X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Interpretacja wykresu
Odpowiedz

Interpretacja wykresu

Oceń ten wątek:
  • Kosmitka Znajoma
    Postów: 27 37

    Wysłany: 26 marca 2014, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/2b25348c6c7dc7afa75ad6ea6b6d54e0 co sadzicie o dniu owulacji zaznaczonym przez program? Według mnie miała ona miejsce wczoraj ew dzis jak uwazacie?

    9dh4veq.png
    2b25348c6c7dc7afa75ad6ea6b6d54e0.pngbabyboom
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 26 marca 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dnia owulacji nie da sie wyznaczyć bez monitoringu jedynie można dni najbardziej płodne. Kiedy miałaś dzień szczytu śluzu? bo bez tego objawu nie da się zinterpretować wykresu.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy mogę prosić o pomoc w interpretacji wykresu

    https://ovufriend.pl/graph/a82d555d7a9be86aa82760c14c94459c

  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 26 marca 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmitka - na moje oko skok jest dziś, owulacja mogła być do trzech dni wcześniej albo będzie do trzech dni później. Obserwuj się dalej i notuj temperaturę.

    ankryn - skok 22 dc, jesteś w 8 dniu fazy wyższych temperatur, pozostaje czekać ;)

    dziewczyny - polecam info na stronie www.iner.pl zakładka "metoda"

    Dużo tekstu, ale rzetelnie, a wątpliwości możemy omówić na forum :)

  • Kosmitka Znajoma
    Postów: 27 37

    Wysłany: 29 marca 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2b25348c6c7dc7afa75ad6ea6b6d54e0.png

    dziewczyny co o tym myslicie bo co wpisuje codzinnie temperature i za kazdym razem program zminia mi dzien owulacji.
    Jak mo0ge sama ja wyliczyc?

    9dh4veq.png
    2b25348c6c7dc7afa75ad6ea6b6d54e0.pngbabyboom
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 29 marca 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w pierwszym cyklu z ovu też byłam wpatrzona w tą kreskę na wykresie, ale dzięki radom bardziej doświadczonym dziewczynom wiem, że to tylko statystyczny program i już się nie denerwuję jak mi co nowy wpis temperatury owulację przesuwał... a co do wyliczenia owu to z tego co ja zrozumiałam to konieczny jest choćby jeszcze jeden parametr (śluz lub szyjka) a i tak nie wyznaczymy konkretnego dnia owulacji, a jedynie dni płodne i niepłodne
    u mnie program zaznacza owu (+) (-) 2-3 dni, więc nie ma co czekać na pojawienie się kreski tylko działać troszkę wcześniej, po kilku miesiącach obserwacji swoich cykli wiem już, że owulacja zachodzi u mnie 13-15 dnia cyklu, oczywiście wtedy gdy nie zaburzy go jakaś choroba lub coś innego

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To forum jest jednocześnie zbawieniem i przekleństwem ;) Zbawieniem dlatego, że tyle tu na prawdę fajnych osób a przekleństwem przez ten zapyziały algorytm który to cudownie ma wyznaczyć owulację... Do znudzenia będę powtarzać, że to tylko program, który interpretuje dane według schematów co rzadko ma pokrycie z rzeczywistością. Początkującym dziewczynom po prostu radzę i z całego serca polecam poszerzyć swoją wiedzę o zasady NATURALNEGO PLANOWANIA RODZINY, tak bardzo przez niektórych wyśmiewanego ( w tym bardzo dawno temu przeze mnie również niestety). Kobieta poznaje swoje ciało, potrafi czytać sygnały, kiedy jest ten najbardziej płodny czas, poza tym jest to zdrowe, skuteczne, bezpieczne? I na prawdę namawiam jest wiele wątków tu na forum, wiele pamiętników dziewczyn które piszą porady dotyczące NPR ;) ZACHĘCAM ;) Kiedy pozyskacie niezbędną wiedzę zyskacie NIEZALEŻNOŚĆ i komfort psychiczny oraz pełną świadomośc płodności.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2014, 13:51

    Justeck, vanessa, Brunhilda lubią tę wiadomość

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 29 marca 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macademia - zgadzam się w 100% i przede wszystkim gratulacje!

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 29 marca 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmitka wrote:
    2b25348c6c7dc7afa75ad6ea6b6d54e0.png

    dziewczyny co o tym myslicie bo co wpisuje codzinnie temperature i za kazdym razem program zminia mi dzien owulacji.
    Jak mo0ge sama ja wyliczyc?
    Najważniejszym objawem do interpretacji wykresu jest szczyt objawu śluzu czyli dzień kiedy sluz był najlepszej jakości. Nie ważna jest ilość tylko JAKOŚĆ.

    Tez uważam jak Macedamia najlepiej zapoznać się z NPR wtedy nie trzeba prosić o rady innych co nie znaczy że inni niechętnie coś poradzą. Chodzi mi o to i już nie raz z tym spotkałam sie że ktoś udziela błędnych i mijających sie z prawdą porad :/ (oczywiście będąc nieświadomym tego).
    Czasem pojawią się dwie porady prawdziwa i mijająca się z prawdą... więc zachęcam do zapoznania się z podstawowymi zasadami :) W poradach pamiętnikowych zamieściłam najpotrzebniejsze wskazówki do wyznaczania dni płodnych i niepłodnych. Polecam bo wbrew pozorom to nie jest trudne :)

    https://ovufriend.pl/pamietnik/mialo-byc-tak-pieknie,446.html

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • edytka Przyjaciółka
    Postów: 71 36

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bardzo prosze o pomoc z wykresem ovu nie wyznaczylo jeszcze owulki moim zdaniem juz byla ale prosze bardziej dosswiadczone dziewczyny o pomoc w interpretacji mojego wykresu :)41240dfb4e38f8ca8b303fe343b97530.png

    edytka :)
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogła być :) Mi owu wyznaczył krechę dopiero 3 dni po owulacji.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edytka wrote:
    bardzo prosze o pomoc z wykresem ovu nie wyznaczylo jeszcze owulki moim zdaniem juz byla ale prosze bardziej dosswiadczone dziewczyny o pomoc w interpretacji mojego wykresu :)41240dfb4e38f8ca8b303fe343b97530.png
    Kiedy miałaś szczyt śluzu? Na raze skoku temp nie ma. A dnia owulacji NIE DA SIĘ WYZNACZYĆ bez usg można wyznaczyć tylko dni płodne i niepłodne.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • edytka Przyjaciółka
    Postów: 71 36

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tym moim sluzem to wogole biednie jest ogolnie nawet jakos po wiesiolku nie widac szczegolnej roznicy

    edytka :)
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edytka, tez tak mam - spróbuj badac śluz przy szyjce

    edytka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 17:14

  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wodnisty to może być śluz najlepszej jakości. Więc korzystaj z fazy płodne i czekaj na skok ;)

    a książkę najlepiej zamówić przez internet na stronie INER-u

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

  • edytka Przyjaciółka
    Postów: 71 36

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sprawdzam wlasnie tez przy szyjce ale jeden jedyn jaki mam zawsze to wodnisty w tym cyklu tylko przez 2 dni...nie wiem moze dlatego ze poprzedni cykl byl dziwny tzn.wedlug of moja fl trwala 17 dni gdzie zawsze bylo to 10 maksymalnie raz na jakis czas 13 a poprzedni cykl fl 17 dni nie wiem czy ma to jakis zwiazek juz sama nie wiem co o tym wszystkim myslec i jak interpretowac...

    edytka :)
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edytko, a robiłaś sobie może badania hormonów? prolaktyny? progesteronu?

    10 dni fl to zdecydowanie dolna granica

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 17:14

  • edytka Przyjaciółka
    Postów: 71 36

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jakies 3 miesiace temu mialam robione badania i niby wszystko jest w porzadku ale w przyszlym tygodniu wybieram sie znowu po skierowanie

    edytka :)
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ