X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Plamienia/krwawienia co kilka dni?
Odpowiedz

Plamienia/krwawienia co kilka dni?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Chrumek Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 14 września 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    niepokoję się swoją sytuacją. Normalną miesiączkę miałam 10.08. Potem ok. 25.08 było coś jakby bardzo skąpa miesiączka, trwało to 3 dni. Następnie od tego czasu co kilka dni pojawia się plamienie lub krwawienie, czasami z małymi skrzepkami, zwłaszcza przy parciu w toalecie. Jest to ewidentnie wydzielina z pochwy, nie z odbytu. Byłam u lekarza, ale po prostu kazał zrobić badania hormonalne po normalnej miesiączce, tzn. takiej pewnej, na usg w jajniku prawym był duży pęcherzyk, a lewy sprawia wrażenie policystycznego (rok temu nie było takiego obrazu). Ta wizyta u ginekologa była w sobotę tydzień temu, więc gdy miałam plamienie w poniedziałek oraz we środę, to myślałam- hmm, może owulacja, a tego 25ego była jakaś skąpa miesiączka i taki krótki cykl, ale dziś znowu jest krwawienie. Tak naprawdę to nie jest plamienie, to jest żywa krew. Martwię się, co się dzieje. :( Nigdy tak nie miałam. Zdarzyło się okazjonalnie plamienie przy owulacji albo jakieś jedno między owulacją a miesiączką, ale nie coś takiego. Na pewno nie jestem w ciąży. Przy tych krwawieniach pojawia się ból a'la miesiączkowy, ale słaby. Macie pomysł, co z tym zrobić? Obawiam się endometriozy albo czegoś takiego... Nie biorę hormonów. Brałam Szafraceum, gdzie jest dodatek inozytolu, ale ten ginekolog kazał to odstawić (czego kompletnie nie rozumiem, skoro kazał zrobić badania w kierunku policystyczności, no ale ok; zresztą tam było tego inozytolu 100 mg zaledwie). Temperatura jest cały czas niska. Boję się, że dostanę jakiegoś krwotoku albo coś i obawiam np wyjechać na weekend. Czy jest sens w tej sytuacji obecnie zrobić jakieś badania hormonów? Czy coś mogą mi powiedzieć? Jeśli tak, to jakie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2018, 13:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie krwawienia to może być wszystko Gdyby lekarz podejrzewał edometrioze to by Ci to powiedział po badaniu Sluzowka by o tym wskazywała
    Jeżeli temperarura jest cały czas niska tzn ze owu nie wystąpiła
    Możesz sobie zbadać na początku cyklu jeżeli potrafisz odróżnić miesiączkę od pozostałych krwawien np 3 dc Lh Fsh hormony tarczycy i prolaktyne To jest taki podstawowy pakiet badań bo te hormony odpowiadają za owu Można rozszerzyć o Testosteron dhea jeżeli podejrzewa pco

  • Chrumek Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 15 września 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dlaczego kazał odstawić ten suplement z inozytolem? Nie rozumiem tego. Brałam go z pół roku. Nic się złego nie działo w tym czasie raczej, za wyjątkiem tego, że cykl się wydłużył o 5 dni, ale to było regularne, tylko właśnie zamiast 33-35 dni, 38-40. Miesiączkę umiem odróżnić, z reguły mam bardzo obfitą i skrzepy, a pierwszy dzień ból nie do zniesienia, że bez tabletek przeciwbólowych nie da się oddychać swobodnie. :( Dziś miałam jakieś krwawienie w stolcu. Przeraża mnie to, może mam coś z krwią, tylko że poza ciut obniżonymi płytkami, jak badałam miesiąc temu, wszystko było ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2018, 20:27

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 15 września 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz krew w stolcu to koniecznie musisz iść do lekarza. Nie do ginekologa, tylko pierwszego kontaktu - takiego krwawienia nigdy nie należy ignorować!

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Chrumek Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 15 września 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, wiem. Chodzę do gastrologa, bo mam zespół jelita drażliwego i nietolerancję laktozy ;). Myślę, że to hemoroid jakiś, ale sprawdzić trzeba koniecznie.

    m_d_f lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ