X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Nagły spadek temperatury
Odpowiedz

Nagły spadek temperatury

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Koczineczka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co może być przyczyną gwałtownego spadku temperatury? Mam za sobą baaardzo wczesną ciążę biochemiczną. W tym cyklu robiłam progesteron 6 dni po owulacji i wyszedł 21,21 ng/ml przy normie 1,7-27. Cykle trwają na zmianę 25 i 27 dni, a faza lutealna ok 13 dni. Temperatura pięknie wzrasta po owulacji, wykresy wydaja sie być idealne, a dzień przed miesiączka spadek o ok. 0,4 st. i dzień później @. Może powinnam brać luteine?
    Albo udać się do endokrynologa?
    Robiłam też TSH (13dc) 2,047 mU/L
    AntyTPO 46,0 U/ml

    Psychika wysiada...

  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm ja mam dokładnie to samo. Dzień przed @ bardzo duży spadek temperatury,ale jeśli mam być szczera to nigdy nie zastanawiałam się czy to normalne. Moim zdaniem tak, bo przecież idzie @.
    Wyniki tez mam ok. Moim zdaniem to nic złego.

    mkwia
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koczineczka, może bardzo mocno i gwałtownie spada Ci progesteron i dlatego jest taki spadek. Z drugiej strony przy rozpoczęciu nowego cyklu temperatura powinna być niska.

    co do TSH- za wysokie, moja naproginekolog mówi, że przy staraniach tsh powinno być do 1,50

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • kubekkawy Ekspertka
    Postów: 232 84

    Wysłany: 11 czerwca 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnie spadek pod koniec jest normalny i zawsZe u mnie zwiastuje @ na drugi dzień. I można się wkurzać , ale ile razy już mi to życie uratowało :) bo patrząc na temperaturę wiedziałam , ze nie mogę iść na basen :) a raz już miałam wpadkę z @ :p

    To będzie dobry dzień, ale najpierw kawa.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli nie ma nieprawidłowości fazy lutealnej, to po co luteina na sztuczne podtrzymywanie cyklu?
    Jak się zbliża @ to temperatura powinna spaść. Tak samo jak po owulacji rośnie. Odpowiada za to progesteron. Wykres dwufazowy jest idealnym wykresem. Stąd od końca poprzedniego cyklu do owu niższe temperatury a po owu do @ wyższe.

    Miałaś ładnego proga i po prostu nie wyniknęła ciąźa, która tą temperaturę by dalej utrzymywała w górze. Normalne że bez ciąży tempka spadnie.

    A luteinę się odstawia przed końcem cyklu aby właśnie temperatura spadła i progesteron. Nie widzę sensu brania jej przy takim wyniku i jak mówisz- stałej fl.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ