X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Mierzenie temperatury. Jak zacząć
Odpowiedz

Mierzenie temperatury. Jak zacząć

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Klaudyssa Przyjaciółka
    Postów: 83 25

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem mamą prawie 2 letniego chłopca. Rok temu na początku września straciłam ciążę. Od tego czasu nie możemy zajść ponownie w ciążę. Każdy kolejny miesiąc niesie za sobą tylko rozczarowanie. Chciałabym spróbować dodać do swoich obserwacji mierzenie temp ale nie wiem jak się do tego zabrać. Wiem że nalezy mierzyć o stałej godz i z tym największy problem przy małym dziecku. Czy jeżeli wstaje do dziecka w nocy taki pomiar będzie miarodajny? Jaki termometr.

    22.05.2017 - pozytywny test ciążowy
    23.10.2017 - 3350, 56 cm 10 pk syn
    1.09.2018 - pozytywny test ciążowy
    6.09.2018 - staliśmy się rodzicami aniołka ( a może
    rodziną)
    2019 - staramy się dalej
    76c93248fd4c1e689d5fc2f8ae805b9b.png
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko masz opisane w pytaniach i odpowiedziach owufriend

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2019, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, kojarzycie to czy wstanie w nocy na siku powoduje zmniejszenie czy zwiększenie mierzonej temperatury rano?

  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 12 września 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylve wrote:
    hej, kojarzycie to czy wstanie w nocy na siku powoduje zmniejszenie czy zwiększenie mierzonej temperatury rano?
    Chętnie się dowiem bo mnie córka często budzi o 4, a wstaje o 5.30nie wiem na ile pomiar jest wiarygodny.

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • Lusia81 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 22 października 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Chciałabym rozpocząć z nowym cyklem mierzyć temperaturę ale nie wiem jak za to się zabrać
    Mam pracę zmianową a mianowicie w ciągu tygodnia zdarza się że z rannej zmiany wskakuje na południową
    I pytanie czy jak wstając na rano do pracy 4:20 zmierzę temperaturę a na południową zmiane to jak po prostu się obudzę ok 8 bądź 9 ( ponieważ z pracy jestem w domu ok 24 ) będzie ok ??

  • Upragniona niunia Ekspertka
    Postów: 215 112

    Wysłany: 22 października 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam pracę wielozmianowa i dopiero w poprzednim cyklu zaczęłam mierzyć temperaturę. Patrząc na grafik obralam godzinę kiedy najwcześniej bym wstawala. I o tej porze mierzyłam temperaturę. Np 4.30 jak miałam na 10 to przebudzalam się o 4.30 mierzylam i szłam dalej spać. Po nocy mierzylam temp po obudzeniu się. I zaznaczyłam to na wykresie.
    Była widoczna dwufazowosc cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2019, 17:18

    Lusia81 lubi tę wiadomość

    Zaczynamy starania od nowa. To jest ten czas.
    12.2017 - cp
    Starania od 10.06.2017

    Nadzczynnosc GB.
    Zielone światło.
    06.22- 5cykl starań na nowo.
  • Lusia81 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 24 października 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Upragniona niunia wrote:
    Też mam pracę wielozmianowa i dopiero w poprzednim cyklu zaczęłam mierzyć temperaturę. Patrząc na grafik obralam godzinę kiedy najwcześniej bym wstawala. I o tej porze mierzyłam temperaturę. Np 4.30 jak miałam na 10 to przebudzalam się o 4.30 mierzylam i szłam dalej spać. Po nocy mierzylam temp po obudzeniu się. I zaznaczyłam to na wykresie.
    Była widoczna dwufazowosc cyklu.
    #Upragniona niunia
    I też tak zaczęłam robić czyli wstaje o 4 mierze temperaturę i idę dalej spać
    Tylko nie wiem jak mam interpretować później wykres temperatury bo szczerze mówiąc nie miałam nigdy z tym do czynienia ....syna urodziłam dwadzieścia lat temu mając 18 lat bez problemu zachodząc w ciążę i teraz po tylu latach dla mnie to czarna magia 🤔

  • Upragniona niunia Ekspertka
    Postów: 215 112

    Wysłany: 24 października 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dopiero się ucze liczę na to że ovu jest wiarygodne w tym miesiącu dodatkowo chce pójść na monitoring aby potwierdzić owulacje no i ciekawość mnie zżera który u mnie jajnik pracuje teraz, to dla mnie ważne

    Lusia81 lubi tę wiadomość

    Zaczynamy starania od nowa. To jest ten czas.
    12.2017 - cp
    Starania od 10.06.2017

    Nadzczynnosc GB.
    Zielone światło.
    06.22- 5cykl starań na nowo.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ