X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Czy to jest normalne?
Odpowiedz

Czy to jest normalne?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • dorota89 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 27 lutego 2014, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez trzy lata brałam hormony (NovuRing), w maju je odłożyłam. I od tamtej pory zaczęły się cyrki z moimi cyklami; trwają 35-50 dni. Obserwuję się od 3 cykli (u mnie jest to od listopada;/) i wydaje mi się, że dziwne rzeczy się u mnie dzieją - mam dosyć niską temperaturę (mimo, że do "zmarzluchów" nie należę, a wręcz odwrotnie - jest mi często za gorąco). Byłam oczywiście u lekarza, a nawet dwóch i oboje mówili to samo - "proszę czekać, to normalne". Przekopałam już niejedno forum i nigdzie takich anomalii nie spotkałam. A co Wy, drogie forumowiczki sądzicie na ten temat? Proszę o opinie i z góry dziękuję za pomoc;)

    Aniołek 28.08.2015 - 30.10.2015 [*]
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 27 lutego 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 lata stosowania hormonów to wystarczająco długo ,by porządnie zaburzyć naturalną gospodarkę hormonalną. Oczywiście każdy organizm dochodzi do siebie swoim rytmem ale myślę ,że lekarze mają rację i trzeba czekać. 3 cykle od listopada to nie jest wcale az tak źle. Moje znajome po odstawieniu tabletek czekały na @ 3 miesiące , ja osobiście stosowałam antykoncepcję hormonalną rok i pierwsza @ po odstawieniu spóźniła mi się ze 3-4 tygodnie, później też były zawirowania aż w końcu wszystko wyregulowało się i miałam cykle jak w zegarku co nie zdarzało mi się przed braniem tabsów.

    Zależy też z jakiego powodu stosowałaś hormony, jeżeli z innego niż antykoncepcja to może w tym jest przyczyna ?

    dorota89 lubi tę wiadomość

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 27 lutego 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, a co to znaczy, że masz niska temperaturę?
    Temperatura podstawowa może być różna, ważne, żeby cykl był dwufazowy - z fazą niższej i wyższej temperatury :)

    A co do długości cykli, to tak jak napisała Młoda - organizm musi się uregulować na nowo

    dorota89 lubi tę wiadomość

  • dorota89 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 27 lutego 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny za pocieszenie. Już zaczynałam panikować, że naprawdę coś złego się dzieje. Hormony brałam tylko z powodu antykoncepcji, a niska temperatura? No cóż w momentach "szczytowych", czyli tuż po owulacji 36,6 to max, często też moje temperatury spadają nawet poniżej 36. Jeszcze raz dziękuję za pomoc:)

    Aniołek 28.08.2015 - 30.10.2015 [*]
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 27 lutego 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorota89 wrote:
    Dzięki Dziewczyny za pocieszenie. Już zaczynałam panikować, że naprawdę coś złego się dzieje. Hormony brałam tylko z powodu antykoncepcji, a niska temperatura? No cóż w momentach "szczytowych", czyli tuż po owulacji 36,6 to max, często też moje temperatury spadają nawet poniżej 36. Jeszcze raz dziękuję za pomoc:)

    Zwykle mam przed owu 36.1/2, a po niej 36.5/6 i jest to zupełnie normalne, moja mama też to ma, u nas to rodzinnie związane z niskim ciśnieniem ;)

    48f411ed51.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ