X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jak to jest z tą owulacją?
Odpowiedz

Jak to jest z tą owulacją?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • liwi Autorytet
    Postów: 1314 1565

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisze do Was dziewczyny bo się tak zastanawiam od dłuższego czasu o co chodzi z tą moją płodnością.
    Zaczne od początku, rozjaśnie sytuację. Należe do kobiet które odczuwają owulacje, boli i to mocno. Zaczalo się już na samym początku, co jakiś czas (dopiero poźniej skojaży lam że co miesiąć) powracaly bóle brzucha i to tak silne ze nie mogłam na tyłku uściąść. Dzieckiem jeszcze byłam nie wiedzialam o co chodzi. Wizytu u lekarza, usg, wyniki no nic się nie dzieje, wkońcu skierowanie do ginekologa i odrazu diagnoza, owulacja poprostu. Jakos z tym żyłam, troche męczące ale co zrobić. Wkońcu w wieku 18 lat zczełam brać tabletki anty, głównie po to zeby zapobiec bolesnemu miesiączkowaniu. Bylo troche spokoju. Po roku brania tabletek ból menstruacyjny powrócił i pani ginekolog postanowiła zmienić tabletki na inne. Więc zaczełam nową paczkę, w połowie cyklu brzuch zaczął boleć jakos znajomo ale nie przejełam się tym , no bo przecież biorę tabletki. Zostało mi pięć tabletkek do końca opakowania kiedy wrócił mój chłopak, i wtedy jeden jedyny raz w miesiący uprawialiśmy seks. Skończyłam opakowanie tabletek, czakałam na @ ale nie przyszła i mam teraz cudowną sześcioletnią córkę. No ale to mozna jeszcze jakoś wytłumaczć zmiana tabletek mogło się coś poprzestawiać. Ale trzy lata poźniej nie brałam już nic anty. Boł owulacyjny powrócił. Miesiąc w miesiąc cylke równiótko co 28 dni, zawsze czternaście dni przed @ straszny ból brzucha, wieć myśle tydzień przed misiączką już dwano po owulacji, kochaliśmy się też jeden jedyny raz w tamtym miesiącu. Czekałam na @ i nie przylazła byłam w ciąży. Niestety ciąża okazała się biochemiczna.
    Co myślicie na ten temat? dwa razy ta sama sytuacja, owulacja równiutko w czternastym dniu cylku, stosunek na tydzień przed @ a jednak ciąża. Sama się zastanawiam jako to jest możliwe.

    8p3oikgn0sqp2ob1.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszesz że owulacja równiutko w 14 dc ale wiesz to z objawu bólu czy z monitoringu? bo ból około owulacyjny jeżeli rzeczywiście Ciebie te bóle są związane z owulacją mogą wystąpić kilka dni przed owulacją a nie zawsze w sam dzień owulacji. Dnia owulacji nie da się wyznaczyć dokładnie bez monitoringu a sygnały które w związku z jajeczkowaniem wysyła organizm nie zawsze współgrają dokładnie z tym dniem. W jednym cyklu może być "tak" a kolejnym już inaczej.
    Na bolesne @ pomaga MG+B6 (sama to stosuję i nie są bolesne tylko lekkie skurcze. Lekarz mi tak polecił ) i słyszałam też że imbir zaparzony (też z polecenia jakiegoś lekarza) najlepiej do termosu i pić gorący.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ