X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Interpretacja wykresu
Odpowiedz

Interpretacja wykresu

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2015, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wykresu mi chodzilo, ale wszystko wskazuje wlasnie ze owu byla poza testami owu bo one zawsze juz trzeci cykl wychodza negatywnie... a nie wiem czy ma znaczenie 12 godzinna podroz....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poza testami i wykresem, bo temperatura nie wykazuje owulacji, kiedy wg Ciebie była owu? Gdzie mierzysz temperaturę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2015, 10:05

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2015, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najpierw stawialam na 13 dc bo nastepnego dnia byl skok i czulam wplyw hormonow taki jak poprawiony humor ochota na seks i rakie tam, do tego duzo sluzu ale test owu wyszedl najsilniejszy tego dnia o 23 ale i tak byl negaty, ale we srode temperatura spadla i zaczal sie bol jajnikow z nasileniem wczorajszego dnia i bolalo tak do wieczora, myslalam ze dzis bedzie skok, ale slabo spalam bo moj facet chory bodzilam sie kilkanascie razy w nocy, ale dzis szyjka zdecydowanie zamknieta i sluz zdecydowanie nieplodny... testy owu od srody coraz mniej wydoczna druga kreska i nie wiem czy czekac na owu dalej czy juz sobie odpuscic...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2015, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale:
    - skok nie oznacza owulacji, bo skok następuje od 3 dni przed owulacją do 3 dni po owulacji, więc nie jest to żaden wyznacznik
    - ty nie odnotowałaś skoku, bo nie jest to temp wyższa od 6 ją poprzedzających(to że jest wyższa, nie oznacza skoku)

    Co do śluzu, kiedy był szczyt objawu śluzu? To on jest najważniejszym wyznacznikiem owulacji, nie temperatura. Owulacja następuje właśnie po nim.

    Gdzie mierzysz temperaturę?

    Ogólnie mnie to wygląda na to, że organizm przygotowywał się do owulki, ale do niej nie doszło z jakichś przyczyn i albo będzie lada moment, albo będzie to cykl bezowulacyjny- jest do normalne do 4 razy w ciągu roku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2015, 10:16

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2015, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    temperatura w pochwie, a szczyt stawiam na 15dc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2015, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale teraz widzę że zaznaczyłaś też 16 dc śluz wodnisty więc 15 nie mógł być szczyt.
    Szczyt to OSTATNI dzień, w którym występuje jakikolwiek objaw śluzu płodnego. Jesteś po szczycie objawu śluzu więc bardzo prawdopodobne, że jesteś przed owu ;) Szyjka wprawdzie zamknięta, ale wysoko, a ona też zmienia się w ciągu dnia...

    Można tylko gdybać, jedynie możesz iść na USG i lekarz Ci powie, czy owu była. :(

    Możesz tez poczytać https://ovufriend.pl/forum/temperatury-wykresy-plodnosc/uwaga-zanim-zalozysz-temat-nr-975124577-pt-czy-mialam-owulacje,7003.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2015, 10:24

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2015, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A szczyt to nie nawieksza ilosc? A to cos pokrecilam, wczoraj byl jeszcze rano wodnisty potem byl kremowy (wg ovu kazali zaznaczac najbardziej plodny wiec ten zaznaczylam. ale on byl krotko wczorajszego dnia...) a szyjki wczoraj nie zaznaczalam byla w takim samym miejscu jak dzis, ale dzis jest zdecydowanie zamknieta a wczoraj byla jeszcze rano otwarta.

    Chyba jedynie zostaje mi czekac :P

    Ale dzieki za pomoc :)

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2015, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała 32 wrote:
    Malami91, zrobilam :) Udalo sie są 2 kreski :)

    szczerze się cieszę, naprawdę :):):) Gratulacje!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Ja mierzę temperaturę termometrem bezstykowym - z czoła
    Od dwóch dni mierzę również termometrem owulacyjnym, do którego link zamieszczam w stopce.

    W komentarzach pod kalendarzem ovufriend dodaję zdjęcia testów owuacyjnych. Prosze o pomoc. Boję się, że moje cykle są bezowulacyjne. Poroniłam w styczniu i staram się o dziecko 3 miesiące. Dziś 17 dzień mojego cyklu i byłam u ginekologa, jednak on nie był w stanie odpowiedzieć na moje pytanie: czy jajeczkuję, czy moje cykle są bezowulacyjne. Nie był w stanie powiedzieć , czy owulacja nastąpiła. Nie widział ciałka żółtego a endmetrium wskazywało, że jest to druga faza cyklu. Z góry dziękuję za pomoc :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlaczego mój wykres tak szaleje po owulacji??

  • dotik Autorytet
    Postów: 3173 3658

    Wysłany: 22 maja 2015, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Presja czasu wrote:
    Dlaczego mój wykres tak szaleje po owulacji??

    bo może owulacji nie było?

    jestem w ciąży, urojonej i spożywczej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak myślisz?

  • izolda84 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 26 maja 2015, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy ktoś może zinterpretować mój wykres
    1d6a0fb9acb7bf5d6b1997204c53f803.png

  • Kamila1980 Koleżanka
    Postów: 80 12

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zerknijcie na mój wykres, u was temperatura leci w górę i w dół a u mnie potrafi był na podobnym poziomie przez parę dni.

    ovufriend.pl
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana udostepnij wykres ;)

  • Tosiakowa Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 1 lipca 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, bardzo proszę o interpretację mojego wykresu, jest udostępniony. :) owulacja zazwyczaj była między 15-21 dc, a tu cisza... Gdyby nie skoki mierzone i innych godzinach podejrzewam, że cały cykl utrzymała by się na tym samym poziomie... I teraz nagle w 30dc temperatura idzie w górę. Nigdy wcześniej tak nie było. Dziękuję za każdą pomoc :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2015, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze mialas jakies stresy w tym miesiacu i owulacja sie przesunela i teraz bedziesz miala owu a raczej miala? Nie wiamo tak naprawde ale sklanialabym sie ku takiej teori ze owulacja po prostu sie przesunela, obserwuj przez kilka kolejnych dni temperature, jak sie utrzyma noo to raczej owulacja teraz byla a jak spadnie to cykl bezowulacyjny bym stawiala.

  • Tosiakowa Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 2 lipca 2015, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za pomoc! :)

  • Drica78 Koleżanka
    Postów: 96 18

    Wysłany: 3 lipca 2015, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie mogę zrzucić wykresu robię to na telefonie i albo nie potrafie albo ?!
    Mam takie pytanie przed owulacja ktora była w 14 dC miałam temperaturę poniżej 37 po owulce do dzis czyli 12 dni po owulacji temperatura jest podwyższona i trzyma sie miedzy 37-37.1
    Okres mam dostać w niedziele czy to jest możliwość ze zaciazylam ?

    Ferrari
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2015, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na telefonoe tez mozesz. wchodzisz na swoj bierzacy wykres i pod nim masz udostepnij->wykres na tablicy-> udostepnij dla wszystkich i bede mogla na niego spojrzec :)
    a co do Twojego pytania, zawsze jest szansa jesli byl seks, a temperatura moze spasc nawet po tym jak rozpocznie sie krwawienie, wiec nie da sie odpowiedziec na Twoje pytanie jednoznacznie :P

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ