X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Czy ten miesiąc spisać na straty?
Odpowiedz

Czy ten miesiąc spisać na straty?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 4 października 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy mogłybyście zerknąć na mój wykres? Czy jest jakaś szansa, że owulacja wystąpiła?
    W 12 i 13dc miałam lekkie plamienie, 15dc strasznie bolały mnie krzyże, 16 dc bolał mnie jajnik na wieczór.
    Robiłam test owulacyjny wczoraj ok 12 wyszedł negatywny.
    To jest mój pierwszy miesiąc gdzie 'badam' cykl. Mam podejrzenie pcos.
    Jeśli chodzi o śluz to nie mogę sobie za bardzo poradzić, ostatnie kilka dni było względnie mokro, śluz był jak woda, przeźroczysty, miejscami tylko rozciągliwy. Czy taki śluz jest płodny? Szyjka nie była jeszcze na tyle wysoko bym jej nie mogła dotknąć, nie jest też raczej w pełni otwarta.

    8f5ee7ab4b1e320292bb5fb89a8188c2.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2014, 12:56

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 5 października 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squ na mała różnica temperatur żeby potwierdzić skok. Musisz czekać na kolejne wyższe temperatury i na koniec płodnego śluzu.

    Jeśli ma się problemy z określeniem śluzu, to można się kierować odczuciem. Czyli zawsze kiedy jest wilgotno, mokro, uczucie płynięcia w środku itp. to jest czas potencjalnie płodny.
    Śluz tzw. wodnisty, czyli jak woda, też jest potencjalnie płodny, nie musi być rozciągliwy.

    Szyjka nie musi być aż tak wysoko żeby nie dało jej się dotknąć. Chodzi raczej o indywidualne różnice w położeniu. Po jakimś czasie skumasz o co chodzi.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 5 października 2014, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3livka dziękuje. Właśnie ovufirend wyznaczyło mi owulację a dziś mam jeszcze śluz płodny, przeźroczysty, śliski w sporej iości. Z rana był bardzo mocno rozciągliwy. Szyjka 'zlała' się ze scianką.
    Tylko zastanawiam się jak to jest bo wszelkie objawy włącznie z mocnym bólem jajnika były kilka dni temu.

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 5 października 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ból owulacyjny, szczyt śluzu i skok temperatury nie musza być zgrane w czasie.
    Ale też silny ból jajnika nie zawsze oznacza owulację. To tylko subiektywne odczucie, czasem się pokrywa z owulacją, a czasem nie.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 5 października 2014, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje:)
    Właśnie średnio to współgra.
    Zastanawiam się czy jest szansa, że owulacji nie było?
    Muszę zrobić monitoring zanim zdecyduje się na hormony, chciałabym być pewna, że owulacja nie występuje samoistnie. Teraz jestem trochę w kropce bo objawy niby są ale nie jednoznaczne...

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 5 października 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacja występuje od 3 dni przed szczytem śluzu do 3 dni po szczycie.
    A w stosunku do skoku temperatury od 4 dni przed skokiem, do 2 dnia wyższych.

    Więc... może była, a może dopiero będzie. Dopiero skok i koniec śluzu da Ci to potwierdzenie.

    Twoja temperatura z 17dc jest za niska i do skoku się nie zalicza, więc potrzebujesz jeszcze 2 temp wyższych.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ