X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Mój zeszyt owulacji, i dwa bardzo różne cykle
Odpowiedz

Mój zeszyt owulacji, i dwa bardzo różne cykle

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Dusia94 Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 9 lipca 2021, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Od marca zaczęłam obserwować cykle poprzez testy paskowe lh, w pierwszym obserwowanym cyklu udał mi się zajść w ciążę ( radość trwała 8 tygodni :/)
    Dwie kreski pojawiły się 9 dnia cyklu i utrzymywały do 16, teraz wróciłam do obserwacji cyklu i przez cały miesiąc dnie kreski pojawiły się tylko jednego dnia - 16dc, czy w cyklu w którym zaszłam miałam dwie owulacje, czy teraz po prostu nie miałam żadnej? Jak sądzicie?

    Ps. Wiem że pik LH nie oznacza że pęcherzyk pękł i wybieram się na obserwację owulacji przez usg dopochwowe, ale zaczynam się martwić czy poronienie nie zepsuło mi cykli :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2021, 14:10

  • Liseuek Przyjaciółka
    Postów: 94 75

    Wysłany: 11 lipca 2021, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dusia, w moim odczuciu testy lh nie są miarodajne jako obserwacja cyklu. Dla przykładu w cyklu, w którym miałam ewidentny pozytyw, owulacja potwierdzona USG była dopiero 4 dni później. W cyklu, w którym nie miałam ani jednego pozytywa, owulacja była, potwierdzona tym, że do zapłodnienia doszło, bo beta HCG z krwi była pozytywna, ale za pare dni dostałam okres, więc ciąża biochemiczna.
    Moja przyjaciółka, która też się stara, nie miała pozytywnego testu owulacyjnego, a owulacja była potwierdzona USG i badaniem progesteronu 7 dni po owulacji.
    Z obserwacji moich cykli najlepszym wyznacznikiem jest mierzenie temperatury i fakt, że występuje faza wyższych temperatur. Tak samo z obserwacją szyjki i śluzu, to też jest zawodne, bo to zależy od stężenia hormonów, jeśli masz wysoki Estradiol przed owulacja, to ontak szybko nie spada i też szyjka może być miękka jeszcze kilka dni po owulacji.
    Z kolei w obecnym cyklu wychodziły mi negatywy cały cykl, o tym że owulacja się zbliża dowiedziałam się z badań krwi, bo już postawiłam na niej krzyżyk. Hormon lh pomaga pęcherzykom dojrzeć i w efekcie pęknąć, czasem potrzebne jest wyższe stężenie, czasem niższe, nie ma reguły, natura sama wie co robi.

    Dusia94, Eedzia11 lubią tę wiadomość

    👩🏻31 lat
    Hashimoto,PCOS
    🧒🏼33 lata
    morfologia 6%, hormony w normie

    Luty 2021 cb 💔

    15.07.2021 cień na teście ⏸️
    2.08.2021 pierwsze USG - mamy zarodek 3mm i serduszko 💕
    20.09.2021 - 7cm małego chłopczyka 💙
    04.04.2022 - Powitaliśmy na świecie nasz największy Cud 🤱

    relgh371tpxiltdo.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ