X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Czy tak wygląda skok ?
Odpowiedz

Czy tak wygląda skok ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!
    Czy mogłaby się wypowiedzieć jakaś życzliwa i kompetentna osoba, czy to co na moim wykresie widać to skok temperatury po owulacji? Mam wrażenie, że jakiś mały ten skok. OF w interpretacji mi podał, że wahania temperatur są w normie.
    Byłabym wdzięczna za każdą odpowiedź,
    Miłego dnia,
    F.
    66c7a2e2ae3680aac29279c648730ec7.png

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 28 października 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawdę mówiąc ciężko Twój wykres zinterpretować, bo masz duże rozbieżności czasowe przy mierzeniu temperatury (i to w "newralgicznych" dniach). Poza tym są takie opinie, że pomiar temperatury po godzinie 8.30 (a nawet po 7.30) jest niewiarygodny.

    Gdyby interpretować wykres tak jak jest, zakładając że żadna z temperatur nie jest zaburzona, to można by było 21 dc uznać za wzrost, gdyby nie to że dwie temperatury po nim spadają poniżej linii podstawowej, a więc nie są o 0,05 wyższe od poprzedzających wzrost sześciu niższych.

    Jeśli brać pod uwagę tylko i wyłącznie te niezaburzone, to i tak wzrostu nie ma, bo tempka z 25 dc też nie spełnia wymogu bycia wyższą o 0,05 od sześciu niższych.

    Mam nadzieję że w miarę zrozumiale to napisałam. Zachęcam do poczytania więcej: http://iner.pl/metoda-rotzera/

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musisz jeszcze poczekać i zobaczyć czy temp będzie rosła. Masz za dużo zaburzonych temp w okresie okołoowulacyjnym. Śluz i szyja wskazują na owu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Wam za odpowiedzi. W następnym cyklu bardziej poddam się reżimowi mierzenia temperatury. I chyba faktycznie zmienię godzinę mierzenia na może 6, jeszcze będzie na tyle wcześnie, że może zasnę drugi raz :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Feśka wrote:
    Dzięki Wam za odpowiedzi. W następnym cyklu bardziej poddam się reżimowi mierzenia temperatury. I chyba faktycznie zmienię godzinę mierzenia na może 6, jeszcze będzie na tyle wcześnie, że może zasnę drugi raz :)

    W razie czego zawsze możesz sobie kupić testy owu i przy podejrzeniach skoku wspomóc się testem :-) Ja tak zrobiłam właśnie dzisiaj, choć głównie przez nagły ból jajników, bo wydawało mi się, że skok tempki jest za mały...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj właśnie zamówiłam z allegro 20 testów :) nigdy jeszcze z nich nie korzystałam. Moje cykle są tak około 34-35dniowe, kiedy powinnam zacząć ich używać ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Feśka wrote:
    Dzisiaj właśnie zamówiłam z allegro 20 testów :) nigdy jeszcze z nich nie korzystałam. Moje cykle są tak około 34-35dniowe, kiedy powinnam zacząć ich używać ?

    Na ulotce będziesz miała tabelkę z wyliczeniem :-)
    Ale po sobie dzisiaj podpowiem, że jak poczujesz ból w jajnikach albo zobaczysz zmiany w śluzie czy (chyba przede wszystkim) skok temperatury, to lepiej sprawdzić czy coś się nie szykuje ;-) (u mnie tak właśnie dzisiaj wyszło).

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ