X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów niskie temperatury cyklu
Odpowiedz

niskie temperatury cyklu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2016, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! chciałam zapytać, czy są tutaj jakieś dziewczyny które sa "niskotemperaturowcami " tak jak ja. Większość dziewczyn ma temperaturę w 1 fazie ok 36.5 a w drugiej 37 gdzie w razie ciazy temperatura powinna być ok 37 stopni. u mnie jest inaczej. w 1 fazie jest to od 35.9 - 36.3 (przed owulacja spadek nawet do 35.7) a owulacja to temp ok 36.5 . stąd teraz moje pytanie. czy gdyby nam się udało, to przy moich temperaturach utrzymujące się 36.4 - 36.5 może oznaczać ciaze czy temperatura musi osiągnąć te książkowe ok 37stopni? bardzo proszę o odpowiedź, może aa tu takie dziewczyny z podobną sytuacja do mojej :(

    Basia_1987 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam niskie temperatury przed owulacją a najwyższa po owulacji to 36,78 stopni. Z tego co wiem to temperatura w ciąży nie musi wynosić 37 stopni tylko musi być podwyższona o 0,5 stopnia Celsjusza. Czyli jak masz np. przed owulacją temperaturę ok. 36,3 stopnie to po owulacji i w ciąży powinna być min. około 36,8. Ale zaznaczam w ciąży jeszcze nie byłam i nie jestem więc mówię tylko na podstawie tego co słyszałam :). Trzymam kciuki żeby Ci się jak najszybciej udało :).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję :) zapomniałam jeszcze dodać o jednej ważnej kwestii. choruje m niedoczynnosc tarczycy. dziś naczytalam się, że przy niedoczynności może tak być, bo choroba powoduje obniżenie temperatury ciała. więc na razie się nie przejmuje. zobaczymy. ten cykl w porównaniu do poprzednich trochę się różni.jestem po poronieniu,to mój trzeci cykl więc może dopiero się wszystko reguluje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to może to przez niedoczynność tarczycy masz taką temperaturę. Ja sądzę, że każda kobieta ma inaczej więc jedna ma temperatury wyższe w 1 fazie cyklu i później po owulacji ma koło 37 stopni a inna będzie mieć niskie temperatury i po owulacji nie musi mieć tyle tylko ma trochę niższą. Chyba najważniejsze jest to żeby na wykresie widać było dwa poziomy temperatur.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    więc wydaje mi sie ze na moim tak jest. można wyraźnie odróżnić dwie fazy cyklu.u mnie maksymalna temperatura jaka miałam przy owulacji to 36.7 . być może taka moja natura. ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2016, 22:35

  • monisiaczka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 24 listopada 2016, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, podlaczam sie troche do tematu, bo rowniez mam niskie temperatury w kazdym cyklu.
    Zazwyczaj w I fazie przed skokiem mam temp. 35,9-36 , w fazie II 36,4-36,5.
    Jestem teraz juz w 25 dc, a skok temperatury mialam wczoraj dosyc niski - 36,3, natomiast dzis temp spadla do 36,1. Szczytu sluzu nie zanotowalam dokladnie ale na pewno teraz mam juz sluz nieplodny i jest tak od kilku dni.
    Czy ktos moze mi powiedziec, czy jesli zdarzaja sie cykle bezowulacyjne to wtedy moze nie byc w ogole wzrostu tempreartury, czy powinnam cierpliwe na nia czekac? Wspomne tylko, ze z mezem nie staramy sie na razie o dziecko i nie stosujemy antykoncepcji, wiec glownie chcialabym w koncu sie moc z nim bezpiecznie pokochac.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2016, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    masz identyczną sytuację jak ja. ja miałam skok temperatury na 36.4 tylko ze u mnie dziś się sytuacja zmieniła bo dziś skoczyla mi temperatura na 36.6 więc jestem pełna nadziei :) sluzu też miałam bardzo mało w tym cyklu mimo że wspomagam się wiesiolkiem. Ale u Ciebie temperatury się dużo różnią w 1 i 2 więc tak jak napisała Pyszczek, jest raczej ok. bo mozna wyraźnie odróżnić dwie fazy

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ