X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów niskie temperatury cyklu
Odpowiedz

niskie temperatury cyklu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2016, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! chciałam zapytać, czy są tutaj jakieś dziewczyny które sa "niskotemperaturowcami " tak jak ja. Większość dziewczyn ma temperaturę w 1 fazie ok 36.5 a w drugiej 37 gdzie w razie ciazy temperatura powinna być ok 37 stopni. u mnie jest inaczej. w 1 fazie jest to od 35.9 - 36.3 (przed owulacja spadek nawet do 35.7) a owulacja to temp ok 36.5 . stąd teraz moje pytanie. czy gdyby nam się udało, to przy moich temperaturach utrzymujące się 36.4 - 36.5 może oznaczać ciaze czy temperatura musi osiągnąć te książkowe ok 37stopni? bardzo proszę o odpowiedź, może aa tu takie dziewczyny z podobną sytuacja do mojej :(

    Basia_1987 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam niskie temperatury przed owulacją a najwyższa po owulacji to 36,78 stopni. Z tego co wiem to temperatura w ciąży nie musi wynosić 37 stopni tylko musi być podwyższona o 0,5 stopnia Celsjusza. Czyli jak masz np. przed owulacją temperaturę ok. 36,3 stopnie to po owulacji i w ciąży powinna być min. około 36,8. Ale zaznaczam w ciąży jeszcze nie byłam i nie jestem więc mówię tylko na podstawie tego co słyszałam :). Trzymam kciuki żeby Ci się jak najszybciej udało :).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję :) zapomniałam jeszcze dodać o jednej ważnej kwestii. choruje m niedoczynnosc tarczycy. dziś naczytalam się, że przy niedoczynności może tak być, bo choroba powoduje obniżenie temperatury ciała. więc na razie się nie przejmuje. zobaczymy. ten cykl w porównaniu do poprzednich trochę się różni.jestem po poronieniu,to mój trzeci cykl więc może dopiero się wszystko reguluje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to może to przez niedoczynność tarczycy masz taką temperaturę. Ja sądzę, że każda kobieta ma inaczej więc jedna ma temperatury wyższe w 1 fazie cyklu i później po owulacji ma koło 37 stopni a inna będzie mieć niskie temperatury i po owulacji nie musi mieć tyle tylko ma trochę niższą. Chyba najważniejsze jest to żeby na wykresie widać było dwa poziomy temperatur.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    więc wydaje mi sie ze na moim tak jest. można wyraźnie odróżnić dwie fazy cyklu.u mnie maksymalna temperatura jaka miałam przy owulacji to 36.7 . być może taka moja natura. ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2016, 22:35

  • monisiaczka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 24 listopada 2016, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, podlaczam sie troche do tematu, bo rowniez mam niskie temperatury w kazdym cyklu.
    Zazwyczaj w I fazie przed skokiem mam temp. 35,9-36 , w fazie II 36,4-36,5.
    Jestem teraz juz w 25 dc, a skok temperatury mialam wczoraj dosyc niski - 36,3, natomiast dzis temp spadla do 36,1. Szczytu sluzu nie zanotowalam dokladnie ale na pewno teraz mam juz sluz nieplodny i jest tak od kilku dni.
    Czy ktos moze mi powiedziec, czy jesli zdarzaja sie cykle bezowulacyjne to wtedy moze nie byc w ogole wzrostu tempreartury, czy powinnam cierpliwe na nia czekac? Wspomne tylko, ze z mezem nie staramy sie na razie o dziecko i nie stosujemy antykoncepcji, wiec glownie chcialabym w koncu sie moc z nim bezpiecznie pokochac.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2016, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    masz identyczną sytuację jak ja. ja miałam skok temperatury na 36.4 tylko ze u mnie dziś się sytuacja zmieniła bo dziś skoczyla mi temperatura na 36.6 więc jestem pełna nadziei :) sluzu też miałam bardzo mało w tym cyklu mimo że wspomagam się wiesiolkiem. Ale u Ciebie temperatury się dużo różnią w 1 i 2 więc tak jak napisała Pyszczek, jest raczej ok. bo mozna wyraźnie odróżnić dwie fazy

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ