X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jak odróżnić plamienia od skąpego okresu? Kiedy 1 dc? Dziwny cykl
Odpowiedz

Jak odróżnić plamienia od skąpego okresu? Kiedy 1 dc? Dziwny cykl

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1345 553

    Wysłany: 26 maja 2021, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, może Wy mi pomożecie. Potrzebuję zapisać się na histeroskopię, więc muszę rzetelnie wyznaczyć 1 dc i mam zagwozdkę. Jak zwykle mam małe plamienia i potem normalny okres, więc problemu z wyznaczeniem pierwszego dnia nie mam, tak tym razem miesiączka chyba przyszła trochę później (owulację miałam 10.05. - mam podpięty wykres) - powinna być 24.05. 20.05. miałam małe plamienie koloru kawy z mlekiem. Dzień później - różowa krew, też niewiele. Potem nic i teraz zamiast okresu znów małe plamienia, a wczoraj więcej i bardziej krwist (ale nie żywo czerwona, taka różowa ta krew, bardzo rzadka), więc myślałam, że to już okres , ale nadal jak na mój okres to jest za skapo. Dziś znów trochę tego tylko, od rana plama wielkości max małego jajka... Czy to jest już okres, czy jeszcze plamienia? Czemu taki skąpy? Wróciłam w tym cyklu do Bromergonu (od 4 czy 5 dnia cyklu biorę). Histeroskopię mam mieć z powodu polipowatego endometrium. Polipy dają przecież obfite miesiączki, a tu takie coś 🙄
    Dodam, że od kilku do mam normalnie ból brzucha.
    Pomożecie w interpretacji?

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Mar7tini Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 26 maja 2021, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam się częściowo do pytania powyżej ... Moje miesiączki zawsze trwały 3 dni z lekkim plamieniem w czwartym dniu. W ostatnim cyklu krwawiłam 1,5 dnia (wodnista żywoczerwona krew) w trzecim pojawił się wodnisty lekko różowy śluz. Miałam tak pierwszy raz w życiu. Powiedzcie proszę czym może być spowodowany tak krótki okres?

  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 26 maja 2021, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak samo mam duży problem z wyznaczeniem pierwszego dnia okresu. Od dłuższego czasu u mnie jest tak, że najpierw mam plamienia (ja to tak określam) kawa z mlekiem, a nawet ciemno brązowe a dopiero gdzieś po 2 dniach świeża krew i później rozkręca się na maxa już. Pierwszy dzień okresu to zatem dzień gdzie jest świeża krew czy dzień gdzie jest brązowe plamienie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2021, 15:07

    Mar7tini lubi tę wiadomość

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1345 553

    Wysłany: 26 maja 2021, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar7tini wrote:
    W ostatnim cyklu krwawiłam 1,5 dnia (wodnista żywoczerwona krew) w trzecim pojawił się wodnisty lekko różowy śluz. /QUOTE]

    Mam dokładnie tak samo. Wczoraj nagle poleciała wodnista jasnoczerwona krew, myślałam, że wreszcie okres, a tu dziś bardzo mało jej i jest jakby ze śluzem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2021, 14:40

    Mar7tini lubi tę wiadomość

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1345 553

    Wysłany: 26 maja 2021, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgataJ wrote:
    najpierw mam plamienia (ja to tak określam) kawa z mlekiem, a nawet ciemno brązowe a dopiero gdzieś po 2 dniach świeża krem i później rozkręca się na maxa już. Pierwszy dzień okresu to zatem dzień gdzie jest świeża krew czy dzień gdzie jest brązowe plamienie?

    Okres wtedy gdy masz krew, świeżą jak to określasz.

    AgataJ lubi tę wiadomość

    3jgx90bvoj1fla1b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ