X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów MIERZENIE TEMPERATURY RANO I WIECZOREM
Odpowiedz

MIERZENIE TEMPERATURY RANO I WIECZOREM

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie i u mojej przyjaciółki się sprawdza mierzenie tempki rano i wieczorem. Zawsze wieczorem przed owulka mam max 36.7 a po owulacji 37.1-37,4. Nigdy nie miałam przed owu tak wysokiej tempki wieczorem, obojętnie co bym robiła, jak również nigdy nie miałam po owu tak niskiej jak przed. Zresztą po owulacji "zaczynamy grzać" i nawet bez mierzenia czuć że mamy ponad 37 stopni.

    A co do tempki po przebudzeniu to niestety nie zawsze jest tak jak wszędzie napisane. Ja mierze o 7.00 a jak zmierzę drugi raz o 8.00 albo wczesniej o 6.00 bo tak się akurat przebudze, to mam dokładnie taką samą tempke. Także w wielu przypadkach mierzenie tempki wieczorem ma sens. Myślę, że nawet gdybym mierzyla tylko wieczorem i nanosila tempke na wykres to bym zanotowala taki sam skok jak przy porannych pomiarach. Sprawdzę to w kolejnym cyklu prowadzac dwa wykresy.

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mierze codziennie zaraz po przebudzeniu o 5:30 temperature, ale zrobiłam raz test i zmierzyłam o 5:30 a potem o 6:00, nadal nie wstając z łózka ale pokręcąc się trochę i temperatura o 6:00 wyszła niższa niż o 5:30 a nie wyższa :) także nie zawsze temperatura w spoczynku będzie niższa niż po wykonaniu jakiejś czynności. Ja oczywiscie za miarodajna uznaję tą z 5:30 wykonaną zaraz po przebudzeniu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2015, 09:43

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • zabcia 41 Przyjaciółka
    Postów: 62 31

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja znowu mam niska jak nigdy z moich obserwacji wychodzi ze owulacja byla i to dosc bolesna a temperaturka tego nie pokazuje mysle ze maja na to wplyw 2 czynniki maz zakreca ogrzewanie na noc i castagnus

    Żabcia41
  • Kruszynka05 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie .
    Mam pytanie moze ktoras z Was miala podobnie;)
    Dziwna sytuacja jak mierzylam temp dzisiaj. Wydawalo mi sie ze termometr piszczy i wyjelam a on zaczal piszczec dopiero po chwili temp 36,31. No wiec stwierdzilam ze zmierze jeszcze raz no i zmierzylam i wyszlo 36,19. Temp byla mierzona raz po razie tym samym termometrem, zaraz po przebudzeniu. Zastanawiam sie ktora mam wziac pod uwage jesli chodzi o wykres i w sumie dlaczego te pomiary tak sie roznia?

    Z góry dziekuje za odpowiedz;)

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weź pierwszą pod uwagę :) ja tez nieraz sprawdzam drugi raz i zawsze inna wychodzi ale liczy sie ta pierwsza zaraz po przebudzeniu moim zdaniem, nawet jeśli odrobinę bedzie zaniżona :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Kruszynka05 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za odpowiedz;)
    Pozdrawiam

  • Ewelina0701 Ekspertka
    Postów: 289 89

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mierzyłam rano to mialam 36.9 a teraz mam 37.7

    3jvzi09kavlt3vtq.png


    9d6613c4db.png
  • Asmee Autorytet
    Postów: 815 367

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja, jako że ze względu na pracę kilka dni w tygodniu wstaję wcześniej, dostosowałam godzinę mierzenia do tych dni. Tak więc nawet gdy nie muszę wstać, budzik dzwoni mi o 6.30, na śpiocha sięgam po termometr, mierzę, odkładam go i po kilku godzinach, gdy wstanę odczytuję temp i wpisuję na ovu.

    Z tym, że u mnie temperatury są bardzo niskie bo około 36,2 w pierwszych dniach cyklu. Po 2gim przebudzeniu podnosi się max do 36,4

    uwo9gov3ad3vq34d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 20 sierpnia 2015, 17:16

  • morelka31 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam taki problem mierze temperaturę drugi cykl i drugi cykl mam dziwna sytuacje z temp.Rano utrzymuje sie na poziomie 37 stopni a wieczor jak sie poloze obserwuje momentalny spadek.Spada w przeciągu paru minut na poziom 36.5 a rsno spowrotem 37.Obserwuje juz taka sytuacje czwarty dzien.Jestem w trakcie czekania na @ powinna sie pojawic lada dzien.Liczylsm cicho na ciaze ale to chyba nierealne.Nie wiem czym moze być spowodowany taki spadek jakie hormony przebadać.Czy któraś z was miała taką sytuację ?

  • marcyska 83 Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wlasnie z bardzo podobnym problemem co morelka31 wyzej..mierze temperature zawsze po przebudzeniu ..teraz jestem w fazie lunetalnej a w zasadzie bylam do dzisiaj bo zaznaczylam @ na wykresie. plamilam kilka dni ale dzisiaj juz troche intensywniej :( rano temperatura jest powyzej 37 stopni natomiast po kilku godzinach spada do 36.z groszami wieczorem znowu powyzej 37! nie wiem co mam myslec bo pomimo okresu temperatura rano dalej byla powyzej 37 stopni nie rozumiem.czy mam udac sie do ginekologa czy tak poprostu bywa?

    Marcys
  • MAMI74 Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 6 lutego 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kobietki
    jak wygląda u was sytuacja mierzenia temperatury w dwóch różnych miejscach np. usta i pochwa? Czy zauważyłyście różnicę? U mnie tem. "na dole" zawsze jest wyższa:)

  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4684 3467

    Wysłany: 7 lutego 2017, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) mam pytanie, co w sytuacji, gdy ja ze 2-3 razy w nocy się budzę tak po prostu. A temp. mierze o 6 rana jak wstaje do pracy. To wynik miarodajny?

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam takie pytanie. Mój mąż wstaje o 6.00 do pracy ja trochę później. Jednak jak On wychodzi to wstaję idę się wysikać a przy okazji mierzę sobie temperaturę. Następnie wracam do łóżka i śpię jeszcze ok. 2 godzin. Gdy wstaję mierzę temperaturę jeszcze raz. Ta wcześnie rano jest zawsze niższa o 2 stopnie. I tak naprawdę nie wiem którą uważać za właściwą... Kombinuję tak, że wyciągam średnią między pierwszą i drugą i taką wpisuję w wykres... Ale może nie ma potrzeby bym mierzyła tej pierwszej? Jak myślicie? Mówi się, że powinno się tą pierwszą. Ale pierwszą pierwszą, czy pierwszą gdy już tak całkiem wstaje i zbieram się do pracy...

  • alfica Koleżanka
    Postów: 125 11

    Wysłany: 7 lutego 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnesqe wrote:
    (...)Mówi się, że powinno się tą pierwszą. Ale pierwszą pierwszą, czy pierwszą gdy już tak całkiem wstaje i zbieram się do pracy...

    wpisuj pierwszą pierwszą (oczywiście zanim się do kibelka podniesiesz)
    Dużo wywodów na ten temat było i ta wg opinii Dziewczyn jest najwłaściwszą temperaturą...

    Ja osobiście z różnych przyczyn pomiary robię zawsze wieczorem i u mnie się akurat zgadza z testami owu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2017, 19:00

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 5 maja 2017, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niekoneicznie peirwsza pierwsza jest najwałściwsza. Bo jeśli ide spac o 3;30 a zmierze o 6 to jest zaniżona temperatura

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Aenu Autorytet
    Postów: 906 982

    Wysłany: 5 maja 2017, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj z ciekawości zmierzylam rano i wieczorem. Rano miałam 36,89, a wieczorem 37,19

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    różnica pomiędzy miejscami mierzenia będzie zawsze. najkorzystniej w odbycie bo jest najbardziej stała, ale pochwa jest tez bardzo dobra. Wustach niemiarodajne. Róznice pomiędzy 1 a 2 pomiarem wynikaja z tego że np. termomentr dotknął ścianki albo coś.
    Dlatego polecam mierzenie tem termomentrem owulacyjnym klasycznym a nie elektronicnym.
    Nie ma problemu z róznymi pomiarami. U mnie wychodzi ta sama tem mierzona pod rząd razy. Uzywam ponad 2 lata geratherm basal i jestem zadowolona (termometr jest bezrteciowy)

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 5 maja 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mamtak dziwnie bo chodze spac ok 2-3 , gdy miierze pzred pójściem spać mam 36,5, rano o 6 mam 36,5 rano jak wstaje o 6 mam 36, 6 - 7 w ciągu dnia do 37,4:D zrobiłam eksperyment parodniowy i tak sie powtarza.

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • nejsi88 Koleżanka
    Postów: 81 5

    Wysłany: 10 maja 2017, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mierze temperaturę o 7 rano.Z ciekawości około 19 wieczorem równieź mierze (nie prowadzę wykresu),gdy usypiam córkę.Zauważyłam,że gdy wieczorem mam powyżej 37 np 37.2,37.4 to i ranna jest około 36.8.Innym razem gdy wieczorna jest na poziomie 36.8 to ranna na 36.4.Więc przynajmniej u mnie teoria lekarza się sprawdza.W moim wypadku mogę domyślić się spadku przed owulacją,który na moich poprzednich wykresach miał miejsce.

    5 tydzień ciąży:)jeszcze nie poznałam,ale się zakochałam:)
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ