X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów nadżerka, plamienia
Odpowiedz

nadżerka, plamienia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • orchid Przyjaciółka
    Postów: 103 22

    Wysłany: 6 lutego 2016, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, od prawie 2 lat borykam się z plamieniami do nawet 12 dni przed @. Wg większości lekarzy to niedomaga lutealna (niski progesteron) dlatego zażywam od dłuższego czasu luteinę. Jednak w żaden sposób nie działa, plamienia są dalej. Wyczytałam, że takie plamienia mogą też występować przy nadżerce. Czy któraś z was miała może przy nadżerce takie objawy? Lub w jakiś sposób ją leczoną (oprócz wypalania)? Dziękuję z góry

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 6 lutego 2016, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam nadżerkę i plamienia, nie wiem czy od nadżerki bo mam też małe mięśniaki. Chodzę regularnie do lekarza mówię o plamieniach, ale nie przepisuje nic, robi USG podobno wszystko ok.Teraz też zaczęłam plamić od 17 dc, w 21 i 22 dc lało się ze mnie jak z kranu i po tych dwóch dniach jak ręką odjął- ale to chyba po clo.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 6 lutego 2016, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam nadżerkę i nie plamię. Ginekolog nie chce jej póki co leczyć.

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 6 lutego 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czemu nie chce leczyć, ja zaczęłam leczenie od tabletek- jak nie pomogły to miałam wypalać,ale trafiłam na innego ginekolog,który i odradził wypalanie twierdząc, że może to przeszkodzić w zajściu w ciążę i tak łażę z tą nadżerką a w ciążę zajść nie mogę.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 6 lutego 2016, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja - nie wiem czemu nie chce. :D Uważa, że jeszcze nie trzeba. Jest wielkości pięćdziesięciogroszówki i plamiłam z niej tylko raz podczas badania. Ew. mogę sobie poprzyjmować hydrovag. I lekarka nie widziała też przeszkody do starań o dziecko. Ja się na tym nie znam, stosuję się do zaleceń lekarza. :)

    Ale mam też koleżankę z nadżerką, i moja siostra ma. Każda z nas chodzi do innego lekarza, w innych miastach - żaden póki co nie radzi leczyć.

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 7 lutego 2016, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w sumie co się dziwić, ja 6 lat chodzę z nadżerką, regularnie robię cytologię, chodzę na kontrole i jakoś gin nie karze wypalać, nie przepisuje lekarstw.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Rossanna Koleżanka
    Postów: 39 5

    Wysłany: 16 lutego 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam nadżerkę w tam tym roku zamrażaną akurat był to czerwiec i mój ginekolog jedynie co mi powiedział to bym nie współżyła przez miesiąc , jednak i tak po dwóch tygodniach nie wytrzymaliśmy ale poszłam na kontrolę i powiedział że wszystko pięknie się goi i że mój organizm świetnie sobie radzi a plemienia ...mam je do dziś . -.- własnie dlatego do dzisiaj 3 razy dziennie biorę Luteinę pod język może ona mi coś pomorze chociaż wolała bym by bardziej pomogła w zagnieżdżeniu się mojego maluszka i podtrzymania go niż by ustały plamienia a przyszła @ .

    Aaa i czytałam że jeśli chce się ją leczyć to powinno się to zrobić po okresie , mój ginekolog zrobił to przed okresem i nie dość że spóźniał mi się miesiąc to dostałam takiego wylewu że myślałam że nie nadążę z kupieniem następnych paczek podpasek . Żadnych lekarstw mi nie przepisywał .

    Walczę i walczyć będę o Ciebie , bo największym darem dla kobiety jest bycie matką . <3
    2x1ns8qtdlph8oic.png

    svchflw1p631ze1p.png
  • magroz26 Autorytet
    Postów: 688 434

    Wysłany: 30 lipca 2016, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.Ja tez niestety mam nadżerkę i kilka razy zdarzyło mi sie plamic.Okres normalnie przychodź a po tygodniu od @byly plamienia tydzień i spokoj.Chodzilam co pól roku do ginka i wszystko ładnie się goiło.Kazala co trzy miesiace robic kuracje Albothylem który powoduje zluszczanie i później wydalanie martwej tkanki efekt nieciekawy ale mi pomógł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2016, 18:03

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ