X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Endometrium 5mm - czy jest szansa?
Odpowiedz

Endometrium 5mm - czy jest szansa?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martimarti Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 4 listopada 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 18dc miałam endometrium 5mm :(( a następnego dnia pęcherzyk pękł więc nie miało szansy podrosnąć. Czy to może być przyczyną, że z rocznych starań nici? A może któraś z pań spotkała się z podobnym przypadkiem a mimo to się udało?

  • Betka1986 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 13 listopada 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytała gdzieś że przy takim cienkim endo zdarza się zagniezdzenie ale jest spore ryzyko poronienia. Oczywiście są leki podtrzymujące ale szczerze mówiąc chyba lepiej poczekać i żeby było wszystko dobrze od początku niż całą ciąża na lekach i najczęściej przelezana.stres też nie wpływa wtedy dobrze

    Sówka35 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie endometrium 4mm :-( jajnik lewy 38x0,prawy 38x26

  • An Przyjaciółka
    Postów: 95 48

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szansa jest zawsze!!! A jeśli nie wyjdzie to można spróbować naturalnych metod (np. diety) lub witamin. Nie zaszkodzi a może pomoże :)

    2014 - 2x biochem, laparoskopia- mięśniak, endo
    2015 - poronienie 10tc. ANA
    2016 - laparoskopia - c.pozamaciczna - usunięcie jajowodu
    Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym. F. Dessauer
    fdd2a35a67.png
  • Asia_08 Autorytet
    Postów: 385 477

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na grubsze endonetrium polecam migdały, czerwone wino, witaminę E a z leków na receptę Estrofem

    uwo93e3kacedpezy.png
  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 22:03

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy o pomiar endometrium mozna poprosic lekarza podczas rutynowego usg-czy jest to zwiazane bardziej z tzw monitoringiem owulacji? pytam bo niedługo idę do gina na zwyczajową wizytę-a zazwyczaj robi on usg więc przy okazji bym sie dopytała...

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • An Przyjaciółka
    Postów: 95 48

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy każdym usg dopochwowym można prosić o pomiar endometrium. Mój ginekolog robi to "rutynowo" przy każdym nawet prosić nie muszę.

    Rebe te 7 dni od zapłodnienia do zagnieżdżenia to bardzo dużo i zdecydowanie może wpłynąć na szerokość endometrium.
    W ciąży w której byłam - 1 dzień po owulacji miałam endo 7mm a 18 dni po owu jak było wiadomo, że jestem w ciąży było 10mm - niestety okazało się, że to puste jajo płodowe poroniłam w 10 tygodniu ale mój organizm wcale nie chciał się tej ciąży pozbyć - a niby endometrium słabe. Miałam podawany cytotec bardzo krwawiłam poroniłam pęcherzyk a kosmówką tak mocno się trzymała, że trzeba było łyżeczkować macicę.

    2014 - 2x biochem, laparoskopia- mięśniak, endo
    2015 - poronienie 10tc. ANA
    2016 - laparoskopia - c.pozamaciczna - usunięcie jajowodu
    Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym. F. Dessauer
    fdd2a35a67.png
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki za odp..narazie chodze na nfz-wiec zobaczymy czy wejdzie to w skład "rutynowego" badania, ale zapytam..:)

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ