X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów MOŻECIE MI POMÓC W INTERPRETACJI WYKRESU?
Odpowiedz

MOŻECIE MI POMÓC W INTERPRETACJI WYKRESU?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam problem bo nie mogę zrozumiec mojego wykresu. Mam nadzieję że mi pomożecie :)

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli w 11 dc nastąpił dzień szczytu śluzu (przy ocenie wykresu jest to bardzo ważne) to:
    - linia podstawowa najprawdopodobniej przebiega na poziomie 36,6;
    - za pierwszy dzień fazy lutealnej przyjęłabym 14 dc;
    - za ostatni dzień płodny uznałabym 17 dc (trzecia wyższa temperatura nie była wyższa od linii podstawowej o 0,2 st);
    - dwa pojedyncze spadki na linię podstawową lub poniżej nie świadczą o niczym, więc jeżeli temperatura w 19 dc będzie wyższa niż 36,6 to jest dobrze, jeśli nie uniesie się, bądź opadnie daje to może oznaczać problemy z progesteronem.

    Polecam poczytać trochę o metodzie Rotzera (według niej powyższa próba oceny wykresu): http://iner.pl/metoda-rotzera/

    Pozdrawiam i powodzenia życzę :)

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta a może Ty mi powiesz ( bo widze ze sie dośc znasz na rzeczy ;) Kiedy wg Ciebie była u mnie owulacja? OF uparł sie na 21dc, chociaz zawsze mi zaznaczało owulke przy pierwszym skoku. ZAWSZE. A teraz zaznaczylo druga wyzsza temperature;/ Mi sie wydaje ze powinno zaznaczyc 20dc. Nie wiem szczerze mowiac na jakiej podstawie tak wyznaczył. Pozdrawiam

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ezia90 nie mogę powiedzieć Ci kiedy nastąpiła u Ciebie owulacja - to jest pytanie do lekarza. Ja mogę spróbować pomóc określić do kiedy trwały dni płodne, ale do tego potrzebuje informacji o dniu szczytu.

    Pozwolę sobie wkleić tutaj informację zamieszczona w pamiętniku Vannessy odnośnie dnia szczytu:

    Szczyt śluzu występuje w ostatnim dniu kiedy śluz ma chociaż jeden objaw płodności:
    > rozciągliwy (wystarczy na 2-3 cm)
    > przezroczysty
    > szklisty,
    > daje uczucie mokrości lub naoliwienia przedsionka pochwy
    > może w tym śluzie pojawiać się domieszka krwi (jest to objaw prawidłowy).
    Śluz bardzo dobrej jakości jest podobny do białka jaja kurzego, ale to nie znaczy, że jeżeli daleko mu do białka jaja to jest zły. Wystarczy że np. jest szklisty, przezroczysty, ale mało rozciągliwy wtedy w taki dzień można śmiało wyznaczyć szczyt śluzu albo jest np. białawy i rozciągliwy.
    Wystarczy, że ma chociaż jeden objaw płodności np. jest tylko szklisty albo tylko rozciągliwy (ale nie przezroczysty). Taki śluz jest dobrej jakości .
    Jeżeli jest taka sytuacja, że śluz tak samo dobrej jakości występuje przez kilka dni to dzień szczytu przypada na ostatni dzień z tych dni kiedy jest tak samo dobrej jakości.
    Dodam jeszcze tyle że np. w jeden dzień jest sluz jak białko jaja a w następnym jest białawy ale rozciągliwy to szczyt śluzu będzie tego kolejnego dnia bo ten białawy miał objaw płodności.
    Krótko mówiąc szczyt śluzu to ostatni dzień śluzu który ma przynajmniej jeden objaw płodności.

    Wyznaczając dzień szczytu należy zwracać uwagę NIE na ilość tylko JAKOŚĆ śluzu.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • AlePyrz Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Nie zakładam nowego tematu i mam nadzieję, że autorka tego się nie pogniewa jak i ja zadam tutaj swoje pytanie. Mianowicie zastanawia mnie mój wykres a dokładniej druga faza cyklu. Niby temp. jest wyższa tylko dlaczego cały czas utrzymuje się na stałym poziomie? Czy to normalne?

    ecb9ce8b4476dc82a1000b6b0257a23d.png
  • AlePyrz Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o jakąś poradę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2014, 10:39

    ecb9ce8b4476dc82a1000b6b0257a23d.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlePyrz wrote:
    Hej dziewczyny :) Nie zakładam nowego tematu i mam nadzieję, że autorka tego się nie pogniewa jak i ja zadam tutaj swoje pytanie. Mianowicie zastanawia mnie mój wykres a dokładniej druga faza cyklu. Niby temp. jest wyższa tylko dlaczego cały czas utrzymuje się na stałym poziomie? Czy to normalne?
    Nie jest to niepokojący objaw.
    Jaki termometr używasz? Z jednym miejscem po przecinku?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlePerz nie gniewam się :)
    Taka stała temp wydaje mi sie ok :)

    mnie dzisiaj skoczyła temp z 36.6 na 36.9 wiec chyba jest ok :)

  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta wrote:
    Ezia90 nie mogę powiedzieć Ci kiedy nastąpiła u Ciebie owulacja - to jest pytanie do lekarza. Ja mogę spróbować pomóc określić do kiedy trwały dni płodne, ale do tego potrzebuje informacji o dniu szczytu.

    Ale ja sama wiem do kiedy trwały dni plodne, bo przeciez na wykresie mi pisze jak byk. Szczyt przypadał na 20dc. Tylko nie wiem dlaczego program mi wyznaczył owulacje o dzien za daleko. (owulacje dzien po szczycie)

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • AlePyrz Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta wrote:
    Nie jest to niepokojący objaw.
    Jaki termometr używasz? Z jednym miejscem po przecinku?

    Dokładnie. Elektroniczny z jednym miejscem po przecinku

    ecb9ce8b4476dc82a1000b6b0257a23d.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja chcialabym prosic o Wasze zdanie ;)

    Pierwszy raz mialam (wg pomiaru temp. i sprawdzaniu sluzu) owulacje tak wczesnie. Martwi mnie tylko niewielki skok temperatury, zazwyczaj bylo to 0,3 stopnia, a teraz ledwo poszlo w gore...
    Zastanawiam sie czy tak poprostu wyszlo i mam sie nie denerwowac, czy jest to wina np. zmiany termometru 4 dni temu (poprzedni sie zepsul, a nowy jest innej firmy).
    Jak myslicie, mam sie czym stresowac?

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ