X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Owulacja i @ co 2 tyg!Pomocy:(
Odpowiedz

Owulacja i @ co 2 tyg!Pomocy:(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Od ponad 3 lat staram sie o dziecko . Wczesniej mialam robiona laparoskopie i leczylam sie hormonalnie . W styczniu tego roku zaszlam w ciaze niestety w marcu poronilam . Teraz staram sie znowu o dzidziusia tylko mecza mnie dwie sprawy. Pierwsza z nich to owulacja ktorej ovu wgl nie wykrywa pomimo iz testy owulacyjne sa pozytywne a druga rzecz ... 15 lipca mialam normalna miesiaczke , 31 lipca (16 dni pozniej) dostalam plamien po czym dwa dni pozniej (2 sierpnia) znowu dostalam okres . Przy koncowce @ bylam u Pani ginekolog ktora mnie zbadala i zrobila usg powiedziala ze widzi niewielka torbiel ktora po malu zanika ( zaznacze przy tym ze cierpie tez na PCO ale nie wyglada to tak groznie) , oprocz tego powiedziala ze wszystko jest ok . Wczoraj znowu dostalam plamien a raczej wyglada to jak sluz zabarwiony na kolor toffi , dzisiaj jest juz bardziej brazowy jednak jest go bardzo malo na wkladce i rzadko go widac przy podcieraniu . Podejrzewam ze czeka mnie nastepna @ , zaznacze ze szyjke mam bardzo nisko , jest bardzo rozpulchniona i mocno otwarta ( wkladam prawie caly czubek palca) i taka mam ja od wczoraj . I stad moje pytanie ... czym spowodowana jest @ ktora objawia mi sie co 2 tyg , a jesli sie teraz nie pojawi to co jest przyczyna tych plamien ? Temp dzisiaj rano spadla . Testy owulacyjne pozytywne od 6 dc az przez 7 dni ... Nie wiem juz co sie ze mna dzieje -,-

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nic nie wie na ten temat ? Żadna z was nie miała czegoś takiego ? o.O

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, na to pytanie to twoja ginekolog powinna ci odpowiedzieć. Jak wszystko jest ok, skoro plamisz i masz @ co 2 tygodnie? A to, że testy wychodzą pozytywne, nie świadczy o tym, że masz owulację. Może skonsultuj się z innym ginekologiem?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 3 lat nic innego nie robię jak tylko biegam po lekarzach . Każdy mówi co innego , dla jednego wszystko jest ok zaś inni nawet nie wiedzą z czym mają styczność . Mieszkam w Holandii więc mam ograniczony wybór polskich lekarzy no a nie stać mnie na takiego który za jedna wizytę bierze całą moją wypłatę :( Na holenderskich lekarzy nie mam w ogóle co liczyć bo oni to nawet nie wiedzą jak torbiel wygląda na usg o.O

  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musisz poszukać dobrego lekarza w polsce to chyba jedyne rozwiązanie....,a może te plamienia towarzyszace owulacji -taka twoja uroda ???!!, a nie druga @...

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam na tym tyle , że moja teoria idzie w las wraz z dniem kiedy to plamienie zamienia się w obfite krwawienie :) Obserwuję swoje ciało bardzo długo ale takich cyrków nie zdarzyło mi się mieć :) No cóż , będę musiała poczekać do końca roku , żeby to wyjaśnić . W Polsce mam swojego dobrego lekarza , więc za 2 mies może będę już w stanie zjechać . Trudno ... Zostawiam ten temat i tak już mi nikt nic więcej nie powie :) Dzięki za chęci <3

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusiaczku a badałaś hormony? Bo podobno takie jasno(ciemno)brązowe plamienia są objawem niskiego progesteronu, który podobno może być zakłócany przez za wysoką prolaktynę, na którą z kolei wpływa tarczyca (ale tu już nie wiem jaki dokładnie hormon).

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem , jeśli @ jest co dwa tygodnie , i jeszcze wykryli Ci jakąś torbiel to owulacji nie było. Dodatkowe krwawienie powiedzmy raz , góra dwa razy w roku to nic niepokojącego , oczywiscie po badaniu, kiedy lekarz stwierdzi że wszystko w porządku. Jeśli zdarzają się cześciej to już niepokojący objaw. Jeśli ostatnia @ była dwa tyg. temu , masz regularne cykle(ok28-dniowe) a teraz były to tylko plamienia to może świadczyć z kolei własnie o owulacji. Reasumując, jeśli bardzo Cie to niepokoi idź na monitoring , on powie Ci czy to owulka, jeśli zmieniło sie to już w @ to leć do lekarza innej rady nie ma

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za troszke wiecej informacji ;) Prolaktyne owszem mialam podwyzszona , jeszcze w styczniu robilam badania ale byla podwyzszona minimalnie o 2,0 wiecej niz jest dopuszczalna . Miesiaczka nie pierwszy raz wystepuje co 2 tyg zaczelo sie to od momentu kiedy poronilam . Przed ciaza mialam @ co 2-3 mies , teraz mam kazdego miesiaca i czesto wlasnie co 2 tyg . Z owulacja tez wiem ze rzadko u mnie wystepuje przez PCO dlatego zastanawiam sie czy te plamienia ktore mam teraz nie wskazuja na owulacje , poniewaz nie zanosi sie na @ , zawsze wystepowala po drugim dniu plamien a dzis jest 3 dzien i plamienie dalej ma ten sam kolor , gestosc i jest tego malutko . No coz ... Zobaczymy co z tego wyniknie , jesli powtorzy sie to znowu za 2 tyg to bede musiala wydac chyba sporo kasy na ginekologa w tej syfiastej Holandii =/

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ