X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Objawy powtarzajace sie w kolejnych cyklach- uczmy sie ich :)
Odpowiedz

Objawy powtarzajace sie w kolejnych cyklach- uczmy sie ich :)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kamila X Koleżanka
    Postów: 146 18

    Wysłany: 11 listopada 2014, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) mam do Was drogie Panie pytanie ( ale sie zrymowalo ) ;)
    Dzis rozpoczal mi sie nowy cykl ( cholera! ), przyszla @. Czyli rozpoczynam dopiero drugi cykl z ovufriend. No i chcialabym zapytac te bardziej doswiadczone staraczki czy obserwujac swoj poprzedni cykl mogloby sie cos powtorzyc w aktualnym cyklu? Np. dlugosc fazy lutealnej, objawy na owulacje itp. Generalnie chcialabym nauczyc sie wyciagac wnioski z cyklow i umiec zwracac uwage na rzeczy wazne czy tez powtarzalne z cyklu na cykl. Czy w ogole takie istnieja? Moze jestescie w stanie mi cos podpowiedziec albo przytoczyc Wasze przyklady, na ktorych moglabym sie czegos nauczyc. Wiem,ze kazda z nas jest inna i u mnie wcale tak nie musi byc co zapewne sie przy obserwacjach albo potwierdzo albo i nie.

    Mysle,ze poczatkujace dziewczyny rowniez chetnie by poczytaly by wiedziec na co zwracac uwage przy swoich cyklach ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2014, 15:13

    ovufriend.pl
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 11 listopada 2014, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Istnieją ;)
    Tylko różnie to bywa - raz, że każda jest inna, dwa - że cykle też bywają różne.

    Długość fazy lutealnej zasadniczo jest stała dla danej kobiety (czasem się wahnie 1-2 dni). Powinna mieć 10-16 dni.

    A co do objawów na owulację - polecam się nauczyć rozpoznawania śluzu - ale o tym jest mnóstwo na forum i w internecie, a jeśli to za mało, to można się zapisać do jakiegoś instruktora NPR-u.
    Niektóre dziewczyny też badają szyjkę - jest gdzieś wątek z dokładną instrukcją.

    A co do innych objawów, hmm... Obserwować się, obserwować i obserwować, zapisywać i potem patrzeć, jak to wygląda ;) Ja po kilku miesiącach już wyłapuję swój wzorzec - mimo że moje hormony i cykle są trochę pokręcone ;)

    Kamila X lubi tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Kamila X Koleżanka
    Postów: 146 18

    Wysłany: 11 listopada 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rowniez zaobserwowalam u siebie pewna powtarzalnosc ale jestem ciekawa czy jest ona dokladnie taka sama z cyklu na cykl i czy zwiastuje to samo.
    Np. Bolesne piersi- planuje zwrocic uwage kiedy zaczynaja dokladnie bolec, czy zwiastuja owulacje czy bol pojawia sie juz po.
    Ciekawi mnie tez jak to jest z tempka, czy wzrasta po owulce i ile czasu po,
    Wiadomo sluz plodny w jakim odstepie wystepowac bedzie od skoku temperatury i jaka jest zaleznosc
    Bole jajnikow, plamienia, rozdraznienie itp.

    Zwracac bede na to uwage i ciekawe co zaobserwuje ;) no i kiedy naucze sie rozpoznawac okreslone momenty w moim cyklu ;)

    ovufriend.pl
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest pewna powtarzalność :)
    Ja wprawdzie zaczęłam się obserwować wiele lat temu, ale dopiero teraz, kiedy staramy się o dziecko, zaczęłam przyjmować leki na stymulację owulki - i teraz uczę się ogarniać objawy poowulacyjnego wzrostu progesteronu.
    Z tego co zaobserwowałam do tej pory: Przed owulacją spada mi temperatura i czuję, że jajniki się przygotowują - kłują, ćmią, ten ból narasta a potem przechodzi. Po owulacji zdarza im się jeszcze pociągnąć albo zakłuć, ale rzadziej, słabiej i trochę inaczej.
    Po owulacji mam podwyższoną temperaturę ciała wieczorami pod pachą - powyżej 37 stopni. Piersi są lekko bolesne, powiększone, cała zresztą też trochę puchnę, szczególnie na twarzy - łatwiej zatrzymuję wodę. Jestem bardziej płaczliwa i emocjonalna, często rozdrażniona. Miewam czasem lekkie mdłości - u mnie one są normalnym objawem poowulacyjnym z tego co zauważyłam.

    Generalnie po owulacji czuję się kompletnie inaczej, trochę "ciążowo" - pewnie jestem wyczulona i mocno odczuwam zmiany hormonów przez to, że przez większość życia nie owulowałam i nie znałam tego typu odczuć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2014, 17:16

    Kamila X, amba_2 lubią tę wiadomość

  • Kamila X Koleżanka
    Postów: 146 18

    Wysłany: 11 listopada 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde Sigma fajnie,ze juz zauwazylas takie objawy przed i po :)
    Ja tez je czuje co miesiac tylko naprawde nie zwracalam uwagi kiedy bo nie obserwowalam siebie. Jedyne co zauwazyla, to mega rozdraznienie od okolo tygodnia przed @. Oj wtedy to az sama sobie na nerwy dzialam ;) ogolnie jestem pogodna osoba ale przed @ to wszyscy bliscy wiedza,ze nalezy ze mna ostroznie ;)

    ovufriend.pl
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę, że zauważyłam je łatwo właśnie dlatego, że nie przywykłam do nich :) To dla mnie nowość :) Rozmawiałam na ten temat z przyjaciółką, ona nie ma problemów z owulką i cyklem, i mówi, że u niej jedynym objawem jest lekkie kłucie jajnika w dniu owulacji.

    To rozdrażnienie o którym mówisz, to chyba PMS :D Ja zawsze miałam PMS, nawet w cyklach bezowulacyjnych. Nie wiem jak to możliwe, ale miałam i to bardzo wyraźny ;) Nigdy za to nie byłam płaczliwa, a teraz po owulacji z byle powodu jestem wzruszona i szklą mi się oczy. To progesteron :P

  • Kamila X Koleżanka
    Postów: 146 18

    Wysłany: 11 listopada 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O wlasnie to dlatego zdarza mi sie plakac przed @ ;) no prosze :) rozdraznienie i placzliwosc u mnie ida w parze. Czasem moj luby kompletnie nie wie o co mi chodzi ;) stoi jak wazon i nie dowierza jak zaczynam płakać :D potem jak to wspominam to sie sama z siebie smieje.





    Sigma lubi tę wiadomość

    ovufriend.pl
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 11 listopada 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam bardzo podobnie jak Sigma, moje owulacje też zaczęły się właściwie dopiero przy Clo. Takto były 2-3 w roku, więc teraz odczucia są bardziej wyraziste.

    U mnie 2 dni przed skokiem temperatury jest kłucie w owulującm jajniku. Po owu też janiki bolą, ale nie kłująco, tylko tak jakby je ktoś ściskał w pieści, niezbyt dokuczliwie. No i oba, nie tylko ten owulujący.
    Jeśli mam rozciągliwy śluz, to tylko przez jeden dzień - ten sam kiedy kłuje ten jajnik.
    Faza lutealna ma 12-13 dni.
    Cyce zaczynają boleć 8-9dpo. Puchną dopiero dzień przed @
    10dpo to czas na wysyp trądzikowy na buzi.
    2 dni przed @ pojawia się wodnisty śluz na jeden dzień.
    1 dzień przed @ mam lekkie rozwolnienie - objaw spadku progesteronu, to normalne i ja akurat to mam.

    Zwykle mam ciągłe szklanki w oczach na kilka dni przed @ i w okolicy owu. Ale ostatnio jakiś niespecjalnie mocno nasilone.

    Zaobserwujesz takie schematy i u siebie, staraj się tylko skrupulatnie i w miarę możliwosci na bieżąco notować je pod wykresem, to szybko zauważysz.

    Kamila X lubi tę wiadomość

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • Kamila X Koleżanka
    Postów: 146 18

    Wysłany: 11 listopada 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super dziewczyny :) takie opisywanie swoich cykli daje jednak niezly obraz tego co sie moze dziac, na co zwracac uwage no i uzmyslawia,ze warto notowac wszystko.

    W moim juz zakonczonym cyklu pierwszym objawem byl plodny sluz,dzien pozniej bol jajnika i skok temperatury. Ciekawe czy w tym sie w taki sposob to powtorzy i czy stanie sie regula dla mnie czy tez nie :)

    Dzieki Jagoda z opis i trzymam kciuki by ten cykl stal sie owocny :)

    ovufriend.pl
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 12 listopada 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila X wrote:
    Super dziewczyny :) takie opisywanie swoich cykli daje jednak niezly obraz tego co sie moze dziac, na co zwracac uwage no i uzmyslawia,ze warto notowac wszystko.

    W moim juz zakonczonym cyklu pierwszym objawem byl plodny sluz,dzien pozniej bol jajnika i skok temperatury. Ciekawe czy w tym sie w taki sposob to powtorzy i czy stanie sie regula dla mnie czy tez nie :)

    Dzieki Jagoda z opis i trzymam kciuki by ten cykl stal sie owocny :)

    O tak <3 Mnie dopiero OF uświadomiło, ze nawet głupie kręcenie w głowie, ból głowy, sennośc czy wzdęcia moga być objawem zmian w cyklu. To bardzo miłe odkrywać swoje ciało :D

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • Kamila X Koleżanka
    Postów: 146 18

    Wysłany: 13 listopada 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie :) mnie tez to zainteresowalo bo rzeczywiscie nasze cialo moze nam wiele powiedziec, zupelnie za darmo a wiele z nas nie ma tej swiadomosci. Ja sama tego nie wiedzialam, nie obserwowalam i jestem naprawede pozytywnie zaskoczona jak wiele mozemy sie dowiedziec tak po prostu :)

    ovufriend.pl
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ