X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Czy to normalne że elektroniczne termometry tak mają?
Odpowiedz

Czy to normalne że elektroniczne termometry tak mają?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Używam elektronicznego termometru KardioLine a temperaturę mierzę dopochwowo oczywiście zawsze z rana o tej samej porze.
    Zdarzyło mi się kilka razy zmierzyć temperaturę raz po raz, tzn. po odczytaniu pierwszego wyniku (po 5 sekundach) od razu zaczynałam mierzyć jeszcze raz. Wychodzął mi duże różnice, czy to normalne? Podam wam przykład:
    - pierwsze mierzenie 36,54 po paru sekundach nowe mierzenie 36,45
    - pierwsze mierzenie 36,68 po paru sekundach nowe mierzenie 36,60
    - pierwsze mierzenie 36,74 po paru sekundach nowe mierzenie 36,89

    i mogłabym tak wypisywać....

    Na początku pomyślałam, że jest coś nie tak z baterią więc wymieniłam ale sytuacja nadal się powtarza. Kupiłam więc nowy termometr (nie pamiętam w tej chwili marki) ale sytuacja podobna.
    Dziewczyny kochane! Jak to jest na prawdę z tymi elektronicznymi termometrami?

    Może powinnam mierzyć wynik tylko raz? Drugi raz to już taka moja ciekawość i problem zarazem...

    Czy wasze termometry też tak mają?
    Obawiam się, że owulacja może być źle wyznaczana.

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem czy dobrze myślę, ale wydaje mi się, że drugi pomiar jest raczej zaburzony, bo po pierwszym pomiarze końcówka termometru jest nadal "rozgrzana" i w drugim pomiarze po tak krótkim czasie nie startuje od tej samej tempki co za pierwszym..... to taki wniosek jak na moje rozumowanie..tak czy tak ja mierze tylko raz :)

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ps. mój termometr też wskazuje różne pomiary jak zamierzyłam jeden raz za drugim

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, pewnie jest dużo racji w tym co napisałaś, także od jutra zaczym mierzyć temperaturę tylko raz

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita zapewne odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się w instrukcji dołączonej do termometru. Najczęściej producenci termometrów elektronicznych nie zalecają pomiarów w krótkim odstępie czasu, termometr elektroniczny potrzebuje odpoczynku między pomiarami.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ