X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów czy są tu dziewczyny z tyłozgięciem?
Odpowiedz

czy są tu dziewczyny z tyłozgięciem?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pisałam w poście o ogolnym bad szyjki ale że brak odzewu,a nie znalazłam rzadnych postów o tyłozgięciu chcac nie chcac musiałam załozyc nowy temat.....a wiec.....
    spotkałam się z artykułem gdzie pisano że przy tyłozgięciu macicy wrażenie "wędrowania" szyjki moze byc inne...Wręcz pisało że odwrotnie -że jest w czasie dni płodnych niżej..Nie wiem jak się do tego odnieść, sama mam tyłozgięcie więc jest to niejako dla mnie istotna informacja..BAdam szyjke od ponad msc, początkowo badałam rano-ale cały czas wydawało mi się że jest wysoko, zaczęłam wiec badać wieczorem podczas prysznica..NArazie jestem na poczatku cyklu i ta szyja jak dla mnie jest tak w srednim położeniu-zobaczymy jak zmieni sie dalej...Czy sa tu dziewczyny z tyłozgięciem i mogłyby się jakos do tego odnieść? :)

    MałaMaja93 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • aga2319 Ekspertka
    Postów: 262 97

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2017, 20:13

  • MałaMaja93 Przyjaciółka
    Postów: 93 26

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć :) :* właśnie ja mam tyłozgięcie.Z pierwszą ciążą był problem wgl zajść. W czasie ciąży niby szyjka robi się 'normalna' a po porodzie wraca do ' swojego' kształtu. Ja powiem Ci, że badam szyjkę i strasznie wędruje :P a robię to tylko rano. Np w południe już jest tak wysoko, że nie mogę jej dosięgnąć. Tyłozgięcie to problem też pod względem pozycji przy serduszkowaniu... mnie bardzo boli każda poza klasyczną. Mój ginek powiedział, że to właśnie przez to.

    6sutgywl8eldt4rx.png
  • Kocimietkaa Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, też mam tyłozgięcie i również odczuwam ból przy serduszkowaniu w większości pozycji, ale zmniejsza się on lub nasila w różnych fazach cyklu. Poza tym mam bardzo bolesne miesiączki. A jeśli chodzi o pozycje szyjki to też słyszałam, że jest odwrotnie niż normalnie, ale sama jak na razie nie prowadzę obserwacji szyjki tylko samej tempki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2016, 15:35

    1usaanli3c0r4nnw.png
    kjmnk6nlyx84ji9x.png
  • Kocimietkaa Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ginekolog powiedział, że tyłozgięcie nie zmniejsza szans na poczęcie, ale widzę, że opinie na ten temat są podzielone. Może coś w tym jest :(

    1usaanli3c0r4nnw.png
    kjmnk6nlyx84ji9x.png
  • Skali89 Autorytet
    Postów: 3292 1652

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też mam tyłozgięcie co do szyjki to niestety nie pomogę bo ja jakoś w ogóle nie wiem, jak to badac niby mi się wydaję ze wiem, ale nie zapisuje tego i cięzko mi ocenic mi sie wydaje, że oj jest tez na bok jakoś przesynięta więc nigdy nie wiem czy jest otwarta czy zamknięta. Teraz lekarze faktycznie uważją, że tyłozgięcie to nie problem, ale np ja mam bardzo bolesne miesiączki 1 dzięń to nawet nie chce myśleć.I to niestety przez to.

    f2wl9vvjltbug8tg.png
    3i499vvjrdc5a4oq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja również posiadam tyłozgiecie i jestem w początkowych cyklach staran o maluszka. Chciałam sie zapytać czy mój wykres wyglada obiecująco? Czy tylko sie znow nie potrzebnie nakręcam, temperatura wysoka jak na to ze wczoraj mial byc okres a tu nadal cisza, dodam jeszcze ze non stop man bóle jak na okres, nieco bardziej intensywne

    Na dole powinien udostępnić sie mój wykres ;)

    d8f090747562c07938bfbf0680fdb3bf.png[/url

    MałaMaja93 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam tyłozgięcie i jak badam sobie szyjkę, to jak dla mnie ona jest cały czas nisko. Zglupialam już :-)

  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli jest nas trochę...;) u mnie właśnie bardzo sie zmienia w ciągu dnia, więc ja zaczełam badać wieczorem-bo rano to zawsze miałam wrażenie że jest wysoko....Też mam wrażenie że jest lekko przesunięta w bok, niedługo bede u gina to jak nie zapomne to sie zapytam.
    Słyszałam że może(ale nie musi) byc problem z zajściem w ciąże, że w czasie początkowej ciąży karzą leżeć na brzuchu aby się "odgięła" i że po porodzie niby powinna sie odgiąc...Też mam "zazwyczaj" bolesne miesiączki-ale tak max 1-2 dni, kiedys były bardziej obfite teraz sie lekko uspokoiły...Co do pozycji- to na szczescie mało sprawia mi ból-ale owszem te "głębokie" powoduja dyskomfort...Ale ja i tak bardzo lubie seks, więc widocznie nie jest to jakis duży problem u mnie :)

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • MałaMaja93 Przyjaciółka
    Postów: 93 26

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kathrina wrote:
    Witam, ja również posiadam tyłozgiecie i jestem w początkowych cyklach staran o maluszka. Chciałam sie zapytać czy mój wykres wyglada obiecująco? Czy tylko sie znow nie potrzebnie nakręcam, temperatura wysoka jak na to ze wczoraj mial byc okres a tu nadal cisza, dodam jeszcze ze non stop man bóle jak na okres, nieco bardziej intensywne

    Na dole powinien udostępnić sie mój wykres ;)

    d8f090747562c07938bfbf0680fdb3bf.png[/url

    Cześć. Twój wykres jest obiecujący :) ja id 3 dni mam nasilające bóle podobne do miesiączki wychodzi. Przechodzi a później znów są

    Kathrina lubi tę wiadomość

    6sutgywl8eldt4rx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMaja93 moje bóle zaczęły sie jakoś tydzień po owulacji i trwają po dziś dzien, mam nadzieje ze to dobry znak :) a jak wyglada u Ciebie sprawa sluzu? U mnie dosc spora susza co nie ukrywam, że mnie nieco martwi..

  • Kocimietkaa Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A słyszałyście może jakie pozycje są najlepsze, by zajść w ciąże z tyłozgięciem? Podobno to ma znaczenie przy naszej przypadłości. Rozmawiała, któraś z Was o tym ze swoim ginekologiem?

    1usaanli3c0r4nnw.png
    kjmnk6nlyx84ji9x.png
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja słyszałam(właściwie to czytałam) że raczej te "od tyłu"..szczególnie tzw łokciowo-kolanowa...:)

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • Kocimietkaa Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I podobno trzeba 15 minut po na brzuchu leżeć. Ciekawe czy to prawda czy mit.

    1usaanli3c0r4nnw.png
    kjmnk6nlyx84ji9x.png
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może cos w tym jest, gdyz ostatnio serduszkowalismy "od tyłu" i póżniej troche leżałam na brzuchu....i zdecydowanie mniej i później się ze mnie "wylało" niz w poz klasycznej

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • Kocimietkaa Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tak robię do dwóch dni i masz rację, o wiele mniej "kijanek" się marnuje ;) Poza tym w końcu zaczęłam badać szyjkę macicy, ale na razie nie mam porównania, więc nie mogę nic za bardzo stwierdzić poza tym, że jest nisko położona.

    1usaanli3c0r4nnw.png
    kjmnk6nlyx84ji9x.png
  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny kilka lat temu ginekolog powiedział mi ze mam tyłozgięcie macicy i w przyszlosci bede miala problemy z zajsciem w ciaze. Dopiero w tamtym roku gdy zaczelismy starania o dziecko i zmienilam ginekologa na prywatnego dowiedziałam się że nie mam tyłozgięcia tylko mam tyłopochylenie. Powiedział mi również ze aby mieć problemy z zajściem w tyłozgięciu musi być ono bardzo duże, bardzo dużo kobiet ma taką budowę i nie ma problemów z zajściem. Proponuje rozmowę z ginekologiem, dokładnie wyjaśni na czym to polega i może jak i w moim przypadku okaże się że to tylopochylenie :D

    Allmita lubi tę wiadomość


  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allmita, coś być musi w tym, bo mój mąż ostatnio pytał się jaka to pozycja kolanowo łokciowa bo czytał coś.. ;)

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WaldhauzerM wrote:
    Allmita, coś być musi w tym, bo mój mąż ostatnio pytał się jaka to pozycja kolanowo łokciowa bo czytał coś.. ;)

    hehe-bo faceci lubią tą pozycję...;)

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • Pufi Znajoma
    Postów: 21 4

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Mam tyłozgięcie.
    W pierwszą ciąże zaszłam bez problemu, wręcz "wiatropylnie", bo na tabletkach.
    Nigdy od żadnego ginekologa nie usłyszałam, żeby taka budowa miała wpływ na zajście w ciąże, jedynie podobno na ból podczas porodu sn(miałam cesarkę ze wskazań, więc nie wiem czy to prawda)

    Podczas seksu nic mnie nigdy nie bolało, miesiączki tez miałam zawsze mało bolesne.

    Teraz badam szyjkę w 1cs i powiem wam, że moja "ucieka w bok", a konkretnie na lewo i mam problem z oceną, a teraz jak jest jeszcze wysoko to w ogóle ledwo dosięgam, a mam dość długie palce.


    Pozdrawiam

    33 lata
    synek, 6 lat
    6b494c7d38d4b3d81d3850638f0acc81.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ