X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Duże wahania temperatur
Odpowiedz

Duże wahania temperatur

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Netka96 Koleżanka
    Postów: 192 11

    Wysłany: 25 lutego 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Jestem w 5 cyklu po odstawieniu anty. Ten cykl rozpoczął się inaczej niż poprzednie. Od wysokiej temperatury, wahania są bardzo duże. Czy to możliwe żeby dopiero teraz zaczęło coś wychodzić po odstawieniu anty? Któraś z Was może miała podobny problem?

    d81d4c1ebc692f3cdceb4d13c8859003.png
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 26 lutego 2018, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie masz żadnej infekcji, przeziębienia, czegoś, co mogło wpłynąć na podwyższoną temperaturę "nieginekologicznie"?

  • Netka96 Koleżanka
    Postów: 192 11

    Wysłany: 26 lutego 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic takiego nie czułam... :/

    Sylwi321 lubi tę wiadomość

    d81d4c1ebc692f3cdceb4d13c8859003.png
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 26 lutego 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może masz bardzo ciepło w mieszkaniu?

  • Netka96 Koleżanka
    Postów: 192 11

    Wysłany: 27 lutego 2018, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, ostatnio nawet trochę chłodniej, właśnie chyba wykluczyłam wszystko co może mieć wpływ z zewnątrz... No nic, zobaczymy co dalej, może będzie lepiej :)

    d81d4c1ebc692f3cdceb4d13c8859003.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 27 lutego 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej fazie cyklu temperatury mogą się wahać i raczej nie ma to jakiegoś wielkiego znaczenia. Ważne, żeby te w drugiej fazie były wyraźnie wyższe i żeby dało się wychwycić moment skoku.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Ayrin Znajoma
    Postów: 26 0

    Wysłany: 10 lutego 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Ciekawe, u mnie podobnie: pierwsze kilka cykli bylo na bardzo niskiej temperaturze (~36.2-36.4) w fazie folikularnej, wyraznym wzroscie po owulacji i tak az do konca cyklu, roznice bardzo wyrazne. A od mniej wiecej 6 cyklu, cykle startuja od wysokiej temperatury (36.7), ktora skacze w fazie folikularnej gora-dol. Po owulacji poziom temperatury jest wciaz wyzszy niz w pierwszej fazie, ale nizszy niz we wczesniejszych cyklach w tej samej fazie.

    Jednoczesnie robilam tez badania hormonalne i 3 miesiace po odstawieniu anty zaczynalam od baaardzo niskich wartosci LH i FSH (niskie oraz stosunek 0.54, ginekolog i endokrynolog skomentowali ze jak u malej dziewczynki), ktore dopiero teraz (8cykl) podskoczyly (wyzszy poziom, stosunek 0.74).

    Generalnie mowiono mi, ze organizm wraca do normy po anty okolo po okolo 3 cyklach, w necie czytalam ze minimum 6, a u mnie to chyba dopiero sie rozkreca na poziomie ~8 miesiaca ;) Wiec obserwuje dalej a kolejne badania za 3 miesiace.

  • Ayrin Znajoma
    Postów: 26 0

    Wysłany: 19 lutego 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PS (niestety przy probie edycji postu wyskakuje mi blad): Moja sytuacje po odstawieniu antykoncepcji (8 cykl) opisalam tutaj: https://ovufriend.pl/forum/temperatury-wykresy-plodnosc/powrot-do-rownowagi-po-antykoncepcji-hormonalnej,17616.html - moze kogos zainteresuje)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ