X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Mój zeszyt owulacji, i dwa bardzo różne cykle
Odpowiedz

Mój zeszyt owulacji, i dwa bardzo różne cykle

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Dusia94 Znajoma
  Postów: 25 2

  Wysłany: 9 lipca 2021, 14:09

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cześć,

  Od marca zaczęłam obserwować cykle poprzez testy paskowe lh, w pierwszym obserwowanym cyklu udał mi się zajść w ciążę ( radość trwała 8 tygodni :/)
  Dwie kreski pojawiły się 9 dnia cyklu i utrzymywały do 16, teraz wróciłam do obserwacji cyklu i przez cały miesiąc dnie kreski pojawiły się tylko jednego dnia - 16dc, czy w cyklu w którym zaszłam miałam dwie owulacje, czy teraz po prostu nie miałam żadnej? Jak sądzicie?

  Ps. Wiem że pik LH nie oznacza że pęcherzyk pękł i wybieram się na obserwację owulacji przez usg dopochwowe, ale zaczynam się martwić czy poronienie nie zepsuło mi cykli :(

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2021, 14:10

 • Liseuek Przyjaciółka
  Postów: 94 75

  Wysłany: 11 lipca 2021, 11:09

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cześć Dusia, w moim odczuciu testy lh nie są miarodajne jako obserwacja cyklu. Dla przykładu w cyklu, w którym miałam ewidentny pozytyw, owulacja potwierdzona USG była dopiero 4 dni później. W cyklu, w którym nie miałam ani jednego pozytywa, owulacja była, potwierdzona tym, że do zapłodnienia doszło, bo beta HCG z krwi była pozytywna, ale za pare dni dostałam okres, więc ciąża biochemiczna.
  Moja przyjaciółka, która też się stara, nie miała pozytywnego testu owulacyjnego, a owulacja była potwierdzona USG i badaniem progesteronu 7 dni po owulacji.
  Z obserwacji moich cykli najlepszym wyznacznikiem jest mierzenie temperatury i fakt, że występuje faza wyższych temperatur. Tak samo z obserwacją szyjki i śluzu, to też jest zawodne, bo to zależy od stężenia hormonów, jeśli masz wysoki Estradiol przed owulacja, to ontak szybko nie spada i też szyjka może być miękka jeszcze kilka dni po owulacji.
  Z kolei w obecnym cyklu wychodziły mi negatywy cały cykl, o tym że owulacja się zbliża dowiedziałam się z badań krwi, bo już postawiłam na niej krzyżyk. Hormon lh pomaga pęcherzykom dojrzeć i w efekcie pęknąć, czasem potrzebne jest wyższe stężenie, czasem niższe, nie ma reguły, natura sama wie co robi.

  Dusia94, Eedzia11 lubią tę wiadomość

  👩🏻31 lat
  Hashimoto,PCOS
  🧒🏼33 lata
  morfologia 6%, hormony w normie

  Luty 2021 cb 💔

  15.07.2021 cień na teście ⏸️
  2.08.2021 pierwsze USG - mamy zarodek 3mm i serduszko 💕
  20.09.2021 - 7cm małego chłopczyka 💙
  04.04.2022 - Powitaliśmy na świecie nasz największy Cud 🤱

  relgh371tpxiltdo.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ