu Panie z takimi cyklami? Mam kilka pytań. Czy wiecie kiedy macie mniej więcej owulacje? Czy wieciemoze w którym dniu cyklu udało się Wam zajść w ciąże? :) To dla mnie bardzo ważne...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam cykle przeważnie 34 dniowe. i wiem kiedy mam owulację. ale w ciążę jeszcze nie udało mi się zajść .

  • Roxanne20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mój 8 dc. Od 2 dni mam testy owulacyjne pozytywne i brązowe upławy... Ból w jajniku. Czy możliwa owulacja tak szybko? Naprawdę zwariuje... Proszę piszcie jeśli ktoś z was miał tak szybko owulacje. Nie radzę sobie sama już z tym wszystkim. Czekam ma upragnione dziecko drugi cykl... Mam 20 lat i jestem zdrowa... Pierwszy nieudany cykl wbił mi niż w serce... Nie chce przeoczyć owulacji... Ale jestem w szoku, ze ona tak szybko może być.

  • Roxanne20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrowa jestem. Ostatnio się badałam. Nigdy nie obserwowałam owulacja ale często takie upławy miałam w środku miesiąca... Mam nadzieje, ze to owulacja :) Tak, chciałam mniej więcej wiedzieć jak u Was bywa z owulacja. Czy zdarza się szybciej

  • Roxanne20 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy raz teraz okres mi się tydzień spoźnił. Był taki jak zawsze. A te bóle jajnika skłoniły mnie na testy owu. 10 testów pozytywnych... Niby wszystko jak na owulacje... Tylko mnie dziwi, ze tak szybko i czy spóźniony okres miał wpływ na to. Może znajdzie się tu Pani która miała podobnie.

  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamienia zawsze warto sprawdzić, zgadzam się z Anusią. Zdarza się, że kobiety mają plamienia okołoowulacyjne, ale chyba nie brązowe, tylko niteczki krwi w śluzie. Ale ja tego u siebie nie obserwuję, więc nie wiem. To, że ktoś ma cykle ok 30 dniowe nie oznacza, że owulacja następuje zawsze w tym samym dniu cyklu, nie jesteśmy robotami. Trzeba dłuższej samoobserwacji, żeby zobaczyć, ile może u Ciebie trwać pierwsza faza cyklu, a ile faza lutealna. Jeśli faktycznie masz teraz owulację, to przy prawidłowej fazie lutealnej cykl będzie trwał (bez ciąży) ok (max) 24 dni. Testy owu pokazują tylko wyrzut LH, a więc to że organizm przygotowuje się do owu, nie są jednoznacznym potwierdzeniem owulacji. W tym pomoże ci monitoring. Potwierdzeniem wystąpienia owulacji jest też ciąża ;)

    anusia24 lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Rossanna Koleżanka
    Postów: 39 5

    Wysłany: 16 lutego 2016, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje cykle jak narazie są 34 dniowe jednak zdarzają się i większe czasem mniejsze . Ogólnie są nieregularne . I zawsze przed jak i po miesiączce mam plamienia brązowe , na początku jasne a później co raz ciemniejsze aż w końcu nadchodzi @ . Od tego cyklu zaczęłam brać suplementy diety dla kobiet starających się gdzie są tam wszystkie najważniejsze witaminy itp. i moje plamienia po 1 dniu cyklu gdzie okres trwał z 3/4 dni przedłużyły się o 6 dni . Dosyć rzadko mi się to zdarza . Od dzisiaj zaczęłam brać luteinę bo prawdopodobnie przyczyną mojego poronienia w październiku był za mały progesteron a mój lekarz bagatelizował to . Więc lepiej sprawdzić plamienia tak jak to piszą koleżanki wyżej . Do tego cyklu nie wiedziałam kiedy mam owulację ale zaczęłam używać od 1 dnia cyklu testy owulacyjne <allegro> i pozytywny też pojawił się 17 dnia cyklu . Akurat wypadało z soboty na niedziele Walentynkową <3

    Walczę i walczyć będę o Ciebie , bo największym darem dla kobiety jest bycie matką . <3
    2x1ns8qtdlph8oic.png

    svchflw1p631ze1p.png
  • Pola1987 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam cykle obecnie 31 dniowe, ostatni był 33 dniowy (choć przed ciąża miałam 29 dniowe) Owulacja występuje późno bo ok 20-22 dnia cyklu. Od dwóch cykli plamienia 2-3 dniowe przed miesiączką. W tym miesiącu i następnym mam brać duphaston od 16 do 25 dnia cyklu 2x1, ponoć ma to skrócić cykl...

  • Deneira Autorytet
    Postów: 588 112

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 30-31 zazwyczaj. Też nigdy nie wiedziałam kiedy mam płodne....loteria istna. Od niedawna zaczęłam mierzyć temperaturę i tutaj wszystko notować. Teraz miałam owulację 17 dnia cyklu. Testy owulacyjne u mnie nie sprawdzają się. Co prawda robię ale nauczyłam się, że jak pasek jest ciemniejszy jak zazwyczaj i potem jest coraz jaśniejszy to traktuję go jak pozytywny (zawsze to jakaś dla mnie informacja). U ginekologa bywałam i ponoć u mnie wszystko ok i owulacje są więc mam nadzieję, że taki stan rzeczy się utrzymuje.

  • Pola1987 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Deneira u mnie tak samo z testami. Nigdy nie ma tej kreski testowej ciemniejszej od kontrolnej wiec również traktuję wynik najciemniejszy jako pozytyw.

  • Deneira Autorytet
    Postów: 588 112

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle zorientowałam się kilka dni temu, że testy owulacyjne maja różną czułość i robiłam na tych, które maja większe wymagania co do hormonku. Na przyszły cykl mam już troszkę lepsze, więc może i kreski będą lepsze ;)

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 29 maja 2016, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxanne20 - mając cykle 30 dniowe nie możesz mieć owulacji na początku cyklu. Druga faza cyklu jest stała i wynosi 10-16 dni, najczęściej 14. Więc gdybyś miała owulację w 9dc to cykl nie trwałby nawet 28 dni. Tak jak napisała koleżanka wyżej - nie nakręcaj się tak, poobserwuj trochę swoje ciało, zacznij prowadzić wykres. A najlepiej to współżyjcie regularnie i w końcu się uda.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 29 maja 2016, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A odpowiadając na Twoje pytanie to ja mam cykle 31-33 dniowe i owulacja występuje u mnie NAJWCZEŚNIEJ 16dc. Testy owulacyjne są pewnym pomocnikiem, ale nie zawsze się sprawdzają. Przy pełnej obserwacji powinny pomóc. Powodzenia dziewczyny :)

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ