X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Czy to na pewno cykl bezowulacyjny?
Odpowiedz

Czy to na pewno cykl bezowulacyjny?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę zerknijcie na mój wykres czy faktycznie wskazuje na cykl bezowulacyjny?
    Zastanawia mnie ten skok temperatury, czy to może być spowodowane braniem Duphastonu?
    Wiem, że program zaznaczył owu, ale w 18 dc byłam u gina i nie był w stanie jednoznacznie tego stwierdzić, przychylając się raczej ku temu, że to jednak cykl bezowulacyjny z wchłaniającym się pęcherzykiem. A może ten wchłaniający się pęcherzyk tak podbija tempkę?
    Szczegóły dotyczące wizyt można odczytać w notatkach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2014, 09:14

    kita lubi tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam ładne skoki temperatury powyżej 37,00 a USG wykazały niepęknięte pęcherzyki. także temperatura nie jest do końca wyznacznikiem czy ovu było. Mi FDuphaston akurat temperatury nie podnosi...

  • Ania1602 Autorytet
    Postów: 874 963

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam skok temperatury w cyklu bezowulacyjnym. Temperatura nie jest wyznacznikiem owulacji. Tylko usg może to potwierdzić.

    * Czerwiec 2014 Aniołek :(
    * Czerwiec 2015 Aniołek :(
    Do trzech razy sztuka?
    * Wrzesień 2016 IVF
    * 19.09. transfer :(
    * 24.10. crio :(
    * 27.12. crio :) Bhcg 9dpt 37,5; 13dpt 202 :) ; 26dpt <3
    * TP 12.09.2017r.
    * 05.09. 2017r. urodziła się moja upragniona i wyczekana córeczka <3
  • zaneta33 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o interpreację.Niby śluz i szyjka wskazywały dni płodne ale temperatura nie pokazała owulacji.Czy mój cykl jest bezowulacyjny?

  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 21 grudnia 2014, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1602 wrote:
    Też miałam skok temperatury w cyklu bezowulacyjnym. Temperatura nie jest wyznacznikiem owulacji. Tylko usg może to potwierdzić.


    No właśnie nawet po USG doktor nie potrafił jej potwierdzić na 100 % (mimo stałego monitoringu)

    Miałam pęcherzyk prawie 26 mm (pt), a we wtorek pozostało coś o wielkości 20mm i gin nie miał pewności czy to wchłaniający się pęcherzyk, czy ciałko żółte - choć uznał, że jest zbyt regularnych kształtów, no ale był też płyn w zatoce i dlatego miał wątpliwości ;)
    zaneta33 wrote:
    Proszę o interpreację.Niby śluz i szyjka wskazywały dni płodne ale temperatura nie pokazała owulacji.Czy mój cykl jest bezowulacyjny?

    Niestety miałam bardzo podobny wykres, gdy miałam cykl bezowulacyjny, bo zrobiła mi się torbielka.
    Nie wiem czy będzie widoczny https://ovufriend.pl/biezacy-cykl.html#

    kita lubi tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 grudnia 2014, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poruszyłaś temat, który dotyczy w tym cyklu też i mnie, pisałam na forum ale nikt się nie odezwał w sumie się nie dziwię bo kto to wie.. 15dc wyszedł mi pozytywny test owulacyjny (był też extra śluz). Współżycia nie miało być, bo mąż wyjechał, nie mierzyłam tempki. Zadowolona, że owu była pobiegłam 19dc na usg. Okazało się, że na lewym jajniku małe pęcherzyki do 6mm, a na prawym jeden 11mm. Pytam gina - a gdzie ciałko żółte? a on - nie mogę stwierdzić - może to ten pęcherzyk... wpadłam w panikę.. zapisałam się na usg do innej bardzo dobrej ginekolog na 22dc. Doktor stwierdziła, że wszystko gra a na prawym jajniku 17,3 ciałka żółtego. Nie przyznałam się że 2 dni wcześniej byłam gdzie indziej bo nie chciałam żeby się sugerowała! I dalej nic nie wiem. Nie wiem który lekarz się pomylił. Cykle mam 28-29 dni, więc co to by był za pęcherzyk...już też mam stracha że to torbiel z tego będzie...;( Myślałam, że monitoring w przyszłym cyklu pomoże ale jak widzę, że miałaś to już tylko Bozia raczy wiedzieć co nam się dzieje w tych brzuchach.. na bocianie ekspert jak na razie się nie wypowiedział...
    Różnica u Ciebie jest taka, że u Ciebie zmalało.. a u mnie urosło..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2014, 22:49

  • zaneta33 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to chyba muszę się wybrać do lekarza bo trochę mnie przestraszyłyście z tym torbiele.Już powinnam okres dostać i nic.

  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 25 grudnia 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie zawsze cykle bezowulacyjne kończą się torbielkami, więc spokojnie ;)

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • zabcia 41 Przyjaciółka
    Postów: 62 31

    Wysłany: 25 grudnia 2014, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 31 dc temperatura dziwna , szyjka twarda i wysoko i sluz kremowy , czekamy co bedzie dalej

    Żabcia41
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 25 grudnia 2014, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z india, nie popadajmy w paranoje ;) u mnie 39dc i chyba przeciagnie sie na sylwestra...

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 25 grudnia 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabcia czekamy :)

    Fatim często masz takie długie cykle?

    Dziewczyny zerknijcie na mój wykres, gdybym nie była u gina to teraz bym się łudziła, że chyba jednak się udało ;)

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 grudnia 2014, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej a czy możecie na mój zerknąć?
    U lekarza byłam 22 grudnia mówił ze jestem przed owu bo pęcherzyk był testy robiłam druga kreska słaba a dzisiaj juz tylko jedna widoczna i niewiem czy była w końcu owu czy nie a temperatura cały czas skacze

  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana sam wykres nigdy nie jest podstawą 100% potwierdzenia czy owulacja wystąpiła - niestety. Ale na pewno ważną sprawą jest dokładniejsza obserwacja, nie tylko mierzenie temperatury, a i to nie jest gwarancją potwierdzenia czy owulacja była. To, że lekarz stwierdził pęcherzyk przed owulacją też o niczym nie świadczy, nie masz gwarancji, że doszło do pęknięcia. Niestety organizm kobiety bywa czasem zagadką. Sama jestem tego przykładem. Trzymam kciuki, aby jednak owu była no i żeby się udało! :)

    ug378ribe4qdpu6z.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ