X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów INTERPRETACJA OWULACJI
Odpowiedz

INTERPRETACJA OWULACJI

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paulinffbb Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Mam prośbe ovu zmieniło mi dzień owulacji ale możliwe zeby zaznaczyć owulacje gdy poprzednia tem nie była najniższa ? - nie wyglada to dziwnie

    ponizej link prośba do Was o pomoc
    https://ovufriend.pl/graph/7eba9d66368664dfa771af9fccb6cbd0

    DZIĘKUJĘ za kazdy komentarz :)

  • Natalia DRP Przyjaciółka
    Postów: 86 54

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinka, każdy śluz plodny zaznaczony po owulacji powoduje, ze ovu zmienia linię na przerywana czyli domniemana owulacje

  • paulinabf2 Koleżanka
    Postów: 37 27

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm tylko miałam śluz własnie w te dni wiec nie wiem czy wtedy lepiej nie znaznacząc - niestety moj pierwszy cykl bez bólów owulacyjnych no i kolejne przełożenie owulki przez temp ...
    7eba9d66368664dfa771af9fccb6cbd0.png

  • Agnes Przyjaciółka
    Postów: 95 72

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:) Mam pytanie odnośnie testów owulacyjnych. W środę test wyszedł pozytywnie, zaś w czwartek rano robiłam badania krwi m.in. hormony LH,FSH, których wynik sugeruje, że do owulacji jeszcze trochę brakowało. Wynik LH-9 norma w laboratorium dla drugiej fazy cyklu od 14. W sobotę test owulacyjny był niejednoznaczy. Czy któraś z Was miała podobną sytuację?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 01:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes wrote:
    Hej dziewczyny:) Mam pytanie odnośnie testów owulacyjnych. W środę test wyszedł pozytywnie, zaś w czwartek rano robiłam badania krwi m.in. hormony LH,FSH, których wynik sugeruje, że do owulacji jeszcze trochę brakowało. Wynik LH-9 norma w laboratorium dla drugiej fazy cyklu od 14. W sobotę test owulacyjny był niejednoznaczy. Czy któraś z Was miała podobną sytuację?

    Super że badasz hormony. Dają lepszy obraz niż testy.

    1. Testy nie są wyznacznikiem owulacji. Pokazują tylko że zbliża się pik LH- czyli wyrzut hormonu.
    2. LH 9 (w którym dc był badany?) nie jest wystarczający do pęknięcia pęcherzyka. Najlepiej powtórzyć badanie po 3 dniach i zobaczyć tendencję.
    3. LH przed samą owulacji nieznacznie spada.
    4. Nie badaj już FSH- najważniejszy stosunek lh:fsh jest w 2-3dc. Jeśli wychodzi w granicach 1 to jest ok.
    5. Zbadaj progesteron. Pokaże czy doszło już do pęknięcia.

    2dc: Estradiol, LH, fsh (lh:fsh=1 jest idealnym wynikiem)
    ok. 7dc: Estradiol, lh
    owulacja/14dc: LH, progesteron
    21dc: progesteron, Estradiol
    24dc: progesteron, Estradiol

    Progesteron powinien być najwyższy 7 dni po owulacji.
    Estradiol po owulacji również rośnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 01:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7735f3880e6f.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/86c5acd78417.jpg

  • Karolinka 19957 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie ogarniałam tego tematu w ogóle, ale trochę poszperałam w internecie i znalazłam coś ciekawego https://mamabezrecepty.pl/2019/02/11/test-owulacyjny/

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ