X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Czy to normalne że elektroniczne termometry tak mają?
Odpowiedz

Czy to normalne że elektroniczne termometry tak mają?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Używam elektronicznego termometru KardioLine a temperaturę mierzę dopochwowo oczywiście zawsze z rana o tej samej porze.
    Zdarzyło mi się kilka razy zmierzyć temperaturę raz po raz, tzn. po odczytaniu pierwszego wyniku (po 5 sekundach) od razu zaczynałam mierzyć jeszcze raz. Wychodzął mi duże różnice, czy to normalne? Podam wam przykład:
    - pierwsze mierzenie 36,54 po paru sekundach nowe mierzenie 36,45
    - pierwsze mierzenie 36,68 po paru sekundach nowe mierzenie 36,60
    - pierwsze mierzenie 36,74 po paru sekundach nowe mierzenie 36,89

    i mogłabym tak wypisywać....

    Na początku pomyślałam, że jest coś nie tak z baterią więc wymieniłam ale sytuacja nadal się powtarza. Kupiłam więc nowy termometr (nie pamiętam w tej chwili marki) ale sytuacja podobna.
    Dziewczyny kochane! Jak to jest na prawdę z tymi elektronicznymi termometrami?

    Może powinnam mierzyć wynik tylko raz? Drugi raz to już taka moja ciekawość i problem zarazem...

    Czy wasze termometry też tak mają?
    Obawiam się, że owulacja może być źle wyznaczana.

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • zara Koleżanka
    Postów: 56 18

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tak mam, dlatego mierzę już tylko raz :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez tak mialam i slyszalam ze on się po prostu nagrzewa,i dolicza kreseczki.

  • Juicy Znajoma
    Postów: 19 7

    Wysłany: 12 maja 2014, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też mam problem z termometrami, kupiłam już trzy i za każdym razem jak mierzę temperaturę i za chwilę powtarzam pomiar, wyniki są inne :( Rozbieżności potrafią bym naprawdę duże, typu 36.2/36.5 - przy takich różnicach nie da się prawidłowo wyznaczyć owulacji...

    Juicy x
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    być może to kwestia ustawienia termometru. Tzn inna będzie temperatura jak termometr dotknie ścianki pochwy a inna jak nie dotknie. Zwróćcie na to uwagę. Ja mam microlife i jak starałam się, żeby końcówka zawsze dotykała ścianki to wyniki były bardzo zblizone tzn róznica była setnych cześci np. 36,67 i 36 68.
    Od dzisiaj zaczęłam używać termometru owulacyjnego szklanego. Zobaczymy.....

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 13 maja 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupując termometr elektroniczny warto szczegółowo zapoznać się z dołączoną ulotką, a dokładniej wyszukać informację ile termometr potrzebuje czasu, żeby znowu być gotowym do pracy. W tej sytuacji, którą opisujesz większość termometrów dostępnych na rynku zachowa się w podobny sposób i da zafałszowany drugi wynik.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 13 maja 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam Microlife i tak nie jest. Mierzyłam kiedyś 2-3 razy pod rząd (nie otwierając ust - mierzę oralnie) żeby go sprawdzić i tempki się nie różniły.

    Takie wahania tempek nie są dobre, może to kwestia jakości termometru i jego przydatności do npr?

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • beti97 Autorytet
    Postów: 2267 1911

    Wysłany: 13 maja 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam KardioLine i zawsze staram się żeby termometr przylegał do błony śluzowej. Temp. mierzę w ustach. Jest ciężko bo muszę go dobrze językiem przytrzymać. Na początku myślałam że jest zepsuty bo prawie codziennie miałam taką samą temp, ale w końcu nastąpił skok temp.

    ❤️Córcia2015
    ❤️Córcia2018
    💙Synek2021
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zamiast mierzyć do "piknięcia" zawsze czekam równo 4 minuty. Termometr po piknięciu jeszcze dolicza kreseczki, a po 4 minutach zawsze już dochodzi do końcowej temp. I wykresy wyglądają całkiem nieźle

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a po co mierzycie kilka razy ? Tylko się stresu nabawicie :D . Ja mierzę do piknięcia. Raz zmierzyłam dwa razy (jak to brzmi :P ) i drugi pomiar też był wyższy,więc już mierzę tylko raz i basta ! :) .

    A i też słyszałam gdzieś, a raczej czytałam że termometr się nagrzewa i dlatego tempka jest coraz wyższa :)

  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 23:35

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja uzywam szklanego bezrtęciowego i jestem zadowolona. Za każdym razem jest ta sama temperatura.....

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia jaki to termometr i ile czasu zajmuje Ci mierzenie temperatury? :)
    Ja mam Microlife i też wariowałam na początku. Mierzyłam temperaturę w ustach i były największe rozbieżności. Teraz mierzę waginalnie i przy dwóch pomiarach z rzędu temperatura różni się max o 0,02 :)

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • zielony chmik Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 23 listopada 2015, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mierze Micrlife w ustach, i każdy wynik jest różny. To chyba zależy od miejsca wsadzenia, raz pod wędzidełko dam raz całkiem pod języ i co innego wychodzi.
    Teraz mam jedną pozycje i się tego trzymam. Jedna pozycja jeden pomiar i koniec.

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 24 listopada 2015, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mierzylam elektronicznym w ustach i sie sprawdzalo. Zawsze wkladalam w dokladnie to samo miejsce pod jezyk i tak samo przyciskalam jezykiem. Pomiar moze i sie roznic o 0.1 stopien ale to i tak nie zmienia wykresu bo po owu tempka skacze ok 3,4 stopnie wiec i tak byl skok

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ