X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Owulacja-brak??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • agggga Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 4 stycznia 2014, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlaczego nie wykrylo owulacji???Czy cos nie tak??jak myslicie patrzac na ten wykres?? (Przewidywana owulacja niby miala byc miedzy 28 grudnia a 2 stycznia)od 31 zazywam luteine i od 2 dni juz sie pojawia delikatnie plamienie

    7336b64b685fcad14b5ad34e9f680a28.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2014, 17:42

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 5 stycznia 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga cykl bezowulacyjny jak nic, jakie bierzesz dawki luteiny? po luteinie powinna skoczyc tempka choc nieznacznie, moze za mala dawka? albo zaczyna sie @, ale cykl na bank bezowulacyjny :(

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • agggga Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 5 stycznia 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tamtym miesiacu brałam luteine 50 mg - 1 dziennie i teraz tak samo, i temperatura rosła,a teraz wlasnie nie rosnie:(;/@planowo powinna byc 13stego no ale wiadome przez luteine juz pojawiają sie plamienia;/ dodam jeszcze ze stwierdzono mi pcos,tylko ze zmartwilo mnie ze w grudniu rosla temp a teraz nic ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2014, 15:18

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luteine powinno się brać PO owulacji, bo nie będzie owulki, chyli zaczynać w 1 dniu kiedy jest skok temp.

  • agggga Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 5 stycznia 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ miałam ost 13stego grudnia i w 19dniu cyklu(czyli od 31 grudnia) lekarka kazała mi zazywac luteine aż do pojawienia sie nowej @ i tak za kazdym razem,i sie zastanawiam czy dobrze mi kazała;/nie znam sie tak na tym bo od 2miesiecy dopiero zaczełam obserwowac cykle

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to też zależy w jakim celu masz zapisaną luteinę, czy żeby wywołać miesiączkę, czy żeby wspomagać II fazę cyklu przy niedomodze lutealnej. z własnego doświadczenia wiem, że bywa ciężko trafić na kompetentnego gin. mnie to zajęło sporo czasu i wiele rozczarowań :(
    na szczęście dobrze się skończyło.
    generalnie, z tego co wiem, luteina za wcześnie przyjęta może zablokować wystąpienie owulacji, dlatego ryzykowne bywa branie jej "w ciemno". konkretne stwierdzenie, że od tego a tego dnia ma się zażywać luteine możliwe jest tylko w wypadku, kiedy ktoś ma cykle jak w zegarku, ja niestety nie miałam - owu mam między 16 a 22 dc :)

  • agggga Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 5 stycznia 2014, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazywałam tabletki anty 5 lat i od wakacji przestałam je zazywać,na poczatku okres był normalnie ale pozniej juz w październiku i listopadzie sie nie pojawił wiec przepisano mi luteine dzieki ktorej wystapil okres w grudniu a w miedzy czasie mialam usg z ktorego wyszly policystyczne jajniki,bedac ost u mojej gin. powiedzialam ze juz nie zgadzam sie na leczenie tabletkami anty. wiec powiedziala ze w takim przypadku zebym sobie zazywała luteine niby w polowie cyklu (ale teraz to bylo od 19dnia),mam tez za niski progesteron.Ze wzgledu na nieregularny okres to ciezko mi stwierdzic kiedy jest owulacja.Teraz ide do innego lekarza i mam nadzieje ze dokladnie mi powie co i przepisze cos wiecej niz tylko luteine bo oprocz regularnego okresu zalezy mi zebym nie miala problemow z zajsciem w ciaze

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też mam PCO i synka, więc jak się przyłoży do tematu, to można wiele zdziałać :)
    teraz przyjmuję luteinę i duphaston. żeby określić od kiedy zacząć przyjmować (żeby nie było za wcześnie), mierzę temp, na szczęście mam czytelne wykresy, więc nie mam z tym problemu, do tego obserwacja śluzu i już wszystko mniej więcej jasne :)
    100% pewności będzie tylko przy monitringu cyklu, ale pomiar temperatury też wiele daje. trzymam kciuki, na pewno się wszystko uda :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ