X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów drastyczne skoki temperatury
Odpowiedz

drastyczne skoki temperatury

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasia B Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 6 października 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Chiałabym zapytać, czy któraś ma może pomysł czemu mam takie skoki temperatury. Na początku cyklu wydaje się być wyszystko ok ale od dnia 12 strasznie spada i skacze.
    Mam PCOS, w tym cyklu od dnia 3-7 brałam 150clo - nie wiem czy to może mieć taki wpływ na temp.
    Słyszałam, że problemy z tarczycą mogą wpływać na temp. TSH - 1.8.
    21 dnia cyklu robiłam progesteron - 0,6 (załamałam się)
    Jeśli kto by mi mógł pomóc w interpretacji to bardzo będę wdzięczna.
    Dziękuję i pozdrawiam.

  • Kasia B Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 6 października 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak tu moża wklejać swój cykl. Przepraszam może i gapa za mnie ale dopiero się tu odnajduję :)

    https://ovufriend.pl/graph/c659e76bcc3fe91d846fd3ff0c5ab7ae

    Udostępniłam dziś wykres na forum, bo miniatury za nic tutaj wkleić nie potrafię, jak kopiuję link to wychodzi to co powyżej a zdjecia nie moge wkleić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2017, 16:20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W jaki sposóbmierzysz temp.?

    Kasia B lubi tę wiadomość

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 7 października 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaB - niestety, ale ten cykl jest bezowulacyjny, co pokazuje wykres i potwierdza progesteron.

    Kasia B lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Kasia B Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 7 października 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f dzięki za odpowiedź. Że cykl bezowulacyjny to juz się z tym pogodziłam. Zastanwiają mnie tylko czemu aż takie skoki i róznice temp.

  • Kasia B Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 7 października 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Monika- temp mierzę raczej dobrze. Jak tylko sie przebudzę to się nawet nie ruszam tylko sięgam po termometr. Jesli zdarzy mi się wstać w nocy do łazienki, to się upewniam, że przynjamniej 3 godz snu będę miala zanim się wezmę do mierzenia. Baterie też wymienione. Wieć to chyba problem jest z moim ogranizmem, tylko nie wiem co, a nie że coś źle mierzę. Chyba ;)
    Dzięki i pozdrawiam

  • katberry Autorytet
    Postów: 399 105

    Wysłany: 19 listopada 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny postanowiłam napisać w tym wątku bo mam podobny problem. Zdarza mi się że mierzę temperaturę kilka razy po przebudzeniu i np dziś zmierzyłam o godz. 6.00 (moja pora mierzenia) i miałam ok 36.6. poszłam do toalety na siku i wróciłam do lóżka i spałam 3 h. Po tym czasie zmierzylam temp. i było 36,8. Prawie każdej nocy chodzę do toalety i zastanawiam sie czy to nie zaburza pomiarów. Taką sytuacje mialam kilka razy i temp różni sie jednego ranka o 0.2-0.3 stopnia - tyle ile wynosił w poprzednim cyklu mój skok po owulacji. Czy też tak macie? Czym to może być spowodowane? zastanawiam się czy to mierzenie jest miarodajne. Dodam że mierze temp w pochwie termometrem owulacyjnym elektronicznym.

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 19 listopada 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To normalne, że temperatura nie jest stała, i zmierzona o 4 rano, a potem o 7 będzie miała inną wartość. Nie jest to nic niepokojącego, ani dziwnego. Bo temperatura w czasie spoczynku rośnie - średnio o 0,1 stopnia co godzinę. Dlatego powinno się mierzyć RAZ dziennie, po przebudzeniu i o stałej porze. Chodzenie do toalety nie zaburza pomiarów, chyba że pójdziesz do toalety 5 minut przed pomiarem, to wtedy owszem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2017, 11:52

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • katberry Autorytet
    Postów: 399 105

    Wysłany: 19 listopada 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki m_d_f za odpowiedź. będę mierzyć o jednej porze i tyle. nie ma co wszystkiego tak analizować

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ