X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LH a FSH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 7 lutego 2018, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje wyniki, w 4 dc:
    LH 3,34 mIU/mL
    TSH 0,516 uIU/mL
    FSH 6,1 mIU/mL
    Estradiol 39 pg/mL
    Prolaktyna 15,5 ng/mL

    Jutro idę do lekarza. Dziewczyny mnie uświadomiły, że stosunek LH do FSH powinien = 1. Czyli coś jest nie tak.
    Czy któraś z Was miała podobny przypadek, jakoś to "ogarnęła" i wszystko wróciło do normy?

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • rosz Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 7 lutego 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam podobnie, gin nawet nie wspomniała o stosunek tych hormonów powiedziała tylko, że przy staraniach estradiol powinien być min 40. Jak po 5 miesiącach powtórzyłam badania to stosunek LH do FSH zmienił sie z 0,57 na 0,73 a nic specjalnego nie robiłam. Jak skonsultujesz swoje wyniki z lekarzem to proszę napisz co powiedział na ten temat.

  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 7 lutego 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno dam znać co i jak. Sama jestem ciekawa...
    Na razie tylko odkryłam, że mi przez rok TSH poleciało z 1,20 na 0,516 więc coś nie halo...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 9 lutego 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz powiedział, że wyniki są w porządku i mam się nie martwić, nie w tym tkwi problem. Dostałam skierowanie na HSG.

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ