X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów interpretacja wykresu - niskie temperatury
Odpowiedz

interpretacja wykresu - niskie temperatury

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, chciałabym prosić o interpretacje, zauważylam, że niektóre dziewczyny maja naprawdę dużą wiedzę.

    Of zaznaczył mi owulację w dniu 28 maja, 15 dc, a następnie po wpisaniu temp w dniu 4 czerwca się z niej wycofał.
    Jak widać temperatury mam super niskie, proszę o podpowiedż, na jaką nieprawidłowość może to wskazywać? Temperatury bardzo wcześnie spadły, zatem zastanawiam się co to może być - niedomoga ciałka żółtego, luf, gdzie powinnam zacząć szukać?
    Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Temp była wyższa w drugiej fazie, ale w cyklach z luteina i dupkiem, w tamtych cyklach również nie było II kresek...
    biorę euthyrox w związku z hashimoto, ale nie mam niedoczynnosci.

    https://ovufriend.pl/graph/ac73802af02c65106ac90bf708b579d6

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2014, 14:03

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udostępnisz wykres?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już to zrobiłam, na pierwszym komputerze nie chciał się link skopiować :)
    z góry dziekuję ci bardzo za poświęcony czas! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2014, 14:13

  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    własnie wróciłam z wynikiem progesteronu -18 - faza lutealna 1,7-27,00

    za to prolaktyna 846

    norma 72-511

    smutne jest to, że mój gin twierdzi, ze to nie ma znaczenia, za małe przekroczenie..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2014, 17:52

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elfik wrote:
    własnie wróciłam z wynikiem progesteronu -18 - faza lutealna 1,7-27,00

    za to prolaktyna 846

    norma 72-811

    smutne jest to, że mój gin twierdzi, ze to nie ma znaczenia, za małe przekroczenie..
    To rzeczywiście smutne :( Mój lekarz to nawet do takiego progesteronu by sie przyczepił, bo jeżeli sie planuje ciążę to lepiej jak jest wyższy (to akurat moje spostrzeżenie). Może skonsultuj to z innym lekarzem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2014, 16:57

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    musialam zmienic normę prolaktyny, bo zle wpisalam, bardziej wystaję ponad normę, ale opinia gina dotyczyła prawidłowych danych :(

    vanessa mnie tez to martwi, ale to podobno jeden z najlepszych w okolicy, brak mi już pomysłów.

    a jaki powinien byc progesteron?

    ja zakładam, że ten porgesteron zaniza mi prolaktyna... :(

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elfik wrote:

    a jaki powinien byc progesteron?
    Laboratoria różnie podają ale mój gin jest naprotechnologiem i wg. tej metody progesteron powinien być co najmniej 19.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli ten cykl nie będzie szczęśliwy dla Was to watro zbadać tarczycę (jeżeli jeszcze tego nie robiłaś - tsh, ft3 i ft4) i przycisnąć ginekologa by doprowadził do właściwego poziomu prolaktynę.

    Niskie wartości temperatur mogą być spowodowane właśnie problemami z tarczycą.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah Elfik, widze, ze zyjesz z przekonaniem, ze trafiłas do dobrego gina. No Ja bym nie była taka pewna. Przy Twoich wykresach widac, ze sa jakies nieprawidłowosci, a nikt na to nie zwraca uwagę. Ja bym na Twoim miejscu zmieniła bym metode leczenia. Progesteron masz dobry, ale prolaktyna kłania sie do obnizenia. Przy takiej prolaktynie musiał byc cud, zeby ci pecherzyk pęknał. Mimo wszystko zycze powodzenia.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta wrote:
    Jeżeli ten cykl nie będzie szczęśliwy dla Was to watro zbadać tarczycę (jeżeli jeszcze tego nie robiłaś - tsh, ft3 i ft4) i przycisnąć ginekologa by doprowadził do właściwego poziomu prolaktynę.

    Niskie wartości temperatur mogą być spowodowane właśnie problemami z tarczycą.

    Jestem juz kilka etapów dalej, tarczyca sprawdzona, a nawet więcej, bo regularnie kontrolowana, mam hashimoto, ale niedoczynności nie. Specjalnie to zaznaczyłam w pierwszym poście...
    Dlatego brak mi pomysłów..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2014, 00:36

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki, mój błąd - za dużo postów na raz, wszystko mi się miesza.
    Na tym etapie pozostaje w pierwszej kolejności obniżyć prolaktynę, jej nadmierny poziom może upośledzać pracę ciałka żółtego. Moim zdaniem nie ma co szukać głębszej przyczyny bez usunięcia tego problemu.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wstawilam wykres zanim dostalam wynik prolaktyny :-) jak widać sama szukalam przyczyny nie najwyższego progesteronu, może to ten strzał w dziesiątkę.
    Nie powinnam zamiecac wątku, niemniej zastawiam się ile razy trzeba powtorzyc prolaktyne, slyszalam, ze kilka żeby mieć pewność, ze to nie był jednorazowy wynik z powodu np. Stresujacego dnia... Zaraz przeszukam wątki prolaktynowe :-)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ