X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów czy coś z tego cyklu może wyjść?
Odpowiedz

czy coś z tego cyklu może wyjść?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Basia594 Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 28 marca 2014, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem tu nowa i dopiero zaczęłam mierzyć temp, więc może coś robię źle.
    Zobaczcie mój wykres, co sądzicie? nie ma/było owulacji?
    4436e2aef5d9ceb9c829d464390cb0fe.png

    Basia594
  • emma Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 28 marca 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przepraszam dubel

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2014, 18:35

  • emma Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 28 marca 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basienko oczywiście że może. Owulacja pojawia się najczęściej dzień przed skokiem w dniu skoku lub dzień po. Jeśli twój test owulacyjny się nie pomylił to miałaś dzień po. Wszystko w normie. Teraz czy mogło dojść do połączenia jajeczka że plemnikiem zależy od tego kiedy się kochaliście. Jeśli w dzień skoku temp lub dzień później to szanse spore, jeśli wcześniej to mniejsze ale jeszcze są. To zależy jak żywotne są plemniki. Dziś są szanse już malusie.
    A jeszcze powiem co to skok. Jest wtedy gdy temp wznosi się o co najmniej 0,05 stopnia od sześciu ją poprzedzajacych. I żeby został uznany to musi się utrzymać trzy dni a trzeciego dnia być wyższy i ci najmniej 0,2 stopnia. Albo po prostu wyższa temp oczywiście te minimum 0,05 stopnia przez cztery dni. Potem następuje okres nieplodny.
    Reasumujac. Jeśli kochałaś się wczoraj lub przedwczoraj to szanse są duże.

    A żeby mi się nikt nie przyczepił to dodam że masz przedwcześnie podwyższone te temp więc teoretycznie uwielbiam ciebie trzeba by kiedy indziej tą niepłodnośc ustawić ale że ona cię teraz raczej nie interesuje to nie będę ci mieszać...

  • Basia594 Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 28 marca 2014, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuje za odpowiedź, podniosłaś mnie na duchu:)
    To już 7 cykl starań i postanowiłam bardziej wnikliwie poobserwować cykl.
    Zobaczymy co z tego wyjdzie:)

    Basia594
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 28 marca 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emma wrote:
    Owulacja pojawia się najczęściej dzień przed skokiem w dniu skoku lub dzień po.
    To bardziej pasuje do dnia szczytu śluzu...

    weronika86 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • emma Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 28 marca 2014, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa no właśnie. Niby tak ale jeśli tak to czemu Roetzer każe czekać do trzeciej wyższej pomimo końca szczytu śluzu. Choć że drugiej strony sam skok nie pozwala uznać owulacji bo musi być i po szczycie śluzu. To musi być razem.
    Ale ja tu się zbytnio nie kieruję sluzem. Dziewczyny chyba nie zawsze go dobrze rozróżniają. Zresztą same znaczki są kiepsko scharakteryzowane.

  • Basia594 Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 29 marca 2014, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis mialam kolejna wysoka temp i ovu przesunal prawdopodobną owulacje na 12 dc , czyli Emma masz racje, ze owulacja nastapila w dniu skoku lub w kolejnym dniu. Teraz pozostaje czekac:-)
    pozdrawiam, udanego weekendu

    Basia594
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 30 marca 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emma wrote:
    Vanessa no właśnie. Niby tak ale jeśli tak to czemu Roetzer każe czekać do trzeciej wyższej pomimo końca szczytu śluzu. Choć że drugiej strony sam skok nie pozwala uznać owulacji bo musi być i po szczycie śluzu. To musi być razem.
    Ale ja tu się zbytnio nie kieruję sluzem. Dziewczyny chyba nie zawsze go dobrze rozróżniają. Zresztą same znaczki są kiepsko scharakteryzowane.
    Ważniejszy jest sluz bo czasem jest coś takiego jak wczesny skok i może on wystąpić nawet 2 dni przed szczytem sluzu a jeżeli np do owulki dojdzie dzień po szczycie śluzu to w takim przypadku temp. będzie już wyższa 4 dzień i wg temp. 3-4 dzień wyższej temp to koniec okresu płodnego a w przypadku wczesnego skoku to można powiedzieć najpłodniejsze dni.
    Więc lepiej kierować się bardziej szczytem sluzu niż temp.
    A co do OF to nie ma możliwości wyznaczenia dnia szczytu trzeba samemu tego się nauczyć i zapamiętać bo w tym programie nie da sie tego zaznaczyć.
    Są metody w których nie mierzy sie temp tylko kieruje się dniem szczytu śluzu np. CrMS ale to już opiera sie na bardzo dokładnej analizie śluzu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2014, 12:38

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 30 marca 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia594 wrote:
    Dzis mialam kolejna wysoka temp i ovu przesunal prawdopodobną owulacje na 12 dc , czyli Emma masz racje, ze owulacja nastapila w dniu skoku lub w kolejnym dniu. Teraz pozostaje czekac:-)
    pozdrawiam, udanego weekendu


    Nigdy nie wiadomo na pewno, tak moglo byc, ale wcale nie musialo. Detektor ovu to nie usg i monitoring. "Widelki" czasowe kiedy mogla byc domniemana owulacja są nieco szersze :-)

    vanessa lubi tę wiadomość

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj dziewczyny... kobieta tyle lat się zabezpiecza, bo przecież tyle się słyszało o "wpadkach" a jak się już nie chce zabezpieczać, to mam wrażenie, że role się odwracają... organizm sam się zabezpiecza :D

    swoją drogą, patrząc na to, że szczyt śluzu miałam 13 dc mam okropne przeczucie, że z tego cyklu może nic nie wyjść :(

    ehh trzymajcie się cieplutko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2014, 07:03

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 31 marca 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    swoją drogą, patrząc na to, że szczyt śluzu miałam 13 dc mam okropne przeczucie, że z tego cyklu może nic nie wyjść :(
    Czemu tak myślisz??? To o wiele za wcześnie na takie prognozy :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem w sumie, może dlatego, że widzę, że właśnie skonczył się śluz plodny, a za wiele serduszek nie mam (wiem, nie ilość ma znaczenie a czas) ale jakoś tak mam przeczucie, że szansa się skończyła w tym cyklu ( o ile była) poza tym, jeżeli mam już większość śluzu kremowego, naprawdę gdzie niegdzie można dostrzec minimalne niteczki śluzu plodnego to potraktować go juz jako kremowy prawda?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ