Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jak powinien wyglądać wykres?
Odpowiedz

Jak powinien wyglądać wykres?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lierin Przyjaciółka
    Postów: 104 92

    Wysłany: 1 lutego 2022, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, jest to nasz pierwszy cykl na poważnie, z wpisywaniem wszystkich objawów, temperatury itd. do apki.
    Jednak niestety nie do konca wiem jak taki poprawny wykres temperatury powinien wyglądać, głównie chodzi mi o czas przed owu żeby ją zobaczyć.
    Tyle tutak doświadczonych kobitek i pewnie taka odpowiedź jak to wszystko powinno poprawnie wygladac przyda się nie tylko mnie ale i innym dziewczynom, które zaczynają starania. :D
    Wiem, że każdy organizm jest inny ale zapewne są ogólne wytyczne. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2022, 19:00

    👩 ONA - 35 lat
    ✅ AMH - 1,64 ✅ Kariotyp - ok ✅ Hormony - ok
    ✅ Insulina + glukoza (krzywe) - ok ✅ Wit B12 - 616 ✅ Kwas foliowy - ok
    ✅ D-dimery - ok ✅ Borelioza i toczeń - ujemne
    ✅ FSH - 6,06
    ⚠ Homocysteina - 8,4 ⚠ Prolaktyna - na granicy normy ⚠ Wit D - na granicy normy
    ⚠ TSH - 3,62 ⚠ Lekka niedowaga
    ❌ PAI - 1 - heterozygota
    ❌ MTHFR - heterozygota
    ❌ Cholesterol - wysoki
    💊Leki i suple:
    Euthyrox - 25 g
    Kwas foliowy metylowy
    Wit D - 2000

    👨 ON - 35 lat
    ✅ Kariotyp - ok ✅ Geny mukowiscydoza - ok
    ✅ Hormony - ok
    ✅ TSH - unormowane (6,93 -> 3,43) ✅ Odstawienie alkoholu
    ⚠ Glukoza - podwyższona, aktualnie spadła i jest w normie ⚠ Nadwaga ⚠ Podwyższony cholesterol ⚠ Papierosy
    ❌ Insulinooporność - aktualnie pod kontrolą
    ❌Oligospermia - (3 mln -> 4 mln)
    ❌Teratozoospermia - (2% -> 3% prawidłowe)
    ❌ MSOME
    💊Leki i suple:
    Euthyrox - 50/75 g
    Glucophage - 1500 g
    Supramen - 2x dziennie
    Solgar Koenzym Q10 - 2x dziennie
  • Eedzia11 Autorytet
    Postów: 566 206

    Wysłany: 1 lutego 2022, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część przed owulacją powinna mieć niższe temp niż 2 faza cyklu czyli po owulacji. To tak bardzo ogolnie, bo najlepiej jest oglądać czyjeś wykresy zaznaczając w filtrach aby pokazało tylko wykresy z owulacją. Podobnie można obserwowac wykresy bez owulacji, czy w ciąży. Trzeba tylko zaznaczyć co chce się obejrzeć.

    41f3c0524b2e0f895de70e97b232d183.png


    ➡️ kwiecień 2021 ⏸️
    💔 maj 2021 - łyżeczkowanie (puste jajo)
    ➡️ 31 styczeń 2022 ⏸️
    ❤️ 11 październik 2022 - mamy synusia
    ➡️ 08 marzec 2024 ⏸️
    💔 11 kwiecień 2024 poronienie w domu (puste jajo)
    ➡️ 16 lipca 2025 ⏸️
    💔 5 września 2025 poronienie (zatrzymane serduszko)
  • Aypis Autorytet
    Postów: 786 913

    Wysłany: 2 lutego 2022, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zauważyłam (na swoim wykresie oraz wielu innych), że w wykresach owulacyjnych temperatura w pierwszej fazie jest niższa, w pewnym momencie mocno spada i odbija do wyższej. Owulacja była jeśli temperatura rośnie i jest wyższa niż w pierwszej fazie przez kolejne 14 dni (mniej-więcej).

    💊 udało się w 1 cyklu stymulowanym clo

    ⏸ 8.06
    ❌ 23.08 - podejrzenie monosomii chromosomu X (nifty pro)
    💗 8.09 - amniopunkcja wykluczyła zespół Turnera - zdrowa Łucja! 👧🏼

    ☀️ 27.01.23 - Lusia już z nami! 37+2 / 2750g / 55cm
    age.png
  • Lierin Przyjaciółka
    Postów: 104 92

    Wysłany: 3 lutego 2022, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, dzięki dziewczyny za info. :) Czyli najważniejsze wychodzi z tego, że najpierw ma spadać a w okolicach owu się odbić i podnosić. :)
    Rozumiem, że jak podnosi się w 2 fazie cyklu i nie spada w okolicach okresu to jest szansa na ciążę?

    👩 ONA - 35 lat
    ✅ AMH - 1,64 ✅ Kariotyp - ok ✅ Hormony - ok
    ✅ Insulina + glukoza (krzywe) - ok ✅ Wit B12 - 616 ✅ Kwas foliowy - ok
    ✅ D-dimery - ok ✅ Borelioza i toczeń - ujemne
    ✅ FSH - 6,06
    ⚠ Homocysteina - 8,4 ⚠ Prolaktyna - na granicy normy ⚠ Wit D - na granicy normy
    ⚠ TSH - 3,62 ⚠ Lekka niedowaga
    ❌ PAI - 1 - heterozygota
    ❌ MTHFR - heterozygota
    ❌ Cholesterol - wysoki
    💊Leki i suple:
    Euthyrox - 25 g
    Kwas foliowy metylowy
    Wit D - 2000

    👨 ON - 35 lat
    ✅ Kariotyp - ok ✅ Geny mukowiscydoza - ok
    ✅ Hormony - ok
    ✅ TSH - unormowane (6,93 -> 3,43) ✅ Odstawienie alkoholu
    ⚠ Glukoza - podwyższona, aktualnie spadła i jest w normie ⚠ Nadwaga ⚠ Podwyższony cholesterol ⚠ Papierosy
    ❌ Insulinooporność - aktualnie pod kontrolą
    ❌Oligospermia - (3 mln -> 4 mln)
    ❌Teratozoospermia - (2% -> 3% prawidłowe)
    ❌ MSOME
    💊Leki i suple:
    Euthyrox - 50/75 g
    Glucophage - 1500 g
    Supramen - 2x dziennie
    Solgar Koenzym Q10 - 2x dziennie
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1955 1571

    Wysłany: 4 lutego 2022, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lierin wrote:
    Super, dzięki dziewczyny za info. :) Czyli najważniejsze wychodzi z tego, że najpierw ma spadać a w okolicach owu się odbić i podnosić. :)
    Rozumiem, że jak podnosi się w 2 fazie cyklu i nie spada w okolicach okresu to jest szansa na ciążę?

    Na początku nie musi spadać, chodzi przede wszystkim o różnicę w wysokości temp między pierwszą fazą a drugą.
    Tak, jeśli nie spada w okolicach okresu, jest szansa :)
    Przy czym u mnie często spada dopiero jak okres się zacznie.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
    I FET VI 24 - X
    IIFET VII 24 - cb
    IIIFET X 24 - cb
    IVFET V 25 - 8/10tydz poronienie 💔
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen w ciąży i po porodzie – jak regulowane podparcie ciała wpływa na kręgosłup i miednicę?

Oczekiwanie na przyjście na świat nowego członka rodziny to moment pełen emocji, który wiąże się z ogromnymi zmianami zachodzącymi w anatomii przyszłej mamy. Rosnący brzuszek stopniowo przesuwa środek ciężkości ciała, co bardzo często skutkuje uciążliwym dyskomfortem towarzyszącym kobiecie nawet podczas nocnego odpoczynku. Znalezienie wygodnej pozycji staje się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza kiedy tradycyjne poduszki i akcesoria przestają przynosić upragnioną ulgę zmęczonym plecom. Prawidłowa regeneracja jest warunkiem zachowania sił witalnych, dlatego warto zrozumieć, jak powierzchnia, na której śpisz, realnie oddziałuje na twoje zmieniające się ciało.

CZYTAJ WIĘCEJ