X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Okres podczas brania duphastonu
Odpowiedz

Okres podczas brania duphastonu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Beatisss Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 29 maja 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Potrzebuję porady i mam nadzieje, ze ktos mi tutaj odpisze. Mialam bardzo krotkoe cykle 19-22 dniowe. Lekarz przepisal mi luteine od 16-25dc. Niestety okres pojawial sie jeszcze w trakcie jej brania. Pozniej mialam zwiekszona dawke luteiny lecz nic to nie zmienilo. Ginekolog przepisala mi duphaston i znowu taka sama sytuacja. Mialam brac od 16-25 dnia cyklu i znowu podczas jego brania dostalam okres. Wyglada na to, ze te leki w ogole na mnie nie dzialaja. Czy mial ktos podobna sytuacje? Czy sa jakies mocniejsze leki? Moja faza lutealna trwa tylko 10 dni i mysle ze to moze byc problemem w staraniach.

    Beatisss
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 29 maja 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro masz takie krótkie cykle, to wydaje mi się, że powinnaś zaczynać brać progesteron odpowiednio wcześniej - dzień, góra dwa po owulacji. Czyli u Ciebie pewnie coś koło 10-11 dc. Trudno żeby lek zadziałał, kiedy już w organizmie zachodzą nieodwracalne zmiany przygotowujące go do @.

    xxtaskaxx lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Beatisss Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 29 maja 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mierze temperature i robie testy owulacyjne. Zazwyczaj owulacja wychodzi 14 dnia cyklu, natomiast ostatnia wystapila 16 dnia. W zwiazku z tym duphaston wzielam od 3 dnia wyzszych temperatur.

    Beatisss
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temperatura i testy nie zawsze są wyznacznikiem owulacji.
    Temperatura może skoczyć 4 dni przed owulką lub nawet 4 dni po niej.
    Testy nie wychodzą pozytywnie w momencie owulacji tylko 24-48h przed pikiem lh, do którego finalnie nie musi dojść i owulacja się nie odbywa a jest LUF lub cykl bezowulacyjny.

    Stąd warto potwierdzić owulację u gina i badaniem proga aby bez problemu zacząć brać Duphaston. Wtedy jesteś pewna, źe nie zatrzymujesz sobie owulacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2018, 22:36

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 30 maja 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacja wychodzi Ci 14-16 dc, a cykle trwają 19-22 dni? Dlaczego w takim razie piszesz, że masz 10-dniową fazę lutealną? Przecież w cyklu 22-dniowym i 10-dniowej fazie lutealnej owulacja wypada 12 dc, przy 19-dniowym jeszcze wcześniej. W Twoim przypadku skupiłabym się najpierw na ustaleniu, czy w ogóle dochodzi do owulacji, a jeśli tak to kiedy to następuje. Bo tak jak pisze Ania, testy owu i temperatura nie dają 100% pewności. Robiłaś badania progesteronu?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Anytram Ekspertka
    Postów: 123 106

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam duphaston na przywrócenie miesiączki (nie mam jej już ponad 80 dni) lekarz kazał brac dupka przez 10 dni po 1 tabletce. Wzięłam te 10 tabletek, 4 dni temu skończyłam i okresu brak:( dziś rano pojawiła się jedynie mała plamka krwi. Ale od rana nic więcej.. Traktować to jako pierwszy dzień okresu, czekać dalej na normalny okres czy dzwonić do lekarza i powiedzieć, że dupek nie zadziałał?

    147d3f1af2.png[/url]
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym poczekała jeszcze - tak do tygodnia czasu. Jeśli się nic nie rozkręci to wizyta u gina jest nieunikniona. Przyjmuje się, że jeśli pojawia się krew, to zaczyna się okres, ale jeśli to naprawdę była tylko mała plamka, to ja bym to potraktowała jako plamienie, a plamienia zawsze należą do starego cyklu.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ