X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Małe endometrium

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Matka mimo wszystko Przyjaciółka
    Postów: 113 56

    Wysłany: 9 marca 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeśli tak jak ja, macie problem ze swoim endometrium i utrudnia ono Wasze starania o dziecko, zapraszam do podzielenia się swoją historią.

    Od kiedy pamiętam, mój ginekolog zachwycał się moimi jajnikami, endometrium, macicą i mówił, że nie będę miała absolutnie żadnych problemów z zajściem w ciążę. A jednak nie przewidział wszystkiego. Po porodzie (ciąża dzięki in vitro, powód- słabe nasienie męża) byłam dwukrotnie łyżeczkowana. To prawdopodobnie doprowadziło do uszkodzenia mojego endometrium, które teraz nie przyrasta nawet mimo przyjmowania estrogenów. A jak wiemy cienkie endometrium- utrudnia albo nawet wyklucza możliwość zajścia w ciążę. Teraz rozpoczynam przygotowania do 3 criotransferu...i już się boję, jakie będzie endometrium, czy uda nam się podtuczyć do magicznych 8 mm (dotychczas max.5-6,5).

    Jeśli masz problem z endometrium- napisz :)
    matkamimowszystko.pl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2020, 08:59

    Rania lubi tę wiadomość

    3 nieudane podejścia do in vitro
    4 podejście- sukces, jest synek :)
    3 lata leczenia cienkiego endometrium i zrostów w macicy
    grudzień 2018- crio :(
    styczeń 2019 crio: 4AA, 7dpt- hcg<0,5
    sierpień 2019- II kreski, jestem w ciąży!

    matkamimowszystko.pl

    "Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie!"
  • Rania Ekspertka
    Postów: 129 173

    Wysłany: 13 marca 2018, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, mam podobna historie, bylam lyzeczkowana po porodzie w 24tym tygodniu, minely prawie 3 lata, endo bardzo cienkie, lecze obecnie bezplodnosc
    w paryskiej klinice , moj ginekolog ignoruje ten problem,slyszlama ze dobre na endo jest czerwone wino i migdaly....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 23:24

    córka 24 tc[*]
    8p3oqqmzaze9a671.png
    24.04.2018 pierwsze IUI 15dpo 68,8...
    0360136997edde1a6bd36c823e5bb152.png
  • Rania Ekspertka
    Postów: 129 173

    Wysłany: 13 marca 2018, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    otwieram procedure i zaraz po otwarciu przystepuje do pierwszej inseminacji, potem przewidziana jest druga i jesli sie nie uda_in vitro, ale martwie sie czy to wszzystko ma sens przy tak cienkim endo

    córka 24 tc[*]
    8p3oqqmzaze9a671.png
    24.04.2018 pierwsze IUI 15dpo 68,8...
    0360136997edde1a6bd36c823e5bb152.png
  • Matka mimo wszystko Przyjaciółka
    Postów: 113 56

    Wysłany: 17 marca 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rania wrote:
    otwieram procedure i zaraz po otwarciu przystepuje do pierwszej inseminacji, potem przewidziana jest druga i jesli sie nie uda_in vitro, ale martwie sie czy to wszzystko ma sens przy tak cienkim endo

    Witaj w klubie kobiet z cienkim endo po łyżeczkowaniu!U mnie w grę wchodzi tylko in vitro bo mamy też problem męski. Chcemy podejść do criotransferu...ale czy się uda to nie wiem. Póki co lekarz zaproponował wykonanie histeroskopii. Z jednej strony się cieszę bo może ona wskaże nam źródło problemu, może pokieruje lekarza na inne rozwiązanie, z drugiej boję się, ze wykryje coś co jeszcze bardziej skomplikuje leczenie...
    matkamimowszystko.pl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2020, 08:59

    3 nieudane podejścia do in vitro
    4 podejście- sukces, jest synek :)
    3 lata leczenia cienkiego endometrium i zrostów w macicy
    grudzień 2018- crio :(
    styczeń 2019 crio: 4AA, 7dpt- hcg<0,5
    sierpień 2019- II kreski, jestem w ciąży!

    matkamimowszystko.pl

    "Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie!"
  • bez nicka Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy slyszalyscie może o komorze hiperbarycznej? Podobno pomaga na cienkie endometrium, może ktoś stosował i pomogło? Załączam link do poczytania.
    http://oxymedica.pl/komora-hiperbaryczna-w-leczeniu-nieplodnosci/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Ja mam cienkie..tzn w tej dolnej normie po owu 8mm..
    Mialam histero i wyszla polipowata blona slyzowa macicy- lyzeczkowanie.

    Ciaza 11lat temu..po porodzie lyzeczkowanie i tydzien pozniej znowu z uwagi na liczne skrzepy.
    Okres po ciazy bardzo skapy..czasem tylko plamienia.
    Na usg nic nie bylo widać a w histero wyszlo co wyszlo plus liczne zrosty i 2 polipy..takze polecam to badanie.jestem ciekawa czy endo teraz przyrosnie normalnie lub czy nie bedzie jeszcze gorzej...

  • Matka mimo wszystko Przyjaciółka
    Postów: 113 56

    Wysłany: 29 listopada 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    z cienkim endometrium ciąża też jest możliwa! Same zobaczcie:

    https://matkamimowszystko.pl/cienkie-endometrium-z-nim-ciaza-tez-jest-mozliwa/

    3 nieudane podejścia do in vitro
    4 podejście- sukces, jest synek :)
    3 lata leczenia cienkiego endometrium i zrostów w macicy
    grudzień 2018- crio :(
    styczeń 2019 crio: 4AA, 7dpt- hcg<0,5
    sierpień 2019- II kreski, jestem w ciąży!

    matkamimowszystko.pl

    "Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie!"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Ja dwa lata temu poronilam przez co byłam dwa razy lyzeczkowana ( za pierwszym razem zostawili resztki ) zabiegi odbyły się w odstepie kilku dni. Przez 1.5 roku zmagalam się z endometrium które nie przekraczało 5mm , próbowałam wszystkiego od wina po migdały po donga itp . W związku z zabiegami miałam również dolozona histerokopie w podejrzeniu zrostow - i były przez dwa zabiegi zrosty były ogromne ! Endometrium po zabiegu nadal nie rosło jak powinno 5 mm to był maks. Zaczęłam przygodę z estrofenem. I tak z miesiąca na miesiąc miałam wydluzane i dokladane dawki . Zaszlam w ciążę w 4 miesiącu brania Estrofemu po 3 tabletki dziennie przez cały cykl od 1do 1dc
    Da się! Powodzenia ❤❤❤

  • Matka mimo wszystko Przyjaciółka
    Postów: 113 56

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    Hej
    Ja dwa lata temu poronilam przez co byłam dwa razy lyzeczkowana ( za pierwszym razem zostawili resztki ) zabiegi odbyły się w odstepie kilku dni. Przez 1.5 roku zmagalam się z endometrium które nie przekraczało 5mm , próbowałam wszystkiego od wina po migdały po donga itp . W związku z zabiegami miałam również dolozona histerokopie w podejrzeniu zrostow - i były przez dwa zabiegi zrosty były ogromne ! Endometrium po zabiegu nadal nie rosło jak powinno 5 mm to był maks. Zaczęłam przygodę z estrofenem. I tak z miesiąca na miesiąc miałam wydluzane i dokladane dawki . Zaszlam w ciążę w 4 miesiącu brania Estrofemu po 3 tabletki dziennie przez cały cykl od 1do 1dc
    Da się! Powodzenia ❤❤❤

    Wow, piękna historia! Na mnie Estrofem nie działał mimo, że przyjmowałam duże dawki to pod różnymi postaciami (tabletki, spray na skórę, plastry). Ale jak widać- być może u części kobiet jest to dobra metoda. Gratuluję!

    matkamimowszystko.pl

    3 nieudane podejścia do in vitro
    4 podejście- sukces, jest synek :)
    3 lata leczenia cienkiego endometrium i zrostów w macicy
    grudzień 2018- crio :(
    styczeń 2019 crio: 4AA, 7dpt- hcg<0,5
    sierpień 2019- II kreski, jestem w ciąży!

    matkamimowszystko.pl

    "Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie!"
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ